Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Razlaga izvida

Razlaga izvida

Spoštovani!

Zaradi občutka pritiska in zaradi piskanja v levem ušesu, sem se napotil h svojemu osebnemu zdravniku, kjer mi je ugotovila, da imam otitis, zaradi katerega sem se zdravil z antibiotiki ospamox. Po uporabi ospamoxa, je vnetje pozdravljeno a še vedno čutim pritisk in piskanje v levem ušesu. Povišane temperature nimam, (prav tako mi ni nič teklo iz ušesa) vrtoglavic ter glavobolov prav tako ne. Znanih alergij prav tako nimam.

Izvid se pa glasi tako:

Otoskopsko: sluhovoda sta prehodna, bobniča cela, siva z odsevom. Ob Valsalvi se nekoliko slabše izbočita
Endonazalno: nosna sluznica edematozna, vlažna, z nekaj sluzi obojestransko.
Sluznica ust in ustnega dna brez patol. sprememb.
Tonzili v nivoju nebnih lokov.
Glasilki gladki, dobro pomični.
Poklep po mastoidnih neboleč.
Vrat palp. prost.

Sluh:
W
+ R +
6 V 6

DG: Disfunctio tubae auditive bil. Rhinitis ac

Prosim Vas, če mi lahko bolj “na domač” način razložite dijagnozo, sluh, ter kaj pomeni “edematozna”.

Zahvaljujem se Vam za odgovor.

Lp, Matrix.

Spoštovani,

edematzna = otečena, kar je običajno po virusni okužbi, lahko do 6 tednov.

Rhinitis acuta = vnetje sluznice zaradi virusne okužbe, ki traja manj kot 3 tedne

Disfunkcija Evsthijeve tube = Evstahijeva tuba ne prezračuje ušes, ker je slabo prehodna / neprehodna zaradi otečene sluznice ob virozi.

predlagam zdravljenje: dekongestivne kapljice v nosnici 3×2 , 5 dni in nosni kortikosteroid v nosnici 1×2 vpiha 1 mesec (se dobi tudi brez recepta).

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close