Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija razlaga izvidov pri orl

razlaga izvidov pri orl

Spoštovani

Imam sina, ki je star 21 mesecev. V enem letu je imel že kar 10 x vnetja ušes (ponavadi obeh naenkrat), ki so različnega izvora, bodisi virusna ali bakterijska. Skrbi me to jemanje antibiotikov na antibiotik, saj se zgodi, da v roku enega meseca dobi tudi 2. V vrtec je začel hodit komaj letos, tako da izvor ni tukaj. Ne vem več kaj naj naredim, saj me je zelo strah, da bodo ta vnetja pustila kakšne resne posledice pri sinu. Zdravnica je sicer rekla, da mu pripada cepljenje proti pnevmokoknim okužbam, seveda na stroške zzzs. Naj povem, da v 90% vnetje poteka brez prehlada (torej nima polnega nosu). S fiziološko mu spiram redno.

Lepo prosim za kakšen nasvet in pa razlago izvida:

Oba bobniča sta motna, uleknjena, robno pordenela, sicer z odsevom.
Bobniča sta centralno že siva, robno pordenela, pravilno strukturirana, tekočine v kavumu ni.

Sluznica nosa rožnata.
Mandlji sta povečani (že skoz).
Epipharnyx: povečane vegetacije.

Timpanogram krivulja c z vrhom na -253 desno, levo je artefakt. Compliance desno 0.29, levo 0.28. Stapes refleks izziven pri 500 Hz na desni strani, preostali ne, ali pa je artefakt.

Naročen je na adenoidektomijo, ampak komaj čez 1 leto, ker je v MB pač takšna dolga čakalna doba.

Diagnoza pa je bila Hipertrofija tonzil in žrelnice, vnetje Eustachijeve tube.

Mislite, da je to rešitev? Ne vem več, kako naj pomagam sinu, čisto sem na tleh in se počutim totalno nesposobno v smislu, da ne morem poskrbet za sina in mu preprečit nadaljnja vnetja. Edino, če se zaprem doma med 4 stene, pa še tam bi po moje staknil kaj.

Probala sva že tudi s homeopatijo, ampak neuspešno.

Za kakršnekoli informacije se vam že vnaprej lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam

Zaskrbljena mamica NIna

New Report

Close