Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom rada bi hiško, ampak me je tooooolk strah:(

rada bi hiško, ampak me je tooooolk strah:(

da, 90% individualnih graditeljev nima v zaćetku gradnje zaključene finančne konstrukcije in ni ga projekta, ki bi bil izveden tako kot je bil načrtovan.v gradbenem in finančnem smislu.res.

kako končajo, se da tudi videti, okolje, fasade, notranjost, mansarde.
važno, da se investicija vrača, vsaj v smislu: najemnina=kredit
pa to nima nobene veze in je stvar posameznika, investitorja, jaz spoštujem vsakega graditelja in ga podpiram, v končni fazi je to najboljši način varčevanja, prav čuješ, varčevanja.
življenje pa tako ali tako beži, gradiš ali denar spreminjaš v drek.
Prav čuješ: v drek.samo dvoje je drek in investicija.
prej ko slej pride, ko te življenje vpraša:……
to pa ni za ta forum, me vprašaj drugje.

@norTON:

če nekdo postavi vprašanje, se mu ponavadi pove svoje mnenje. Če hoče, bo mnenja upošteval, če noče pa ne bo. V končni fazi me prav en k. briga kaj ljudje delajo s svojim življenjem in premoženjem. Njihov denar, njihovo življenje, njihove prioritete, njihova izbira.

Če je nekaj tako nedotakljivo in stvar posameznika, potem pa naj nikar ne piše po forumih vprašanj, ampak naj bo tiho in naredi kar pač misli. Če jaz kaj vprašam, vprašam zato, ker me zanimajo mnenja ljudi, ki imajo izkušnje o dotični zadevi in jih največkrat tudi upoštevam.

Podobno velja za tvojo delitev:
– drek
– investicija

Zanima me, koliko investicij in premoženja boš ti nesel s sabo na oni svet. Aja… investiraš za sinove in hčere? Življenje prehitro mineva. Nobena skrajnost ni dobra. Tako “drek” kot “investicije” je po moje treba skrbno uravnotežiti in s tem narediti desno stran enačbe f(življenje) = max(sreča) čimvečjo.

“”…v končni fazi je to najboljši način varčevanja,…”” – s tem se res ne bi mogel strinjati, lahko pa da imaš prav 🙂

P.S. velike oči je lahko imeti, tako pri hiši kot pri avtomobilih.

@eh, žal je tako, da smo ljudje v večini primerov nesrečni prav zato, ker si vse želimo naenkrat. Prej, ko se sprijazniš, da 10% ljudi obvaduje 90% kapitala in da nas ostalih 90% ne more slediti prvih, lažje ti je.

Imam željo po lastnem domu, na srečo imam možnost, da živim pri ženinih starših, tako da ne životarim po stanovanjih…

Sem pa samo z dosedanjim vložkom in delom povečal prvotno vrednost lastnine za vsaj 100%. In to je tisto, kar me naredi zadovolnjega; da sem denar naložil tako, da se iz vložka naredi plemenito vrednostno sredstvo ne pa drek.

Pred začetkom gradnje je bil 1001 izgovor, zakaj ni potrebno varčevat, pa saj bomo…

Začeli smo in bomo končali.

Na tak ali drugačen način. Sicer pa pravijo: ” Cagav fant ni nikoli pri punci spal!”:)

vidiš, prav ti bom dal
res en k*** me briga

@medicinc: prepogumen pa tudi ne. Zapovrh je še brez ostal 😉

Resolver, še enkrat – kakor gledaš. Ne vem, če je res, da bi brez ostal.

Ostal bi brez, če bi samo čakal, kaj bo z neba palo. Če pa svoja sredstva oplemenitiš in pri tem sam spoznaš, da je tvoj domet pač samo do neke točke, je pa tudi nekaj vredno. Sicer pa, trisobno stanovanje je dražje, kot pa gradnja ena hiše oz. hiške, ki je adekvatna stanovanju.

Resolver piše:

Jaz se hiše brez proračuna v velikosti starih 40 miljonov ne bi loteval niti pod razno. Krediti so zelo resna stvar, še posebej dolgoročni (25, 30 let). Veliko se lahko zgodi v tem času.

kaj to pomeni, si prav razlagam?

da imaš 40 mil. svojega privarčevanega keša in se lotiš gradnje.
40.mil sit = cca 167.00 eur.

medicinc, nihče ne čaka, da mu bo kaj z neba padlo. Svet ni samo črn in bel. Ni samo tvoja pot edina pravilna v življenju, ki bi ji morali slediti vsi, niti ni moja.

Kdor (preveč) tvega, mora računati tudi z morebitnim neuspehom. Če se izide je največja faca, če pogori, mu vsi berejo levite. Prevečkrat videno v življenju.

“”Sicer pa, trisobno stanovanje je dražje, kot pa gradnja ena hiše oz. hiške, ki je adekvatna stanovanju.””

To pa ne bo držalo niti pod razno! Stanovanje v Ljubljani, hiša v “Spodnji pozabljeni luknji” že mogoče. Nikakor pa to ne velja za oba objekta v istem kraju. Namenoma si pozabil vsaj ceno parcele. Pa tudi sicer ni vse tako enostavno pri gradnji hiše.

Življenje v hiši gotovo prinaša nekatere velike koristi ampak tudi večje obveznosti in tudi večje stroške. So plusi tudi za 3 sobno stanovanje (ampak saj to dobro veš).

Niso vse v življenju kamni. 🙂

@norTON, moja pomanjlkjiva opredelitev.

Mišljen je proračun: skratka keš + kredit, ki seveda ne sme biti prevelik in ne na predolgo obdobje. Kredita pa ne več kot 1/3 zneska (od 40). Če se preveč zapufaš, nimaš za “burek” – opremo, kake dodane potrebe, pa tudi živet je treba, imeti familijo.

Ja, mi je jasno, da je to toliko denarja. Dal cca. toliko za stanovanje.

Pogrešam skromnost!! Veliko ljudi ima previsoke cilje, nerealne želje in so čisto skregani z vsemi normami. Želijo si nadstandardne hiše, draga potovanja in življenje na veliki nogi in seveda potem rabijo tudi velika sredstva. Vendar življenje ni pravljica in že naši starši so morali krepko varčevat, si odtegovat od ust in tako je tudi danes. Preveliki apetiti, to je to kar danes marsikoga pokoplje. Če pa imaš vizijo, pridne roke in seveda tudi solidne prilive pa ni hudir, da ne bi prišel do lastne strehe nad glavo, zato le vsi tisti, ki ste se podali na to pot – pogumno naprej. Nekoč boste ponosni na to, kaj vse vam je uspelo. In ni finta toliko v denarju, koliko je v pridnih rokah in SKROMNOSTI!!!

Julija, kaj si pravzaprav hotela povedati? Da so ljudje premalo skromni, da si želijo več in več? Nič novega. Vedno je bilo tako in vedno bo. Tudi naši starši.

Solidni prilivi praviš… koliko pa je to? Pretvori v €.

Glede na kapitalizem, bi rekel, da je prav v denarju finta. Več kot ga imaš, boljše je. Denar ne izključuje sreče BTW :).

moje mnenje je, da je optimalni čas zaključka gradnje 32 let
čas gradnje pa traja recimo 3 leta, torej začneš pod 30 leti.
– takrat še nisi toliko razvajen na denar in so ti všeč bureki
(obdobje po študiju) in je možen način varčevanja in dela
-starši so še pri moči in možno je računati na njihovo moč in zaledje
malo špekuliram, čuvanje otrok, prehranjevanje, stanovanje….
– investicijo relativno dolgo koristiš, saj jo zelo mlad zaključiš in imaš še cajt hoditi po Parizu.
– je pa res, da se po moje gradijo preveliki objekti, saj eno polovico leta tako lahko preživiš zunaj hiše, kot tašno jo v nekem obdobju ne potrebuješ več (otroci by, by), še dalje v nekem, pa jo niti vzdrževati in negovati ne moreš.

Absolutno ne trdim, da je moja pot edina pravilna. Pravim pa, da jo je moč prehoditi, če si zastaviš realne cilje.

Samo za info: parcela 571 m2 33.385e s popolno komunalno opremo, asfaltom robniki, javno razsvetljavo…, za hišo računam 120.000 do 140.000e.

Stanovanje trisobno 85 m2, od tega meri garaža 25 m2 pa stane pri nas 152.240e.

Pa mislim, da sem dosti blizu tistemu, kar sem želel povedati.

Dosti bliza ja, samo dodaj še ene 75.00 Eur…

Res ne vem, zakaj imate take cifre v glavah.

Gradnja hiše s streho in priklopi na v. e. in k. naju je do sedaj stala 34.300e. Če pa 100.000e ni dovolj še za ostalo, potem pa res ne vem kaj gradite. Še enkrat vam povem, da ni potrebno, da imamo vsi vrhunske materiale top klase. Da se marsikaj naredit kvalitetno in tudi lepo z nekoliko cenejšimi materiali.

Že sam oprema te pride ca. 75.000…potem pa računaj…

Kakšna oprema?

A je treba absolutno vse omare in postelje, ki so stare po nekaj let zamenjat?

A moraš imeti prvi dan vse tipi topi urejeno, od prve umetnine na steni do zadnjega prtička na polički?

Res ni čudno, da znamo samo nergat!

Ne da se imet vsega naenkrat!!!! Vsaj ne povprečen državljan. Če si pa “nadsandarden”, se pa ti sploh ni treba preveč sekirat!

Se strinjam, da se lahko voziš po Ljubljani v času odvoza kosovnega materiala ter si lepo nabereš poceni pohištvo – boš potem že v nadaljnih 30-40 letih počasi to dokupil…

Za opremo se mi res ni potrebno vozit po našem glavnem mestu, ker imam pohištvo staro nekaj let in je še v popolnem stanju.

Tako, da eh, če nimaš več tehtnih komentarjev, se jih raje vzdrži, ker se že počasi sprašujem, ali je na drugi strani oseba s pošlihtanim podstrešjem!?

Takih bedarij v nadalje sploh ne mislim komentirat!

ne zastopiš,
jaz ti dam absolutno vse prav.
vedi pa:
eni gradijo z rokami v žepu
in
drugi zunaj žepa

New Report

Close