Najdi forum

psiholog, psihoterapevt

Pozdravljeni,

evo, še malo oglašanja oz. odgovor. Sem psihiatru že na prvem srečanju predlagal go. Krumpovo, pa je rekel, da je bolje hodit na delavnice go. Adele Kelhar. Ampak jaz bi vseeno raje šel na individualno obravnavo, kjer bi si psihoterapevt oz. terapevtka vzela čas in bi se podrobneje pogovorila o vsem skupaj.
Drugače pa sem že boljše volje, na plesne pa še ne hodim, ker še nisem našel partnerke, s katero bi plesal. Upam, da jo bom še našel. Drugače pa hodim še na zumbo, jogo in še kakšno skupinsko vadbo, pa tu pa tam na kakšno kavico. 🙂 Bom pa šel še na kakšno zabavo in probal koga ogovorit. Korak po korak se moram odpirat.

Lep pozdrav,

Igor

Pozdravljen Igor,
Lepo da si se še oglasil. Individualna psihoterapija je tisto kar vsekakor priporočam. In Jasna Krump se mi zdi pravi naslov. Poskusiti ni greh, pravijo in izgubiti nimaš kaj. Naroči se čimprej saj je čakalna vrsta dolga. Na delavnice lahko še vedno hodiš, psihoterapija pa ti res nudi individualno obravnavo.
Škoda, ker je plesanje odpadlo ampak vidim, da imaš še veliko drugih dejavnosti. Vsekakor je to dobro.
Lepo bodi, lp
Bernarda

Pozdravljeni,

kot kaže bom naslednji teden začel s prostovoljnim delom. Bolje nekaj kot pa nič. Drugače se pa strinjam, da bi poleg delavnic moral obiskovati še individualno psihoterapijo, s pomočjo katere bi po mojem najbolj napredoval. Za Jasno Krump je res dolga čakalna doba, a trenutno si težko privoščim kakšnega zasebnega psihoterapevta zaradi pomanjkanja službe. Dobro, pa tudi to bi nekako sprejel, če bi bil res dober in bi se maksimalno potrudil. Je kakšen dober iz Maribora samoplačniško? Ima kdo kakšne res pozitivne izkušnje in da ni predrag?

Lep pozdrav,

Igor

Pozdravljen,
vseeno bi svetovala, da se naročiš preko napotnice. Težko je plačevati psihoterapijo sploh pa, če si brez službe. Se mi zdi skoraj nemogoče. Če se naročiš zdaj boš čez pol leta na vrsti. Pol leta se hitro obrne.
Prostovoljno delo je dobra odločitev. Tudi humana.
Vse dobro, lp
Bernarda

Eno nevedno vprašanje:
Ali obstaja kognitivna vedenjska terapija na napotnico? Ali drugače rečeno taka, kjer ne
bankrotiraš?
Prijateljica ima težave in je hodila na terapije, ki so pač stale 70 € na uro – in so ji pomagale,
ampak si jih enostavno ne more več privoščiti…obstaja kdo s koncesijo, ki ga lahko priporočate?

Pozdravljeni skela,
kolikor mi je znano, izvajajo kognitivno vedenjsko terapijo v psihiatrčni bolnišnici Begunje. Kako točno to tam poteka pa bi bilo dobro da se vpraša tam. Možno je, da se to dogaja v času hospitalizacije. V kolikor boste dobili informacijo, bom zelo vesela, če jo delite z nami, saj verjamem, da to zanima še koga.
V kolikor pa sprašujete prav za Maribor, se bojim, da ni dosegljiva na napotnico. Preko napotnice je možno izbrati Jasno Krump in Barbaro Vajd Ledinek. Pri Krumpovi gre bolj za razvojno analitično metodo,.za Ledinekovo pa nisem sigurna.
Malo cenejše terapije ,.še vedno pa samoplačniške pa so na voljo preko inštituta za psihoterapijo. Tam delujejo različni terapevti, tudi kognitivno vedenjske smeri, ura psihoterapije pa je 40 eur.
Upam, da sem kaj pomagala-D,
Lp
Bernarda

Mogoče pomaga še tole:
http://www.drustvo-vkt.org/21/akreditirani-terapevti-vkt-v-sloveniji/

lp

Hvala obema.
Res ni veliko tega v Sloveniji 🙁

Pozdravljeni,

po določenem času spet malce oglašanja. Stvar je takšna. Odločil sem se najprej za skupinsko psihoterapijo, ki poteka enkrat na teden po 3 ure, mesečno je treba plačat 80 evrov. V skupino naj bi hodil najmanj 1 leto, upam da bom zadovoljen. Poleg tega bom pa še skušal pridobit napotnico za individualno psihoterapijo, kajti mislim, da bo kombinacija skupinske in individualne terapije dala rezultate – seveda ob mojem vztrajnem delu na sebi. Prostovoljno delo še vedno opravljam, pri športnih aktivnostih sem se malo zalenil, ampak obljubim, da bom tu nadaljeval in da bom še športno aktiven. Poleg tega se bom še pa bolj aktiviral pri iskanju dela in iskal tudi v Avstriji, čeprav imam samo osnovno znanje nemščine.

Prvi obisk skupinske psihoterapije imam v ponedeljek. Vam javim, kako je bilo. Lepo mi bodite in lp,

Igor

Pozdravljeni,

evo, prvi vtisi. Sem zadovoljen in verjamem, da mi bo pomagalo. Podrobnosti o skupini seveda ne smem objavljati, ker je skupina bolj zaprtega tipa in se pač določenih informacij ne sme izdajat v “javnosti”.

Drugače pa počutje čisto v redu in naj tako ostane.

Lep pozdrav,

Igor

Pozdravljeni,

še malo oglašanja. Zanima me, če ima kdo kakšne informacije oz. bolje rečeno izkušnje z Družinskim centrom Mir. Nameravam namreč it na individualno psihoterapijo preko njih, kjer bi se po mojem dalo zmenit za znižanje prispevka za plačilo storitev ali celo za oprostitev plačila. Opozorili so me, da bi bilo dobro, če bi se obe terapiji (individualna in skupinska) pokrivali z isto metodo (skupinska pri meni poteka po transakcijski “metodi”). Mi lahko poda kakšno mnenje o tem. Individualna preko Družinskega centra pa poteka po družinski relakcijski (ali nekaj takega).

Res hvala za odgovore in lep pozdrav,

Igor

Pozdravljeni,

ker tu vidim, da ni nekega večjega odziva oziroma sem na en moj post dobil bolj posmehlljive in zaničujoče odgovore o meni, se glede te teme ne bom več oglašal na tem forumu. Pametnih nasvetov je zelo malo in ne mislim se ukvarjat z ljudmi, ki so preveč pametni.

Lep pozdrav in vse najboljše,

Igor

Pozdravljen,
Sama ti nisem odgovorila v zvezi z institutom Mir saj sem čakala na odzive koga, ki ima izkušnje z njimi. No, pa se nihče ni javil. Meni se zdi tvoje javljanje super, res pa ne dobiš prav dosti “feedbacka”. Vseeno upam, da se še oglasiš. Kolikor spremljam te tukaj ni nihče žalil ali se posmehoval, tako da upam, da gre za nesporazum?
Želim ti res uspehov polno novo leto in vse dobro,
Lp
Bernarda

Pozdravljena, gospa Bernarda,

vam res hvala za vse nasvete, dobre želje in vzpodbude. Na tem forumu res noben ni rekel nič čez mene, sem pa na med.over.net odprl eno drugo temo, kjer sem v kratkem opisal svoj problem in prosil za kakšne nasvete glede iskanja partnerice, pa sem žal dobil veliko “pametovanj” in marsikdaj tudi zaničujočih odgovorov. Ne pričakujem pomilovanja, ampak pametne in konstruktivne nasvete. Gospa Bernarda, vi ste jih sposobni napisat, marsikdo kdo drugi pa žal ne. Zato se raje ne bom več veliko oglašal, ker vidim, da ljudje ne želijo pomagat, ampak želijo samo še slabše kot je.

Bernarda, vam pa res vse dobro in želel bi, da bi še nekako ohranila stik, lahko tudi preko zs, če vas ne moti ta oblika komuniciranja.

Lep pozdrav,

Igor

Hvala za prijazne besede. Žal mi je, da ste na forumu naleteli na takšen odziv. To se dogaja saj znajo ljudje pod krinko anonimnosti iz sebe dati tudi najslabše. Žal. Mogoče je boljše na moderiranih forumih.
Naj te to ne odvrne od novih korakov na novih poteh!
Mnogo si že storil in upam, da to veš.
Torej še piši im mi bomo prebrali.
Lp
Bernarda

pozdravljeni….

trenutno sem tudi sama v težki depresiji…..nesrećo imam z službami….stara sem 30 let in sem do sedaj delala le pogodbeno tako, da so mi podaljševali…na koncu pa sploh ne podaljšali.

Tako da sem vmes zamenjala že okoli štiri službe. Pa se mogoče za prejšnje službe niti nisem tako obremenjevala ker mi niso pomenile toliko kot ta tazadnja.

Pri tej tazadnji sem imela super sodelavce in super službo …ampak neki vodilni so se odločili da mi po letu in pol ne bojo podaljšali naprej…..to me je tako strlo in potolklo da ne vidim smisla sploh naprej se še trudit ker tako dvomim,da se bom imela se še kje tako lepo….sploh pa na zavodu sploh ni služb. kar je totaln poraz…..

stara sem pa tudi že 30 let in kako naj si želim otroka če nevem kako mi bo uspelo sploh ga vzdrževat…..
jemljem pomirjevala kajti zvečer ne morem zaspati in vmes se zbujam in dobivam panične napade. Doma sem sicer en mesec, ampak od dneva ko so me dali dol se ne preneham jokat!

Nevem če ima kdo podobne izkušnje, ali mi lahko kako svetujete…

Spoštovani,
Žal mi je, da ste izgubili službo. Razumem, da vam je hudo. Situacija je težka, vendar se v življenju prej ko slej odprejo nove možnosti. Verjamem, da tudi za vas.
V tem času pa ne prepuščajte svojega počutja naključjem. Poiščite si pomoč. O tem lahko na tem forumu kar nekaj preberete.
Pomirjevala niso dolgoročna rešitev. Verjetno ste o tem govorili z zdravnikom, ki vam jih je predpisal? Za zdravljenje depresije se predpisujejo antidepresivi. Zelo priporočljiva je podpora v obliki psihotetapije. Pomagajo pa seveda vse dejavnosti, ki dobro denejo vašemu telesu in duši, od gibanja v naravi do pogovorov z bližnjimi…
Želim vam, da čimprej dobite delo, ki ga boste z veseljem oopravljali. Oglasite se še,
Lp
Bernarda

Pozdravljeni,

pa vseeno pa se bom oglasil. Še vedno hodim na skupinsko terapijo in še na individualno. Z napredkom na skupinski terapiji nisem zadovoljen, zato bi najraje menjal vse skupaj. Individualna mi je ljubša, pa tam imajo tudi skupinsko, ki je cenejša, h kateri hodim. Vaše mnenje, gospa Bernarda?

Lp,

Pozdravljen Igor,
Lepo, da si se oglasil. Če meniš, da ti skupinska terapija ne ustreza oziroma ne vidiš napredka imaš možnost, da – bodisi prenehaš z njo ali pa si daš še nekaj časa za rezultate. Mogoče bi bilo dobro o tem odprto spregovoriti na sami terapiji. Lahko tudi na individualni in boš videl kaj meni tvoj terapevt oziroma terapevtka. Verjetno sta se do sedaj že dobro spoznala.
Želim ti veliko uspehov na poti in še se javi! Lp
Bernarda

Pozdravljeni!
Imam rahel problem. Sem še mladloletna dekle, stara komaj 16 let, pa se mi zdi da sem že depresivna… konstantno sem nezadovoljna s vsem, počutim se osamljeno in nezaželjeno, popustila sem v šoli (začela s peticama končujem z dvojkami in trojkami), izgubila bom štipendijo in če se bo tako nadaljevalo tudi prijatleje, ki mi trenutno pomenijo vse na svetu. s starši imamo probleme, katerih drugi ne razumejo oz se vsaj meni tako zdi. vem da je mogoče tako obnašanje mojim letom primerno, vendar sem vsa dan bolj žalostna in nezadovoljna. k osebnemu zdravniku sem že šla po napotnico za psihologa saj imam problem s samopoškodovanje (kar pa ne delam za pozornost ampak se na tak način nekako sprostim, je pa to resen problem ki bi ga rada odpravila). naslednji mesec mi bo napotnica potekla, sedaj pa ne vem kaj bi naredila. rada bi obiske pri psihologu zamolčala staršem, vendar ne poznam nobenega ki bi mi lahko dal priporočila ali nasvete, kateri psiholog je vredu, kateri ni in kako oz na kateri številki bi se lahko naročila za terapijo.
zelo prav bi mi prišlo če bi mi lahko nekako svetovali.
hvala.

New Report

Close