Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Problemi z zadnjikom:(

Problemi z zadnjikom:(

Spostovani;
vem, da se je ze pisalo o tem, a moram vprasati oz. opisati moj primer, da bom vedela kaj je.
Vcasih imam tezave z izlocanjem blata.Takrat si pomagam tako, da pritisnem na “okolico” danke. Imam obcutek, kot bi blato “zaslo” in ne more ven – ko pritisnem, gre. ALI RAVNAM PRAV, ko si tako “pomagam” ? ? drugace ne gre.

Se nekaj; iz zadnjika mi ze nekaj casa nekaj “visi” ven. Izgleda kot koscek koze (ni veliko, par milimetrov). Ne boli, a je tam. KAJ JE TO ?

In zadnje vprasanje: kdo me naj pregleda za taksne reci? a dobim pri zdravniku napotnico za naprej, ali kako?
Imam obcutek, da bi mi bilo precej nerodno pri pregledu… 🙁

V upanju, da mi cimprej odgovorite,
vas lepo pozdravljam.

Spoštovani!

S tem ko pritisnete, umetno sprožite refleks praznjenja črevesa, kar ni nič narobe.

Izrastek bo verjetno hemeroid, kar pa se najlaže ugotovi s pregledom.

Rektoskopijo (cev z osvetlitvijo) opravijo internisti, ki se ukvarjajo s tem. Napotnico dobite pri vašem zdravniku. S tem boste rešili obe vprašanji. Normalno, da vam bo nerodno, pa nič hudega, tako pač je, da nismo tistega dela telesa vajeni kazati naokoli, a drugače pač ne gre.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Najlepsa hvala za odgovor;
a pregled boli? (boli ?!!?mislim, ce je resnicno bolec? 🙂
Ali je pac samo neugoden? 🙂

A je ta majhen izrastek (naj ponovim, da NI BULA kot so nekateri pisali – vseeno hemeroid?) dovolj, da kar grem k osebnemu zdr. po napotnico?

se opravicujem, da vas spet “gnjavim”, a za taksen pregled se mi je zelo tezko odlociti…

Lep pozdrav.

Spoštovani!

Brez nadaljnjega greste lahko po napotnico, saj je kljub temu zelo verjetno to hemeroid, le da ni nabrekel. Preiskava je neugodna in nekoliko boli. Pomaga, da se ob preiskavi čim bolj sprostite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdravljena,
Mene je ta pregled tako zelo bolel, tako da nisem vzdrzal do konca. (zaradi preobcutljivosti pacienta pregled prekinjen). Ob obcasnih tezavah s hemeroidi si pomagam s sveckami in malo popazim na prehrano. Ce nimas vecjih tezav kot si jih opisala, poskusi se ti, preden gres na rektoskopijo.
Pepi

New Report

Close