Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Razdrazen anus

Razdrazen anus

Spostovani.

Nasa hcerkica ima dopolnjene tri mesece. Porod je bil bp, rojena v 39.tednu, s skoraj 4-imi kg teze. Do sedaj sva imeli dva rutinska pregleda pri pediatrinji (naceloma vse vredu), naslednji naj bi bil sistematski pregled in cepljenje, vendar sele 9.8.2018. Zato se tudi obracam na vas za pomoc…
Nasa dojencica je polno dojena(si izcrpavam mleko). Ima pa tezave z odvajanjem blata nekje od 3.tedna po rojstvu. Na pregledu mi je ped. razlozila, da se mora se naucit pravilno potisnit ven blato(ko potiska, istocasno zadrzuje) in da ji lahko pomagam s termometrom. Zaprtost ni bila, ker je blato bilo cisto normalno. Tako sem sledila njenemu nasvetu. Ko ni slo, sem ji pomagala s termometrom in en cas je celo pridno kakala, skoraj po vsakem obroku ali pa vsaj 3xna dan. Ce zopet ni slo, sem ji ponovno pomagala s termometrom in zopet je bil en cas mir. Zadnjih nekaj dni, pa se je odvajanje blata zopet zaustavilo in ko sem nazaj posegla po termometru, sem morala kar vztrajat(kar prej nisem rabila), da je na koncu kakala kasasto klobaso(prej je bilo vedno bolj tekoce). Vem, da je pri dojenckih normalno, ce ne odvajajo blata tudi po par dni, vendar ce nasa dojencica ne kaka le en dan, se napenja in joce. Zato sem ji zelela pomagat tudi to noc in ji zopet vztrajno drazila anus. Pokakala se je 4x zapored, in sicer 3x kasasto in nazadnje tekoce. Barva blata je bila normalna. Ko se je zadnjik napel, sem opazila rdece na notranji strani(bolj zgoraj). To verjetno pomeni, da sem ji razdrazila. V blatu krvi ni bilo. Prebrala sem, da ste predlagala olivno olje in sem ji dvakrat tudi namazala z vatirano palcko. Vendar ne vem ali se samo meni zdi ali je se bolj rdece in sveze. Zunanji del danke pa je bolj temno rdec. Zjutraj, ko sem ji rahlo razprla danko in namazala rdec del, se dojencica ni pritozevala. Pred eno uro, ko sem jo dala na povijalno mizo in ji potiskala nogice k trebuscku, da bi ji pomagala, saj je delovalo, da se napenja in potiska, pa je zacela neutolazljivo jokat. Verjetno se je zgodilo tocno to, kar sem se najvec bala, in sicer ko zeli potisniti blato ven, jo zaboli ali zapece in skrci nazaj noter. Tokrat sem ji namazala s hladilnim mazilom. Zanima me, kaj naj storim, ce se naprej ne bo odvajala blata, zato ker jo boli? S termometrom verjetno ne smem, ampak se tudi vec ne upam tikat. Kaj priporocate najbolj za mazat? Doma imam vsega od Ribodermina, praske paste, Sudocreme in seveda hladilnega mazila. S cim, da ji mazem, da ne bi se bolj razdrazila vse skupaj. Pa po kolikem casu, bi moralo bit bolje? Grozno mi je, ker sem ji zelela pomagat, naredila pa sem samo skodo… Naj omenim se to, da ji dajem piti mlacen Donat, vendar dlje od prdca ni slo zaenkrat.
Iskreno se vam zahvaljujem za kakrsenkoli odgovor…

Odsvetujemo vsako draženje in vstavljanje predmetov v anus. Verjetno je rdečina sluznica tudi posledica neprimernega draženja.
Če ima otrok trše blato, poskusimo z laktoznim sirupom (sirup mlečnega sladkorja), ki blato mehča in tako otrok lažje odvaja. Na voljo je sirup Lactecon, dajemo npr. 2x dnevno 1,25 ml do 2x dnevno 2,5 ml.
Analno kožo in sluznico redno mažite z oljem.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close