Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo Rejniki, ki ste bili na izobraževanju 21.11. in 5.12.

Rejniki, ki ste bili na izobraževanju 21.11. in 5.12.

Topel objem,
hvala za lepe želje.
Moram vas pohvaliti,da je zelo pozitivno,ker iščete informacije o svoji bodoči izbiri.Tudi sama sem iskala in brskala.Vendar mi je največ pomagalo,ko sem eno leto preden sem dobila otroka v rejo,obiskovala domači CSD.Tam so rejnice imele vsak mesec obvezni delovni sestanek in njihove izkušnje so mi res dale pravi vpogled v ta poklic.Res moram priznati,da sem si prej idilično predstavljala ta poklic.Mislila sem si-če sem “skopala gor”svoje otroke,bom pa še te.A resnica je daleč od tega!
Zelo svetujem,da na JouTubu poslušate predavanja na temo vzgoje otrok.Meni so najbolj pomagli predavatelji:Marko Juhant,Kristofič Sebastjan in Aleksander Zadel.Sama sem bolj stroge sorte človek in so mi ti pisani na kožo.Jaz likam in poslušam-tako ne jamram,ko vidim goro perila pred sabo,haha.Prebrala sem tudi kar nekaj knjig na to temo,saj verjamem,da znanja nima človek nikoli dovolj!

Mama večkrat,

hvala za spisek avtorjev in verjamem, da bodo marsikomu prišli prav. Nekaj člankov o vzgoji sem že prebirala in so zlata vredni. Kot oseba pa nisem kaj dosti stroga, oz. sploh nisem in to bo mogoče moja slaba točka. Pri mojih ni bilo težav smo se lepo pogovorili, pa je bilo vse ok. Seveda pa bo tukaj čisto drugačen otroški svet. Poskušala bom nežno, a odločno stopiti vanj. Tudi jaz se bom priključila skupini rejnic na sestankih in do realizacije bom gotovo pripravljena.Morda zopet gledam v “povojih”, a malo tega moramo obdržati, a ne.
Občasno bom pokukala na to stran foruma in gotovo se še kaj oglasim.
Kot že rečeno, mama večkrat, imejte se fajn ( četudi likate, ha,ha) in res vam hvala. Morda se nekoč celo srečama in spijeva kavico.
Lepo pozdravljena!

Pozdravljene bodoče rejnice

Ojoj,vrgla me je gripa in povrh vsega še trebušna.Zato se komaj sedaj zahvaljujem povabilu na kavico.Topel objem,držim vas za obljubo.
Ob tej moji bolezni mi je padlo še nekaj “pametnih”nasvetov v misli in rada bi jih podelila z vami.
Moji dnevi so bili sedaj razpeti med posteljo in straniščem.Če ne bi imela zlatega moža,si res ne vem predstavljati,kdo bi poskrbel za otroke.
Zato bi vam rada vsem bodočim rejnicam toplo položila na srce.Če vaš partner že sedaj,ko še nimate otrok v reji,pri gospodinjskih delih,pri vzgoji otrok,pri taxi vožnji na razne krožke….nič ne pomaga,ali pa je vsakokrat nejevoljen,ko ga prosite za uslugo-NE ODLOČAJTE SE ZA TA POKLIC!
Fajn je,če imate še babice,dedke in še koga,ki ga lahko v času svoje odsotnosti prosite za pomoč.V večini primerov se dobijo v rejništvo otroci iz različnih družin in iz različnih Centrov po Sloveniji.To pomeni,da enega otroka pelješ na stik z starši,drugi rabi v istem času prevoz na krožek,tretji pa je bolan in rabi domačo oskrbo
.Naš sedemletnik ima stike vsak teden, 4krat tedensko telefonski pogovor s sorodniki, 2krat tedensko krožek.Vsak mesec je obvezni delovni sestanek rejnic v domačem CSD, lepo je,če se udeležiš tudi tistega,iz katerega CSD imaš otroka.Na tri mesece imam IPS-to je individualna projektna skupina,kjer se z socialnimi delavci,stariši otroka,učiteljem…dogovarjaš,usklajuješ,kako se bo ravnalo z otrokom v prihodnje.Delavci iz Centra te vmes obiščejo napovedano in nenapovedano.Tu so še obiski zdravnikov in zobozdravnikov.
In to vse samo za enega otroka.Z ostalimi seveda vse enako,ali pa še več.In Bog ne daj,da bi ob tem pozabili na biološke otroke,ki te seveda še vedno rabijo,če ne za drugo,pa za pogovor.
Zato res svetujem,da z možmi,partnerji temeljito predelate te stvari,kajti samo s skupnimi močmi boste zmogle to poslanstvo,kot radi imenujejo naš poklic.
Ostanite zdrave!

Mama večkrat,

Upam, da vam gre zdravje na bolje. Res je ta letošnja gripa prav zoprna, je tudi mene in domače prekucnila v posteljo. In res..tudi sama sem razmišljala kako bo, ko bom zbolela in imela otroke. Drugače sem hvala bogu res zdrava, ampak, ko tudi me, korenine omagamo…pa ni najbolje. Seveda sta mi pomagala otroka,( ki sta že odrasla) a imata svoje službe in obveznosti. Partnerja nimam….pa sem res malo v godlji. Kaj sedaj? Priznam, da take situacije nisem predvidevala, ker dejansko nisem skoraj nikoli bolana. Lejga vraga…pa sem obležala in kurila, da sem kar žarela. Nič, zaupam hčerki in sinu, da mi bosta tudi takrat v pomoč. Verjetno ne bo možno otroke peljat ravno na krožke ali druge obveznosti, a mislim, da le ne bo tako hudo.
Glede vožnje otrok na obiske…mar je to dolžnost rejnice in kaj, če je res vsaki otrok iz drugega konca? Jaz sem našo socialno razumela, da se otroka pripelje na CSD, kjer počakajo starši? Ko bom šla na sestanek, jo pa res vprašam. Vidim, da obstaja še vrsta vprašanj, na katere se niti ne spomniš in se porajajo spontano.
Kako pa še druge rejnice in ve, ki o tem razmišljate, iščete odgovore? Pridružite se nama z Mamo večkrat in napišite kaj.
Mama večkrat in vse ostale, imejte se fajn in izkoristite še ta sonček zunaj, kolikor ga še bo!
lp

Pozdravljeni, mene pa zanima, kolikšen mora biti osebni dohodek rejnikov, da jim je zaupan otrok v rejništvo? Je potrebno lastniško stanovanje? Hvala. Lp

Natalija,pozdravljeni

Iz lastne izkušnje vam povem,da se preverja finančno stanje rejnice.In sicer v smislu,da rejnica ne sme živeti samo od dohodkov,ki jih dobi za otroke v rejništvu.Ta denar je namreč namenjen za otroke in verjemite,da ga res porabite za nje.
Sama sem pustila službo,v kateri nisem bila zadovoljna,saj sem vedno želela delati z otroki,saj sem tudi študirala v tej smeri.Vsi moji biološki otroki,razen ene,so odrasli in tako sem si lahko izpolnila mojo dolgoletno željo,da postanem rejnica.Ker bi rada imela poklicno rejništvo,sem ostala doma in seveda brez prihodkov.Zato so me preverili tudi finančno.Tudi v smislu,če je moževa plača zadosti visoka,če nismo v finančni stiski,če naše gospodinjstvo ni obremenjeno s krediti.In bi samo iz tega vzroka želeli imeti otroke v reji.
CSD pa tako opravi z vami kar nekaj pogovorov in si ogleda vaše stanovanje in prostore,ki jih mislite nameniti otrokom.Preverijo tudi okolico hiše.
Sama nisem lastnice hiše,temveč je to moj mož in s tem je bil CSD zadovoljen.
Upam,da sem zadostila vašim vprašanjem.

Midva imava kredit za stanovanje in avto, … Morda veste, koliko mora biti priliv, ki zadošča njihovim merilom. Hvala lepa. Lp.

Natalija,pozdravljeni

Ne vem vam odgovoriti na vaše vprašanje,kolikšen mora biti priliv. Pri nas ima mož neto 1.200,00 eur.Jaz pa imam še tudi manjši kredit od prej.
Saj si gotovo sami veste preračunati,koliko v mesecu porabite,da normalno prebijete mesec.In to tudi zagovarjate pred CSD.
Sicer pa vas bodo tako ali tako večkrat obiskali,ko boste že imeli otroke in se jim ne,da nobene stvari prikriti.
Tak,da je važno samo to,da ste VEDNO IN V VSEM ISKRENI.

Hvala lepa za vaš odgovor. Ko odštejeva vse kredite, nama ostane 1550 eur za življenje. To nama zadostuje.
Ne vem pa, kako bodo gledali na csd-ju. Bova povedala, kako in kaj. Imava stanovanje, v katerem živiva, eno hišo in 1/2 stanovanja. Tudi nepremičnine štejejo? Res bi mi bilo hudo, da zaradi financ ne bi mogla postati rejnica.
Hvala za vaš odgovor.

Natalija,

pri vaših dohodkih pa res ne bo straha!,da ne dobite rejništva.Tak,da le pogumno.
Vse ostalo pa preberite v mojih prejšnih prispevkih.
Mogoče kdo misli,da pretiravam,da preveč jamram.A dokler ne padeš “notri”,si človek sploh ne more predstavljati,koliko ta služba zahteva od človeka.To ni služba,ki se po osmih urah konča,to je služba ki te zaposli dan in noč .
Vso srečo in pišite tudi takrat,ko boste imeli otroke!
Žal se rejnice premalo oglašajo na forumih.Mislim,da bi lahko druga drugi pomagale s svojimi izkušnjami in nasveti.

Mama večkrat, hvala lepa za vaš odgovor. V tem znesku sta vključeni obe plači, moja in moževa. Mislite, da bo ok. Danes kar težko ustvariš brez kredita….Midva prideva skozi s tem zneskom. In še malo privarčujeva. 😉

Pozdravljen! Sem ena tistih k sem bila na izobraževanju konec leta 2015. Otroka v rejnistvo se nisem dobila se pa z veseljem pridružim skupini za izmenjavo mnenj in izkušenj.

Vijolica3,pozdravljena

Ravno danes sem bila na sestanku rejnic in nam je bilo predstavljenih nekaj CSD-jev,ki iščejo namestitev za nekaj rejniških otrok.Pojdite na svoj CSD in se pozanimajte,če bi vi bili primerni za katerega otroka.
Če vas kaj zanima,pa kar vprašajte.Rade volje odgovorim.
Vso srečo!

Vijolica3,pozdravljena

Ravno danes sem bila na sestanku rejnic in nam je bilo predstavljenih nekaj CSD-jev,ki iščejo namestitev za nekaj rejniških otrok.Pojdite na svoj CSD in se pozanimajte,če bi vi bili primerni za katerega otroka.
Če vas kaj zanima,pa kar vprašajte.Rade volje odgovorim.
Vso srečo!

Drage rejnice in bodoče rejnice,

kar nekam utihnile ste vse in nič se več ne dogaja na forumu.
Vas zgodba o odvzemu malih dveh dečkov in vso blatenje na forumih nič ne moti?
Osebno sem trdno prepričana,da sta prišla otroka v dobre roke in,da se je CSD pravilno odločil.Seveda pa rejnikom zagotovo ne bo lahko,ko bodo morali otrokom omogočiti stike z biološkim očetom.Razumljivo pa je seveda,da tega babica in dedek ne bi bila zmožna-kot sem prepričana,da tega ne bi zmogel noben človek,ki bi mu bil na tako grozovit način ubit lastni otrok.
Zelo me moti sestavek,ki je bil podan od varuhinje človekovih pravic V.Nussdorfer in njen stavek,ko trdi,da so sorodniki glede glede namestitve otrok v pravni praznini.Na zadnjem obveznem seminarju za rejnike,ki smo ga imeli v marcu 2016,je bilo med nami rejniki polovica udeležencev,ki so rejniki svojim sorodnikom! In se dajejo take izjave za medije od osebe,ki bi morala dajati korektne in preverjene podatke.

Pozdravljene.

vidim, da nas je kar nekaj, ki bi bili v skupini.
Glede na to, da bo skupina skrita, je najboljše, da tukaj napišete ime in priimek in vas dodam v skupino.

Ali pa me najdite na FB pod Nina Knavs in mi pošljite sporočilo.

Pozdravljena, mi lahko pišete na mail [email protected] ? Hvala. Maja

Pozdravljene,

ker sem tudi sama v postopku za rejnico, me zanima, če je morda katera še aktivna na kakšnem firumu.

lepo bidite 😘

Terapevtska skupina za odrasle z izkušnjo posvojitve

Posvojitev je izkušnja, ki lahko kadar koli v življenju povzroči raznovrstne stiske in sproži čutenja, ki lahko precej okrnijo kakovost življenja. Če čutite, da na nekatera vprašanja, povezana s to izkušnjo, sami ne najdete odgovora ali opažate upad funkcionalnosti na različnih področjih življenja, se lahko pridružite skupini, v kateri bomo rešitve iskali skupaj in se sočutno podpirali.

Vabljeni odrasli od 18. leta s tovrstno izkušnjo, da v varnem okolju spregovorite o njej in se razbremenite čutenj, ne da bi tvegali nerazumevanje ali obsojanje.

Srečanja bodo potekala dvakrat na mesec po dve uri. Vodila jih bo prof. Nataša Vrbnjak, zakonska in družinska terapevtka, direktorica zavoda Natale (https://www.natale.si).

Prijavite se lahko po telefonu (tel. št. 069 613 068) ali po e-pošti ([email protected]).

Toplo vabljeni!

 

New Report

Close