Najdi forum

Pozdravljeni,
velikokrat prebiram vaše rubrike in sem se tokrat odločila, da pišem tudi sama. Namreč pred dobrimi tremi meseci sem se razšla s partnerjem in me še danes razjeda dvom, če sem se prav odločila. Naj omenim, da sva bila skupaj leto in pol, pred tem pa cca. 8 let prijatelja in sva se kar dobro poznala. Še preden sva začela razmerje sem vedela, da je zelo dejaven na družabnih omrežjih (fb, instagram, snapchat) za kar sem mislila, da me ne bo tako motilo. Sama imam samo fb in imam na njih večinoma ljudi, ki jih poznam, skoraj nič tudi ne objavljam in skoraj ne lajkam. Potem pa ko sva začela razmerje moram priznati, da me je zelo bolelo, ker sem pri čisto vsaki ženski (znani in neznani) videla njegove lajke in to vse slike ne samo kakšne. Lajkal je pomanjkljivo obleče ženske in tudi normalne. O tem sva potem razčistila in se je umiril. Ugotovila sem tudi, da ves čas dodaja neke neznane ženske in ko sem ga spraševala zakaj, je rekel da iz navade, kar mi tudi ni bilo všeč. Večinoma so bile to ženske, moških skoraj ni bilo. Največji problem pa je nastal, ko sem enkrat ugotovila, da se je dopisoval z eno žensko in potem sporočila na fb-ju brisal. Zagotovil mi je, da se poznata od prej in da sta se menila samo za pijačo. Na moje vprašanje zakaj je brisal sporočila, je odgovoril, da je čistil telefon. Od takrat naprej sem postala bolj pozorna in sem ga prosila, če lahko malo preverim njegov telefon in mi je dovolil. Na snapcahtu sem našla tudi pogovor s to žensko od nekaj mesecev nazaj, ko ji je pisal kakšna lepotička (komentar na sliko, ki mu jo je poslala) in zmenila sta se za kavo. Seveda meni ni nič povedal, da je bil z njo na pijači, niti nisem vedela, da sta tako dobra “prijatelja” da se občasno dobita na kavi. Nikoli mi jo tudi ni predstavil, čeprav je po tistem rekel, da mi jo lahko predstavi. Naj omenim, da sem našla še več pogovorov z ženskami, z enimi je imel čisto običajne pogovore, eni pa je po najinem prepiru razlagal o meni, da sem bolna, ljubosumna, smotana in nora in jo povabil na sprehod (rekel je da nista šla potem in da je rabil pogovor, zato jo je povabil). Spet neka ženska, ki nisem vedela da sta taka dobra “prijatelja”, da se ji zaupa in ji celo govori o meni. Ima tudi prijatelje, ampak nisem videla, da bi se komu potožil. Vedno so bile ženske, zato sem bila ljubosumna in vedno bolj zaskrbljena. Skratka od takrat naprej je meni čisto zavrelo in je dokončno počilo. Po tistem se mi je zelo opravičeval in je rekel, da vedno napiše kot misli in da nič nima z nobeno. Od takrat naprej mu jaz nisem mogla več zaupat, predvsem zaradi tega ker je brisal sporočila. Nezaupanje je bil tudi razlog, da sem zaključila. Ne vem zakaj je brisal, če ni nič takega. Veliko sem prebrala o tem lajkanju in prijateljicah in nekateri menijo, da je to povsem normalno in da smo punce čisto preveč ljubosumne. Zdaj po vsem tem času me res razjeda dvom, če sem bila res čisto preveč ljubosumna in ne bi smela narediti take panike in imam jaz sama neke probleme s pretiranim ljubosumjem. Drugače sva se ujela, imela sva iste cilje za prihodnost, tudi stanovanje sva si že urejala pri njem. Še vedno mi je zelo težko, predvsem zato ker mi je že večkrat pisal, da mu ni vseeno zame, da se je popravil, da me ni prevaral, jaz pa ga vedno zavrnem. Sedaj me žre, ali sem prehitro zaključila. Kaj je vaše mnenje, bi tolerilare takšne stvari na družabnih omrežjih, sem res preveč ljubosumna? Rada bi razčistila s sabo, ker če je bila tukaj napaka samo moje ljubosumje, bom imela verjetno težave tudi v prihodnje.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Defiitvno si naredila prav. To da pise neki zenski da si bolana, ljubusumna…se zdi meni hudo izdajstvo. Ni vse samo v fizicni prevari, ampak je pomembna lojalnost. On do tebe ni bil lojalen. Partner mora bit tvoj zaupnik in prijatelj, ne pa tega iskati v drugih in zacuda samo zenskah. To, da za tvojim hrbtom vabi na kave, pise o tebi, je ponizanje. Nekoga ki ga imas rad, ne ponizas. Ne sekiraj se, naredila si prav. Lp

ce te nekaj moti potem je sigurno nekaj pri tem prav si naredila ce cutis da nisi potem vedi da je tvoja podzavest naredila prav, pojdi naprej in najdi moskega ki bo spostoval tvoje zelje in ne delal tistega kar tudi njemu ne bi bilo vsec.

Nisem ljubosumna in s partnerjem imava kilometrino, ampak če bi neki ženski napisal Kakšna lepotička in jo povabil na pijačo, bi me kap.


Človek, ki ima potrebo po socialnih omrežjih ves čas na trnek loviti potencialne spolne partnerje (pač odvisno od spolnih preferenc), več kot očitno nima nekega približno resnega namena za partnerstvo.

Izjema je, če si osnovni par to dovoli – ima ali panamorno odprto razmerje, swingerstvo, menage-a-trois ali kaj podobnega.. se torej OBA (pravzaprav vsi) s tem strinjajo).

V smislu partnerskega odnosa dveh, pa so njegova dejanja govorila dovolj glasno (,kot tudi nespretni izgovori.)

Vaše obžalovanje pa žal nakazuje, da še vedno ne vidite svoje realne vrednosti.. in ste se pripravljeni v odnosu poniževati. Biti pridna, ustrežljiva in ubogljiva.. a o tem se pravkar že sosednji temi.

De omnibus disputandum..

Kot, da bi brala svojo zgodbo! Prijateljice gor, dol, vseckovanja, dopisovanja, stare simpatije, bivse punce, nove prijateljice.. nonstop nekdo. To so za mene narcisoidni, navzven samozavestni ljudje, ki vedno rabijo potrditev drugod (seveda nasprotnega spola). Se dobro, da si sla, jaz sem se ujela v zacaran krog in nikakor nisem nasla poti ven. In ja, na koncu sem postala obsedena, posesivna, ljubosumna zenska, da me vec prijateljice niso prepoznale. Sem rabila nekaj casa, da sem to skozi dala in predelala, ampak zdaj vidim, da taksne osebe vec ne zelim v zivljenju. Pogumno naprej in ne pusti se zmanipulirat👍

Ne biti v dvomih, ker si se odločila pravilno.
Dandanes je kar nekako družbeno sprejemljivo tole všečkanje in dopisovanje z goro drugih ljudi, medtem ko si v kao neki resni zvezi. In potem smo ostali čudni, ker imamo še neke vrednote in se nam takšno početje ne zdi sprejemljivo.
Tale tvoj bivši se mi ne zdi tako nedolžen, ti povem, kjer je dim, tam je tudi ogenj. Moj bivši je imel zgolj 1 samo prijateljico tega kova, kateri je skoz pisal, obstajala je celo že preden je mene spoznal. Kao med njima ni bilo nič, a nisem razumela, zakaj pisanje vsak dan in tudi brisanje vseh sporočil. To človeku res povzroča velik nemir v notranjosti, saj zadevi nikoli ne moreš priti do dna, ker imajo takšni ljudje kup izgovorov, odpisujejo skrivoma in sporočila enostavno izbrišejo. Za moje pojme je to že kot neke vrste zasvojenost.

Pa dajmo karte na mizo. Da si ti prišla tako daleč, da si razdrla zvezo pa že ni samo nekaj. Nehaj se kriviti, ker nisi naredila ničesar narobe. On je manipulator in ve kako dati občutek krivde človeku. Med vama ne bo nikoli miru in vedno bodo drame. Temu se reče strupeni odnosi. Ko ima nekdo svojega partnerja rad, sam nima potrebe, da bi si dopisoval z drugimi ljudmi. Razen, če mu je v odnosu dolg čas, da ne čuti pripadnosti, ljubezni… takrat se dogajajo takšne reči. In čemu ti bereš njegova sporočila? Mar sebe res ne ceniš?? A veš, da s svojim dejanjem še bolj oddaljuješ partnerja?? A veš, da je dragocenosti zelo težko dobiti in se je za njih potrebno truditi in čemu ti nisi ta dragocenost? Ti nimaš pravice nikogar kontrolirati razen sebe, imaš pa pravico do dela na svoji samozavesti, na svoji osebnosti, ker ti tega zelo primanjkuje. Biti moraš zo izgubljena ženska, da nadzira moškega, sebe zelo nizko ceniš, zato si ljubosumna. Vendar za ljubosumje mora obstajati vzrok in ta vzrok si opisala. Zdaj te pa vprašam:” Volk dlako menja, kože nikoli… a boš srečna s takšnim partnerjem, kasneje možem, z večnim drama mi v življenju?? Če misliš, da boš ti njega spremenila🤣🤣🤣🤣, se to ne bo zgodilo, ker se nikoli ni in se ne bo!! On sam se lahko spremeni, če se hoče ampak trenutno ima on druge obveznosti 😁😁. Najprej vase poglej in si odgovori kaj si v življenju želiš, boš ovčka ali kraljica?! Boš revca ali dama?? Boš vsemogočna ali črvek??

Oo punce koda berem svojo zgodbo.. Ki se kar traja.. Upam, da čimprej rešim to sranje.

Zelo podobno pri meni… mož zrel moški zelo aktiven na fb in insta., objavlja in lajka aktivno, od znanih do neznanih, na telefonu konstantno. V objavah se prikazuje drugačnega kot je, nivo objav pa včasih tudi na stopnji mularije pa do osebnostnih in poduhovljenih objav česar sam sploh ne živi…Skratka meni povsem nesprejemljivo in nezrelo…kam to pelje??

Ni vprašanje omrežij, komentarjev, dopisovanj… ampak je vprašanje zaupanja. Med partnerjema mora biti zaupanje. Druge možnosti ni. Če je dvom, ni ljubezni, ni varnosti, ni prihodnosti. Zaupanje je osnova…in če dvomiš v partnerja, je bolje takoj oditi.

biti v razmerju, kjer so dvomu ni niti lahko niti lepo. Lahko se še ne vem kako dobro ujameš in razumeš, ampak če v tistem bistvu, kar sta, si nista podobna in se en strinjata, ne bo šlo. Za moškega moraš biti No. 1 ne No.100 in varno pristanišče. Ker to si bila – varno pristanišče, kamor se usidra, ko mu j dovolj chata z drugimi in ko rabi nekoga, da skrbi zanj. spoštuj se – zaslužiš si več in bolje

Pravilno si naredila. Tvoj bivši partner je velik lažnivec in manipulator. Tudi če mu ni uspelo da te že prevara, bi te vsekakor ob prvi priložnosti, ko bi jo dobil. Zato naj te ne razjeda dvom. Ravnala si pravilno in problem je samo v tem da se počutiš osamljeno in dvomiš v odločitvi. Pojdi na portale za zmenek, tam boš spoznala dosti moških, zberi si enega, temu bivšemu lažnivcu in prevarantu se pa ne vračaj. Taki ljudje niso material za resen partnerski odnos! Kot sem že omenil v preteklosti, moški nikoli ne dodajamo ali si dopisujemo z ženskami, do katerih nimamo romantičnega interesa. Že namen je realno poskus varanje, oziroma je varanje.

Resen in zrel moški, ki je vreden razmerja, ne bo niti malo podoben vašemu bivšemu. Ne valite krivde nase, ravnali ste prav. Poskušajte ga čim prej pozabiti, saj ni vreden, da se sploh še ukvarjate z njim.

Koliko sta stara če smem vprašat?

Hvala za vse odgovore.
Na žalost preveč za takšno obnašanje, jaz 26 on 28 let.

Vsaka zveza, ki nastane po predhodnem dolgotrajnem prijateljstvu, je kompromis in je obsojena na propad izvzemši zavestni dogovor, kjer oba vesta, na čem sta. Človeka, ki se privlačita, ne moreta biti prijatelja, ne glede na njuna spola. In človeka, ki sta bila prijatelja, nenadoma ne bosta postala drug drugemu privlačna kar naenkrat. To je companionship, kompromis, ko ni drugega na vidiku, ko nočeš zaspati sam, kot čutiš biološko uro. In slej kot prej si želiš nekaj in nekoga, ki te res vznemirja, ker ti kompromis ni dovolj, ker ti nekaj manjka. Pozabi tega tipa, najdi si nekoga, ki ne bo rabil osem let, da te pod***.

Prav imas, da si ga pustila. Ni spostovanja do tebe, ce si dopisije skrivaj z drugimi. So fantje na tem svetu, ki so te vredni, verjemi!

K resnemu pogovoru in dogovoru, kako naprej!

 

Hm.. Vcasih je bila fora snapchata da izbrise sproti pogovor.

New Report

Close