Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija prva tableta Qlaira

prva tableta Qlaira

Pozdravljena!

Dodatno zaščito pričnite uporabljati po zadnji aktivni tableti.

Matjaž

Pozdravljeni!

Sem začetnica pri jemanju kontracepijskih tabletk.
Ginekologinja mi je predpisala KT Qlaria, katere bom pričela jemati s prvim dnem naslednje menstruacije.

Pozabila pa sem jo vprašati, kdaj postanem zaščitena (že v prvem tednu po jemanju tabletk ali po prvem mesecu jemanja tabletk oziroma kdaj)?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljena!

Če začnete s 1. tableto 1. dne menstruacije, ste zaščiteni takoj, sicer pa po 9. dneh jemanja tablet.

Matjaž

Lepo pozdravljeni,
sem že pri 4 škatlici kt Qlaira in sem danes vzela 17 tabletko. Do sedaj sem vsak mesec imela šibke vmesne krvavitve, ker mi je ginekologinja to pred začetkom tudi povedala me ni skrbelo. Vendar se mi je danes šibka krvavitev zopet pojavila. Je to normalno tudi po 3 mesecih? Tabletke jemljem vsak dan ob isti uri in nisem nikoli nobene pozabila.

Možno je. Če vas zelo moti, obiščite ginekologinjo. Zaščita zaradi tega ni zmanjšana.

Pozdravljeni!

Sem začetnica pri jemanju KT Qlaira.
Med ”navodili” sem zasledila, da se lahko pojavijo vmesne krvavitve. Nikjer pa nisem zasledila, ali je v primeru, če se vmesna krvavitev pojavi potrebno pričeti z jemanjem tablet iz naslednjega omota (škatlice) ali nadaljuješ z jemanjem tablet iz omota (škatlice) kot jih jemlješ do sedaj.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Če se pojavi vmesna krvavitev, jemljete tabletke normalno naprej. Zaščita ni zmanjšana.

Pozdravljeni!

Ginekologinja mi je kot prve tabletke predpisala KT Qlaira (prej nisem nikoli jemala KT). Prejšni mesec sem dobila menstruacijo 21.10.2013, in sem s tem datumom tudi začela z jemanjem KT. Sedaj pa bi morala dobiti menstruacijo 21., pa je nisem dobila. Je možno, da je sploh ne bom dobila, ali se lahko zgodi da jo dobim kakšen dan kasnej?

Hvala za odgovor 🙂

Če ste jih redno jemala, ni razloga za skrb. Pri Qlairi so lahko krvavitve zelo blage ali pa jih ni. Če vas skrbi, naredite test za nosečnost.

Živjo, imam eno vprašanje…KC Qlaira jemljem že skoraj eno leto in večkrat sem že mela vmesne krvavitve…zanima me ali je to normalno ?

Ja je, žal.

Ali lahko nadaljujem s qlairo,ceprav imam vmesne krvavitve?ali zacnem z novim omotom?prejsni teden sem imela en dan diarejo,vendar ne ravno po vzetju tablete,hvala za odg

Pozdravljeni, zanima me, ce lahko jemanje zdravilnega oglja(tam namrec pise da vpliva na kontr. Tabletke) vpliva na njih, ceprav ga jemljem zelo redko, to pa pise pod navodili, ki so: oglje jemljite 2-4x na dan po obroku, 7dni .. Jemljem prvo skatlico tabletk in sma s fantom vmes imela spolni odnos, ko sem vzela oglje in tabletko, vendar v razponu vsaj 2-3h !

Kolikor je meni znano, naj ne bi vplivalo za delovanje tabletk, vendar je treba vzeti s tri urnim razmakom. Ker pa v navodilih piše, da lahko vpliva na zaščito, se tega držite in uporabljajte dodatno zaščito.
Če smem vprašati, zakaj pa jemljete oglje? Morda vam lahko priporočim kaj podobnega, ki ne vpliva na kontracepcijo?

pozdravljeni!
Mene pa zanima kako je s tem če Qlairo vzamem na drugi dan menstruacije? Namreč mi je ginekolog predpisal kontracepcijske tablete šele drugi dan,pred tem pa je še nikoli nisem imela.Ali sem sedaj zaščitena tako kot da bi vzela tabletko prvi dan menstruacije ali se moram še dodatno zaščititi in koliko časa?
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Dodatna zaščita ni potrebna, tudi če ste prvo tableto vzeli 2. dan menstruacije. Seveda morate tablete sedaj redno jemati.

Matjaž

Zdravo!
Zanima me še ali vpliva na Qlairo jemanje Urosal lady ali pa antibijotik Primotren namreč imam vnet mehur?
Najlepša hvala za odgovor

Nič od navedenega ne vpliva na zaščito.

Matjaž

Pozdravljeni,
zanima me ali uporaba zdravila Zinnat vpliva na kontracepcijo? In če koliko časa moram uporabljati dodatno zaščito?

Pozdravljeni!

Zinnat ne vpliva na delovanje KT.

Matjaž

New Report

Close