Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija prognoza sluha

prognoza sluha

Spostovani,
prosim vas za odkrit odgovor na moje vprasanje glede prognoze intenzivnosti poslabsevanja sluha. V desnem usesnem kanalu imam 1,5 mm neurinom t.i.svanom, ki sega cca 3mm v pontocerebelarni kot. Stara sem 66 let. Odlocam se, da bi mi ga operirali na translabirintarni nacin, po katerem pa se zrtvuje sluh v tem usesu. Vendar pa imam tudi v levem usesu poslabsan sluh. Po ADG je levo SN izguba od 20 do 75 db, lok.suma 4000 Hz 75 db. Uporabljam slusni aparat. Zanima me, ali se bo in v koliksni meri slabsal sluh levo? V kolikor zaradi operacije izgubim sluh desno, potem bi lahko scasoma povsem uglusela. Operacija svanoma skozi uho pusca namrec manj negativnih stranskih ucinkov na druge zivcne strukture (poskodba obraznega zivca, nedokoncna odstranitev tumorja-ponovitev,.. ). Se eno vprasanje: ali bi bilo upanje, da bi se mi z operacijo za usesom (subtemporalni nacin) lahko delno povrnil sluh na desni strani?
Za odkriti odgovor vam bom zelo hvalezna, ker moram sprejeti neko odlocitev, a se bojim posledic.
Hvala in lep pozdrav, Jaztion

New Report

Close