Najdi forum

Qlaira

Za vsak slučaj naredite test za nosečnost. Teoretično bi lahko šlo tudi za vnetje, a je to ob KT zelo redko. Če se stanje ne bo izboljšalo, obiščite ginekologa.

Še podvprašanje 🙂
Je pametno narediti test še med to krvavitvijo ali je bolje počakati da se konča ?
Hvala

Krvavitev lahko zmoti nekatere test za nosečnost, tako da lahko počakate konec krvavitve.

Pozdravljeni.

Nekaj let nazaj sem jemala tabletke Microgynon, ki so mi na splošno zelo odgovarjale, menstruacije so bile redne, lahko rečem skoraj do ure, vendar sem jih zaradi migrenskih napadov morala nehati jemat. Zdaj, po 6. letih sem dobila najprej Cerazette, po katerih sem imela 6 mesecev neprekinjeno krvavitev. Ni bila močna, je pa bila stalno prisotna sveža kri, ravno toliko, da sem potrebovala vložek ali manjši tampon, zato sem jih prenehala jemati. Tri mesece kasneje sem dobila Qlairo. Včeraj sem vzela 17. tabletko prve škatlice, pa se krvavitev še vedno ni ustavila in tudi ni videti, da se bo. Še vedno je kri sveža in ni je malo. Ko berem forume vidim, da punce teh težav nimajo. Kaj Vi mislite? Ali se bo ponovilo kot pri Cerazette in bo krvavitev stalna ali se bo po po kakšnem ciklusu vse uredilo? Kakšne imate izkušnje?

Hvala in lp.

Če imate še zmeraj migrene, so tudi Qlaira tabletke kontraindicirane. Drugače pa ponavadi jemljemo tabletke 3 cikluse, predem dokončno rečemo, da nam ne ustrezajo.

Hvala za hiter odgovor.
Migrene so zdaj že nekaj časa redkejše, brez aure in blažje. Tudi, če jo imam, je to ponavadi med ovulacijo ali med menstruacijo. Načeloma vsaj zaenkrat težav z glavoboli nimam.
Sem pa danes opazila, da je krvavitev manjša in se bo očitno ustavila, čeprav je še vedno sveža in ne kot izcedek.
Tablet sem dobila za 3 mesece in jih bom tudi jemala ta čas, da vidim kaj se bo zgodilo…
Če pa so te tabletke tudi neprimerne za migrene, ali jih sploh lako jemljem!? Ginekologinja je rekla, da niso problematične, ker imajo drugače razporejene hormone… Zdaj pa vedi 🙁

Razporeditev hormonov v Qlairi je res drugačna in je bolj podobna naravnemu ciklusu, vseeno pa spada med kombinirane oralne kontraceptive in je kot taka kontraindicirana pri migrenskih glavobolih. Če imate res migreno, bi bil varnejša rešitev maternični vložek, navaden bakreni ali pa s progesteronom (Mirena).

Maternični vložek bo res zadnja izbira, ker sem zelo občutljiva in že pri samem pregledu komaj zdržim, pri jemanju brisa pa sem čisto potna, nervozna in poleg tega vedno zakrvavim. Res mi ni prijetno :S
kaj pa kakšen obroček, menda obstajajo tudi neke injekcije?
morda sem tečna, pa vendar iščem neko primerno rešitev; kondomov ne želim več uporabljati, saj takoj dobim vnetje, tudi po tistih brez lateksa, otroka imam 2 in si otrok ne želim več, počakati pa moram še 2 leti, da se bom lahko odločila za sterilizacijo…

Obstajale so še progesteronske injekcije za 3 mesece, ki pa jih že kar nekaj časa nisem več zasledila v praksi. Tu v registru zdravil v Sloveniji jih ni več.
Mogoče pa se poskusite zmeniti za vstavitev materničnega vložka v splošni narkozi?

pozdravljeni!

Pred enim tednom se mi je končala menstruacija, od takrat pa opažam zelo močan izcedek iz nožnice, ki nima posebnega vonja in je bolj rumenkaste barve, hkrati pa imam na čase bolečine v spodnjem delu trebuha, ki so podobni menstrualnim krčem. naj omenim, da KT Qlaira jemljem redno, vsak dan, zadnji spolni odnos brez izvliva pa sem imela 14 dni pred menstruacijo.

Morda veste vzrok bolečine in močnega izcedka? Je možnost nosečnosti?

Najlepša hvala za odgovor!

pozdravljeni!

Pred enim tednom se mi je končala menstruacija, od takrat pa opažam zelo močan izcedek iz nožnice, ki nima posebnega vonja in je bolj rumenkaste barve, hkrati pa imam na čase bolečine v spodnjem delu trebuha, ki so podobni menstrualnim krčem. naj omenim, da KT Qlaira jemljem redno, vsak dan, zadnji spolni odnos brez izvliva pa sem imela 14 dni pred menstruacijo.

Morda veste vzrok bolečine in močnega izcedka? Je možnost nosečnosti?

Najlepša hvala za odgovor!

Če tabletke redno jemljete, je verjetnost zanositve majhna. Če imate bolečine, obiščite ginekologa.

Spoštovani!

Jemljem KT Qlaira in me zanima na kakšen način sploh lahko prestavim menstruacijo, saj je s temi KT ni možno prestaviti. V začetku maja namreč odhajam na krajše potovanje, ki bo ravno v času menstruacije in me zanima kakšne možnosti so za prestavitev krvavitve? Verjetno ne morem jemati npr. Primolut Nor skupaj s KT?

Hvala za odgovor!

pozdravljeni…..
v mesecu januarju sem pozabila vzeti tabletkko, vendar 7 dni pred tem nisem imela spolnih odnosov in tudi devet dni po tem sem uporabljala dodatno zaščito, menstruacijo sem tisti mesec dobila normalno zato sem nadaljevala z naslednjo škatljico tabletk(jemala sem jih redno in nisem nobene pozabila) in danes bi morala dobiti menstruacijo vendar je nisem, že vćeraj pa sem imela krče in zelo malo rjavega izcedka zato sem bila sigurna da je bom dobila, vendar je nisem, ćeprav sem zjutraj na perilu opazila zelo malo krvi, skoraj ni bila opazna….sedaj me je strah da sem mogoče zanosila, ker sem pred enim mesecem pozabila vzeti tabletko…a je to možno?
hvala za odgovor

Odgovor imate že v drugi temi.

pozdravljeni!

Jemljem tablete qlaira ampak sem namesto predzadnji omot pri ponedeljku pomotoma vzela omot v zadnjem tednu in sicer zadnjo belo tabletko..kaj pa naj zaj naredim naprej ?

Bele so neaktivne, katero barvo bi vi morali vzeti? Vzamite takoj tisto spuščeno tableto in nadaljujte naprej po običajni shemi. Glede nadaljnih navodil poglejte v priložena navodila pod rubriko izpuščena tableta.

vzeti bi morala rumeno tableto. ampak sedaj nisem vzela nobene tablete več ker nisem bila prepričana. kaj pa sedaj ?

v ponedeljek na 21 dan nisem vzela rumene tablete ampak sem pomotoma vzela belo tableto iz 28 dneva. potem sem v torek vzela normalno za 22 dan tableto ampak za ponedeljek nisem vzela. potem nisem bila prepričana ali naj nadaljujem z tabletami in nisem več za v sredo naprej vzela tablete. Kaj bi zdaj nadaljevala z četrtkom ali še vzamem nazaj za sredo ali pustim tablete zaenkrat?
hvala za odgovor

Nadaljujte po običajni shemi, 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

New Report

Close