Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Relpax in lexaurin

Relpax in lexaurin

Zdravo. Zaradi hudih migrenskih glavobolov moram vcasih vzeti relpax, kateri mi zelo ucinkivito pomaga oz. je edino zdravilo, ki mi pomaga, da glavobol popolnoma izbledi…
Nekajkrat na leto pa zaradi zelo cudnega obcutka panike vzamem lexaurin (naj povdarim, da je to zelo redko, cca. 5 na leto)…
Glede na to, da oba imata posredni vpliv na mozgane (relpax ima tudi trikotnik na skatli) me zanima, ce bi v slucaju, da bi nujno rabil oba, varno pojesti skupaj ali je lahko medsebonjna reakcija. Ce jih ze vzamem, bi jih bilo pametneje vzeti v nekem casovnem razmiku ter v koliksnem? Hvala za pomoc.

Spoštovani!

Res je, da obe zdravili delujeta sedativno na centralni živčni sistem (CŽS), kar pomeni da se zaviralni učinki obeh učinkovin na CŽS lahko seštevajo in morate biti na to toliko bolj pozorni (vožnja z avtomobilom, upravljanje s stroji, dela kjer je še posebej potrebna pozornost in zbranost,…), drugače pa zdravili med seboj ne vstopata v nikakršne interakcije. Zaradi tega se, v kolikor je to potrebno, lahko vzameta tudi sočasno.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close