Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rak na dojki

Rak na dojki

Pozdravljene,
enako kot Pika,moja se je tudi premikala in samo zaradi moje vstrajnosti in odločnosti sem prišla do končnega izvida.
Ginekologinja vstrajala,da je gibljivo,zato ni rak,sem šla na samoplačniški ultrazvok,tam svetovali punkcijo 2x,in obakrat negativno,odločili,da mi odstranijo,končen izvid pozitiven rak,hormonsko odvisen,
Tako,da moje mnenje,če je gibljivo ni rečeno,da je to cista,
tako,da pregledujte se naprej pridno,vstrajajte pri svojem,če nekaj ni v redu,mene je še dodatno prepričalo to,da sem zimo prej fasala vsakšno virozo,prej pa nikoli bolana in ne se pustit takoj odgnat z besedami,da ste še premlade,poznam punce,ki so zbolele pri 18,28,34,38letih za rakom na dojkah.
lp

Zdravo, se strinjam z mojo predhodnico … če se vam zdi bulica netipična, torej jo res tipljete kot nek tujek pod kožo, ne izgubljajte časa z ugibanjem, ali se premika, koliko in zakaj …. pojdite k zdravniku in le-ta naj oceni, ali je potrebna punkcija. Če vas ne bo jemal resno, vztrajate in če ne drugače, pojdite samoplačniško.
Načeloma sicer “rakave” bule naj ne bi bolele – mene ni – tako sem bila le še bolj prepričana, da moram čimprej k dr.

Res je, da si še nekoliko mlada, zato jaz ne bi po nepotrebnem zganjala panike. Verjetno pa boš tudi sama bolj pomirjena, ko boš enkrat vedela, da to ni to.

Pa srečno!

Pika

Tudi sama sem imela identične probleme in prejokala cele noči, dokler me ni mama ginekologinja potolažila. Šlo je za normalno fazo v razvoju dojk in danes ko sem že nekoliko starejša, se ob teh spominih nasmejem. Vem pa, da je vsaki bulici potrebno posvetiti pozornost, ampak pri tebi “mala sončnica” sem prepričana da gre za isto stvar kot pri meni.

Živjo !

Pred pribljižno enim letom sm opazila bulo pod joško. V velikosti se ne spreminja in se ne premika. Ko jo otipavam občutek ni prijeten malo boli.
Zdaj sem v menopavzi.
malo sem zaskrbljena .. Je to možno da je rak’

Hvala vam za odgovore že vnaprej

Caki, da vzamem svojo stekleno kuglo in pogledam.
In zakaj že nisi eno leto nazaj odšla na pregled? Seveda je možno, da je rak ali pa tudi ne..ampak mi tega res ne moremo vedeti. Tumoji so različni in pri nobenemu ni enako kot pri drugemu.
Takoj jutri poklicat svojega zdravnika in naj te da na mamografijo, ultrazvok in nato ma punkcijo….šele nato boš dobila 100% odgovor.

zdravo stara sem 12 let in mi gre prozorna tekočina iz leve dojke.imam tudi manjšo bulico ki se pod kožo premika.zanima me če bi lahko bil rak.

prosim za čim hitrejši odgovor hvala in lp.

Pozdravljena bobnic!

Vsaka sprememba nekaj nakazuje. Lahko, da so v dojki rakave celice, lahko pa da je fibroadenom (to je takšna struktura podobna bulici, ki se lahko premika sem in tja, če jo s prsti tipaš – tako kot si sama omenila).

Tudi sama imam takšno bulico v levi dojki, veliko kot lešnik že nekaj časa. Pred 2 leti sem odšla prvič na pregled k moji ginekologinji ( oni imajo tudi preglede z vezi z dojkami) in mi je dala napotnico k zdravniku, kjer so mi vzeli tkivo iz te bulice (ne boleč poseg, samo malo ti piknejo v bulico – hitro mine :)) in ugotovili, da gre za fibroadenom. Zraven tega so še mi naredili ultrazvok, to je slikovni pregled kako bulica zgleda, zraven tega ti jo pa izmerijo. Tako se potem na vsakoletnem pregledu izmerijo, če se povečuje. Meni se je po mnenju zdravnika bulica povečala in odločila sem se, da bom to bulico odstranila z operativnim posegom, da kasneje ne bo kašne možnosti, da se bulica spremeni v rakavo tvorbo. Ni pa nujno, da se bi – pri nekaterih primerih lahko da izgine z leti.

Najprej ti bom rekla, da se ti ni potrebno ničesar bati, za svoje dobro pa je, da se pomeniš s starši glede tega in skupaj greste na pregled k zdravniku, da vidiš kaj meni, saj imajo največ izkušenj kako kaj zgleda.

Dokler ni nič dorečenega, je vse v redu 🙂

hvalaa :))

meni pa iz leve dojke teče prozorna tekočina ali je to lahko rak?? stara pa sem 13 let.

prosim za hiter odgovor in lp.

Bibnic, titnic ali kaj tretjega….obrni se prosim na mami, očeta, teto in naj te peljejo k zdravniku, ker bo ta ugotovil, napotil, povedal, razložil.

Če je bula, tekočina……se ne pomeni, da je rakasto. Na forumu ti tega nobeden ne more 100% povedati in garantirati.

TOREJ TAKOJ K ZDRAVNIKU IN BO TUDI HITER IN NATANČEN ODGOVOR!!!!!

Pozdravljeni!
Moja babica je bila pred 5 dnevi na operaciji. imela je malo zatrdlino v desni dojki, v zgornjem zunanjem kvadrantu. Zatrdlina je bila maligna. Operacija je dobro potekala, odstranili so varovalno bezgavko, ki je bila po pregledu patologa negativna. Ima pa po operaciji okrog prsnega koša in trebuha ovito raztegljivo elastiko, za katero ni dobila odgovora, čemu služi. Sicer sama študiram delovno terapijo, in mi ta trak enostavno ne gre v glavo. Najlepša hvala za odgovor.

hej!
stara sem 14 in sem ugotovila, da imam na dojki spodaj pri bradavici majhno neopazno bulo veliko 2-3 cm a vseeno jo čutim. Strah me je, če je to mogoče rak na dojkah. a vseeno nimam poguma to vprašati odrasle osebe.
Je mogoče, da imam bulo na dojki? Kot sem že rekla sem bulo opazila danes zjutraj in se ne spomnim če sem se mogoče udarila ob rob postelje. Prosim, res rabim odgovor, ker me res skrbi.. Je to rak? Bo ta bulica zginila čez nekaj časa?
Hvala za odgovor, Ina

90% biluc ni rakavih, ampak to se ugotovi s preiskavo in ne kar takole približno preko spleta. Vseeno zberi pogum in pokaži mami, teti, osebnemu zdravniku… da boš mirna. Bulica lahko izgine, ostane ali se povečuje…ne moremo vedeti kaj bo v prihodnosti.

Lep dan ti želim in pogumno naprej

oj stara sem 12 let in imam v obeh dojkah nekako bulo ki na otip boli. je to kaj hujsega ali je samo rast dojk

Samo rast dojk in nič drugega 🙂

hvala mici2014
zaradi tvoje pomoci zdaj nisem vec zaskrbljena

hvala za pomoc

Zdravo. Stara sem 16 let. Zadnji mesec dni sem opazila “bulo” na levi dojki (ki me občasno tudi boli) pri bradavici. Ni sicer zelo velika – premer je malo manjši od enega centimetra. Tudi na zunanji strani je viden manjši “krog”, ki je malo temnejši od ostalega predela in je na istem mestu kot bula. Na otip ne boli, se pa rahlo premika. Tudi menstruacije nisem imela že tri mesece, pred kratkim pa je bila redna.

Pozdravljeni…prosim za odgovore na nekatere dvome če jih kdo ima.
Sestra je zatipala bulo velikosti cca 3 cm v dojki v bližini bradavice kinje na otip gibljiva, stara je 26 let. Šla je na pregled v rakičan kjer ao opravili ultrazvok in klinični pregled. Po kliničnem pregledu so ji rekli da je verjetno fibroadenom oziroma benigni tumor in jo napotili na ultrazvok. Na ultrazvoku pa medicinska delavka ni znala povedat kaj je. Da ne vidi dobro in da zaradi lege tvorbe jo bodo napotili se v ukc. Po ultrazvoku ni bilo pogovora z zdravnikom samo povedali so ji da bo po pošti dobila termin na ukc kjer bodo naredili še ultrazvok enkrat in skoraj zagotovo punkcijo. Ali je mesto sumljivo za nevarno tvorbo in ali ultrazvok res ne more potrditi oziroma ovreči raka? Ultrazvok bi naj bil zelo zanesljiv…sumljivo je sa po ultrazvoku ni nihče več govoril z njo ali mamo, ki je bila zraven zato nas skrbi…
Hvala

Nobena slikovna preiskava ni 100-odstotna, zanesljiva naj bi bila le patohistološka preiskava, pa še ta ni 100-odstotna, saj jo izvaja zdravnik, ki je – tako kot vsi ljudje – zmotljiv.
Da vam nihče nič ne pove, je razumljivo, saj ne vedo natančno, za kaj gre, so vam pa že pri kliničnem pregledu nakazali, da gre po njihovem mnenju za benigno spremembo. Sestra naj v miru počaka na ultrazvok in eventuelno punkcijo.

New Report

Close