Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Prodajalec psov mi je prodal mešanca, ne pa čistokrvnega maltežana!

Prodajalec psov mi je prodal mešanca, ne pa čistokrvnega maltežana!

Kdja boste nekateri nehali širiti to laž???? Potomec 2 rodovniških psov (pač recimo eden od staršev nima vzrejnega dovoljenja, ni šel na vzrejni pregled) je ČISTOKRVEN pasemski pes.
[/quote]

Čistokrvni pes brez rodovnika je kot mešanec. In kdor kupi takega psa je idiot. Ker verjetno rodovniški pes z razlogom nima vzrejnega dovoljenja.


Ok, ker nimaš rodovnika, v Dachau s teboj. Bo to v redu, a bo- o to pa ne?
[/quote]

Ni ok ker nimam rodovnika in nima sploh psa. In ti ocitno ne razumes ocem sploh avtor te teme govori.

Kaj točno pa? A da je ptomec dveh dobermanov doberman? :)))))))))))))))) A je mešanec? 😀
[/quote]

Dokazi kdo je naskocil psico. Ne moreš! Kot tega ne more noben prodajalec kao čistokrvnega psa.

Kaj točno pa? A da je ptomec dveh dobermanov doberman? :)))))))))))))))) A je mešanec? 😀
[/quote]

🙂 Pa je spet nekdo pameten. Eno je pasemska cistost. Ki se dokazuje preko knjig in rodovnika. Drugo je pasma in podobnost pasmi. Ne to dvoje mešat.
Mislim da moras najprej prebrati informacije na internetu. Google ve veliko…

🙂 Pa je spet nekdo pameten. Eno je pasemska cistost. Ki se dokazuje preko knjig in rodovnika. Drugo je pasma in podobnost pasmi. Ne to dvoje mešat.
Mislim da moras najprej prebrati informacije na internetu. Google ve veliko…
[/quote]

V Sloveniji poznamo samo eno zadevo in to je pasma, ki se jo izkazuje z rodovnikom. Pasma mora biti kot praviš pasemsko čista. Psi podobni pasmi, pa v pasmo ne spadajo in se jih ločuje od nje.
Bo pa počasi odklenkalo temu: pasma in podobno pasmi. Od septembra 2017 se delajo profili DNK in se stremi k temu, da bo vsak pes imel svoj profil. Trenutno se s temi profili pregleduje določene bolezni, upam da bo kmalu možno narediti tudi preiskave glede pasmeske čistosti. V Sloveniji so seveda rodovniški k temu že podvrženi (za vzrejo), osebno pa upam, da se bo to razširilo na vse pse. Potem bo zelo zanimivo, videti, koliko je v takšnih psih, kot ga omenja avtorica, maltežana in koliko višavca ter cotona. Če se psa z rodovnikom ne da izslediti ali se na podlagi DNK analize potrdi, da je pes mešan z drugo podobno pasmo (dovolj je tudi že, da naveden prednik psa ni njegov prednik – oče), se psa izloči iz pasme, ker tak pes ne more sodelovati v dobri vzreji.
Se pa žal tudi v rodovniški vzreji dogaja marsikaj, zato pa trobim, da se je treba pred nakupom pozanimati, rodovnike preveriti, en samo “naročiti” skupaj s psom. Pa če tega ne znamo sami, prosimo nekoga, da nam pomaga.

Ljudje na besedo verjamejo in kupujejo kao čistokrvne pse. Če kupuješ psa, kupi rodovniskega. Ali pa vzemi mešanca. Pasemski psi brez rodovnika so najslabša izbira.

Kaj točno pa? A da je ptomec dveh dobermanov doberman? :)))))))))))))))) A je mešanec? 😀
[/quote]

Uradno ja. Pojem “čistokrven” ne obstaja v kinologiji.
Uporabljajo ga pa v glavnem šteparji in preprodajalci, ker lahko dražje prodajo tako.
Lepo da se boriš za njih.

Kaj točno pa? A da je ptomec dveh dobermanov doberman? :)))))))))))))))) A je mešanec? 😀
[/quote]

Jp, isto je kot mešanec. Ker ni rodovniški. Vmesne variante ni, razen v glavah zaslužkarskih šteparjev in naivnih kupcev. Med ene ali druge gotovo spadas tudi ti.

In ravno zaradi te “pasmeske čistokrvne ” vzreje, so nastali miti ,da so “čistokrvni” psi bolj bolni kot mešanci. Ampak potem je zaradi nevednosti ta mit preskočil tudi na rodovniške – ker so itak to vse “čistokrvni” psi … Nekaj pasem oz linij pasem so sicer pokvarili, nekaj se jih še da popraviti, nekaj ne (obstajajo pa druge linije znotraj pasme, ki so nepokvarjene), tako da se da vse še urediti. Ampak dok bo folk kupoval vse za dve minuti, bo pač tako.
ker namesto, da bi se skupaj borili proti slabi rodovniški vzreji in bi se energijo res posvečalo v dobro vzrejo za dobrobit živali, se temu živalovarstveniki sploh ne morejo posvetiti, ker zapravijo vso energijo za boj proti šteparjem in puppy millom.

Čistokrvni pes brez rodovnika je kot mešanec. In kdor kupi takega psa je ******. Ker verjetno rodovniški pes z razlogom nima vzrejnega dovoljenja.
[/quote]

Razlog je lahko tudi preprosto to, da nekdo ni peljal samca na vzrejni pregled. Ali pa izpadel zob, pa ker se psom to precej hitro celi, ni mogoče 100% ugotoviti ali mu je padel ven ali pa ga sploh ni imel. Itd.

Pa še mimogrede, mešanci so v povprečji bolj zdravi, pri nekaterih pasmah je stanje katasfrofalno, poglej recimo buldoge, toliko o ‘rodovnikih’.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Dokazi kdo je naskocil psico. Ne moreš! Kot tega ne more noben prodajalec kao čistokrvnega psa.
[/quote]

Edini pravi dokaz je DNK test, ne pa nek kos papirja, ki sam po sebi ne dokazuje ničesar.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Edini pravi dokaz je DNK test, ne pa nek kos papirja, ki sam po sebi ne dokazuje ničesar.
[/quote]

Ja, ko jih bodo uvedli povsod in bodo uradno dokazilo, potem ja.
Do takrat pojem je “čistokrvni” samo voda na mlin preprodajalcem. Samo to in nič drugega je problem.

🙂 Pa je spet nekdo pameten. Eno je pasemska cistost. Ki se dokazuje preko knjig in rodovnika. Drugo je pasma in podobnost pasmi. Ne to dvoje mešat.
Mislim da moras najprej prebrati informacije na internetu. Google ve veliko…
[/quote]

Še vedno nisi odgovoril, kaj je potomec dveh dobermanov. Z rodovnikom, pa eden od staršev je recimo previsok in ne dobi vzrejnega dovoljenja. Pa vseeno ta dva psa naredita mladičke. A so ti mladički torej a.) dobermani, b.) mešanci med dobermanom in čivavo?

Rodovnik in knjige pa niso nikakršen dokaz. Kake 3,4 leta nazaj se je izkazalo, da je pri blegijskih ovčarjih nekdo lepo ‘ponaredil’ papirje oziroma preprosto rekel, da je oče mladičkov nekdo drug, kot je bil.

Pa so ga dobili. Še enkrat – DNK test je edini dokaz, ok, 99,9%.

Ostalo je bulšit.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Jp, isto je kot mešanec. Ker ni rodovniški. Vmesne variante ni, razen v glavah zaslužkarskih šteparjev in naivnih kupcev. Med ene ali druge gotovo spadas tudi ti.
[/quote]

Jaz mam rodovniškega psa, tisti kos papirja sem pa nekam vrgel, ne vem, kje točno je, pa me bmk, če ga še kdaj najdem ali ne.

Jaz govorim o tem, da potomec dveh psov neke pasme pač ni mešanec, ampak čistokrven. Če ima rodovnik, je rodovniški, če ga nima, pač ni rodovniški,

To je vsa umetnost.

Seveda razni ‘vzreditelji’ skušajo prepričati ljudi, da so samo psi z rodovnikom oh in sploh, ena koza je šla celo tako daleč, da je trdila, da so ‘mšenaci’ vsi po vrsti zanič zdravja, njeni cucki pa kar pokajo od čilosti. No, potem ji je pa psa izdalo zdravje.

Pa še to: Za policijskega psa rodovnik NI pogoj. Kdor ne verjame, naj si pogleda kak razpis. S tem, da policija pri svojem delu potrebuje res top pse.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Jaz mam rodovniškega psa, tisti kos papirja sem pa nekam vrgel, ne vem, kje točno je, pa me bmk, če ga še kdaj najdem ali ne.

Jaz govorim o tem, da potomec dveh psov neke pasme pač ni mešanec, ampak čistokrven. Če ima rodovnik, je rodovniški, če ga nima, pač ni rodovniški,

To je vsa umetnost.

Seveda razni ‘vzreditelji’ skušajo prepričati ljudi, da so samo psi z rodovnikom oh in sploh, ena koza je šla celo tako daleč, da je trdila, da so ‘mšenaci’ vsi po vrsti zanič zdravja, njeni cucki pa kar pokajo od čilosti. No, potem ji je pa psa izdalo zdravje.

Pa še to: Za policijskega psa rodovnik NI pogoj. Kdor ne verjame, naj si pogleda kak razpis. S tem, da policija pri svojem delu potrebuje res top pse.
[/quote]

Ker ni rodovniški, je uradno žal mešanec. Ker v kinologiji tretje možnosti ni, kot so ti zgoraj že pojasnili.

In zakaj naj bi sploh imeli policijski psi rodovnik? Tudi -po tvoje – čistokrvni brez rodovnika ni treba da so. Večina policijskih psov je mešancev. In kaj potem?

Jaz pse ne delim na več in manj vredne. Meni so mešančki zakon in če ne bi imela alergije na pasjo dlako, bi doma imela 2 zavetiška kužka. Zaradi alergije to žal ni bilo mogoče in sem morala zbirat med pasmami z nealergeno dlako. Rodovnik sam po sebi, papir, pa tudi meni nič ne pomeni, saj je moja psička sterilizirana in nikoli nisem razmišljala ne o rodovniških, ne o nerodovniških mladičkih.

Jaz mam rodovniškega psa, tisti kos papirja sem pa nekam vrgel, ne vem, kje točno je, pa me bmk, če ga še kdaj najdem ali ne.

Jaz govorim o tem, da potomec dveh psov neke pasme pač ni mešanec, ampak čistokrven. Če ima rodovnik, je rodovniški, če ga nima, pač ni rodovniški,

To je vsa umetnost.

Seveda razni ‘vzreditelji’ skušajo prepričati ljudi, da so samo psi z rodovnikom oh in sploh, ena koza je šla celo tako daleč, da je trdila, da so ‘mšenaci’ vsi po vrsti zanič zdravja, njeni cucki pa kar pokajo od čilosti. No, potem ji je pa psa izdalo zdravje.

Pa še to: Za policijskega psa rodovnik NI pogoj. Kdor ne verjame, naj si pogleda kak razpis. S tem, da policija pri svojem delu potrebuje res top pse.
[/quote]

Zaradi takih kot si ti, preprodajalcem posel cveti. In psi masovno umirajo naprej.

Jaz mam rodovniškega psa, tisti kos papirja sem pa nekam vrgel, ne vem, kje točno je, pa me bmk, če ga še kdaj najdem ali ne.

Jaz govorim o tem, da potomec dveh psov neke pasme pač ni mešanec, ampak čistokrven. Če ima rodovnik, je rodovniški, če ga nima, pač ni rodovniški,

To je vsa umetnost.

Seveda razni ‘vzreditelji’ skušajo prepričati ljudi, da so samo psi z rodovnikom oh in sploh, ena koza je šla celo tako daleč, da je trdila, da so ‘mšenaci’ vsi po vrsti zanič zdravja, njeni cucki pa kar pokajo od čilosti. No, potem ji je pa psa izdalo zdravje.

Pa še to: Za policijskega psa rodovnik NI pogoj. Kdor ne verjame, naj si pogleda kak razpis. S tem, da policija pri svojem delu potrebuje res top pse.
[/quote]

A kdo trdi, da so rodovniški bolj top? Za policijskega psa je pomembno vse kaj drugega kot rodovnik. Ne vem pa kaj si hotel s to pripombo sploh povedati in dokazati. Nihče v tej temi ne ločuje pse na bolj ali manj top pse. Le na rodovniške in nerodovniske. Med obojimi pa so in zdravi in bolni, in top in manj top, in inteligentni in manj inteligentni, vzgojeni in nevzgojeni……

A kdo trdi, da so rodovniški bolj top? Za policijskega psa je pomembno vse kaj drugega kot rodovnik. Ne vem pa kaj si hotel s to pripombo sploh povedati in dokazati. Nihče v tej temi ne ločuje pse na bolj ali manj top pse. Le na rodovniške in nerodovniske. Med obojimi pa so in zdravi in bolni, in top in manj top, in inteligentni in manj inteligentni, vzgojeni in nevzgojeni……
[/quote]

Budale zabite, smetite temo z debato a je rodovnik ali ne. Baba sprašuje kaj lahko naredi.

Glej baba. Ti tepci tukaj bluzijo videno-kupljeno. To je neumnost. Če ti nekdo neko napako na stvari prikrije, logično da tisto kar si videl ni imelo napake in si pod takim pogojem to kupil. Čez en dan, ko tisto nekaj odpade stran in ugotoviš, da je bila stvar v resnici polomljena, se pa tvoja volja glede sklenitve pravnega posla spremeni. Ga nebi skenila ce bi to vedela ob njegovi sklenitvi ane?

V pravu je to institut “skirta napaka”. Clovek more v roku 8ih dni, ko zve za to napako, javit prodajalcu kaj je izvedel. Pravico ma: odstopit od pogodbe, izterjati da mu da to kar je obljubil ali pa znizanje kupnine. Ce ni odziva prodajalca, mas 1leto pravico do sodnega varstva (tozba). Poleg znizanja kupnine (kar bi najbrz terjala na sodiscu) bi lahko zahtevala tudi odskdnino ker bos pac zdaj mela naslednjih 14 let psa ki ga nisi hotla imeti.

V zakup moras vzet samo da je sodni postopek drag pa da tisto kar mogoce z odlocbo nakonc dobis (odskodnino) da bo ta tvoj prodajalec imel kako premozenje ki ga je mozno zarubit in prodat (ce sevede ne placa odskodnine prostovoljno).

Ker ni rodovniški, je uradno žal mešanec. Ker v kinologiji tretje možnosti ni, kot so ti zgoraj že pojasnili.

In zakaj naj bi sploh imeli policijski psi rodovnik? Tudi -po tvoje – čistokrvni brez rodovnika ni treba da so. Večina policijskih psov je mešancev. In kaj potem?

Jaz pse ne delim na več in manj vredne. Meni so mešančki zakon in če ne bi imela alergije na pasjo dlako, bi doma imela 2 zavetiška kužka. Zaradi alergije to žal ni bilo mogoče in sem morala zbirat med pasmami z nealergeno dlako. Rodovnik sam po sebi, papir, pa tudi meni nič ne pomeni, saj je moja psička sterilizirana in nikoli nisem razmišljala ne o rodovniških, ne o nerodovniških mladičkih.
[/quote]

V kinologiji???

A veš ti sploh kaj je kinologija? Kinologija sploh ni znanstvena veda, kot so recimo biologija, medicina, veterina.

V Sloveniji ne obstaja kakršenkoli javnoveljavni izobraževalni program – kinologija.

Po domače, kinolog je lahko čisto vsakdo, ki ima 5 minut časa. Oziroma ne potrebuje niti 5 minut.

Kinologija naj najprej postane znanstvena veda (kar ji najbrž nikoli ne bo uspelo), šwlw potem pa naj pametuje, kako pa kaj.

Kinologija NI URADNA, zato ne more URADNO nikogar oklicati za mešanca.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

V kinologiji???

A veš ti sploh kaj je kinologija? Kinologija sploh ni znanstvena veda, kot so recimo biologija, medicina, veterina.

V Sloveniji ne obstaja kakršenkoli javnoveljavni izobraževalni program – kinologija.

Po domače, kinolog je lahko čisto vsakdo, ki ima 5 minut časa. Oziroma ne potrebuje niti 5 minut.

Kinologija naj najprej postane znanstvena veda (kar ji najbrž nikoli ne bo uspelo), šwlw potem pa naj pametuje, kako pa kaj.

Kinologija NI URADNA, zato ne more URADNO nikogar oklicati za mešanca.
[/quote]

Prav, glej… Zaradi mene se lahko razpocis. Dejstvo je, da pasemski pes brez rodovnika ni nič več in nič drugega kot mešanec, pa če nam tu gor še tri dni vsiljujes svojo logiko in razmišljanje.

Mimogrede – mnogo ved obstaja, ki jih pri nas ni mogoče studirati. Ja?

Zdaj se pa poslavljam, ker se mi res ne da več brat te.

New Report

Close