Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija rapave dlesni

rapave dlesni

Že kakšnih 5 dni z jezikom čutim, kot da je spodnji del čeljusti pod zobmi ter notranji del pod ustnicami rahlo “hrapav”. Če potipam s prstom tega sicer ne čutim. Občutek je rahlo neprijeten saj čutim tudi rahlo pekoč občutek in mogoče celo rahlo bolečino, predvsem ko jem. Hrapava površina se tudi konstantno spreminja in ni vedno enako velika in na istih mestih. Mogoče velja omeniti, da sem bil dober teden nazaj tudi močno prehlajen. Ne nimam korona virusa ;). Zadeva skratka ni neznosna, vsekakor pa ni prijetna.
Ima kdo kakršnokoli idejo, kaj je razlog zato, kaj bi to lahko bilo in kako zadevo odpraviti?
Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

težave, ki trajajo 5 dni, so lahko posledica
– virusne okužbe – afte
– mikro poškodbe z ostrimi delci hrane ali drugimi ostrimi delci
– poškodbe z zobno ščetko ali zobozdravniške oskrbe – npr. beljenja – peskanja
– opekline z vročo hrano / pijačo
– kemičnega draženja – npr z limono ali s čim drugim
– bakterijske okužbe – npr. sifilis

Če sprememba ne bo sama izginila najkasneje v 10-14 dneh, priporočam pregled pri osebnem zdravniku.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni, jaz imam natanko isto tezavo, ki me spremlja že kakšen mesec dni.

Ste tezavo ze odpravili, ste kaj ugotovili, kaj bi to bilo?

Hrapava sluznica pod ustnicami in na notranji strani licnice je obcutna z jezikom, ko si osvetlin in pogledam, pa ne vidim nič takega.

Hvala za vas povratni odgovor.

Lep pozdrav

New Report

Close