Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija RAZVOJ GOVORA

RAZVOJ GOVORA

Pozdravljeni!
Moj sin bo kmslu star 8 mesecev. Ko sem prebirala razne članke o razvoju dojenčka, me je začelo malo skrbeti. In iz dneva v dan me bolj skrbi, zato se obračam na vas in upam na vaš strokovni pogled na situacijo. Že od začetka je bil bolj tihi dojenček. Niti ni jokal, redko se je oglašal. Zdaj se sicer oglaša, ampak to so predvsem zvoki “nerganja”kot eeeeeee, cviljenje ob zadovoljstvu in razni zvoki, ko z usti cmoka in brni. Niti slučajno pa ne pove kakšnega zloga. Včasih se mi zdi, da mu uspe kak m, p ali kaj podobnega in to je vse. Sliši odlično, saj reagira na vsak najmanjši šum. Drugače je zelo radoveden fant, tudi plazi že od 7.meseca naprej, tako da motorično izgleda ok. Me pa res preganja to neizražanje in me zanima, če bi me moralo res kaj skrbeti ali ima še čas. Vem, da eni spregovorijo prej, drugi kasneje, ampak čebljanje bi naj vseeno bilo prisotno, kajne? Prosim za vaše mnenje in za odgovor se vam že vnaprej iz srca zahvaljujem.

V tej starosti je govorni razvoj res težje ocenjevati. Sedaj naj bi čebljal, vriskal, posnemal glasove govora, tudi zlogoval. Če pogledamo razvoj, so v tej starosti eni že pravi čvekači, drugi pa bolj tihi. Vendar je govorni razvoj zelo pomemben. Zaenkrat opazujte, koliko je govora in kako se oglaša, potem pa na 9 mesečni posvetovalnici opozorite pediatra, da bo pozoren tudi pri naslednjih pregledih.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za odgovor. Danes sem zaslišala MAMA, sicer naključno, ampak je 🙂 ! Kar enih petkrat čez ves dan je to ponovil, tako da upam in verjamem, da se bo pa le počasi odprlo. Bom pa vseeno opozorila pediatra pri pregledu čez mesec dni. Hvala še enkrat in vse dobro!

No, morda pa se je odprlo:=)))

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close