Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Privzdignjena moda

Privzdignjena moda

Pozdravljeni,

Imamo 1 let starega fantka. Do nedavnega je imel v modih hidrokelo, a je ta sedaj izzvenela.

Od vceraj naprej opazamo, ko ga previjamo, da ima vedno privzdignjena moda, mosnjicek je prazen. Ce okoli penisa potisnemo, se ta spustijo.

Ko se joka se moda ponovno privzdignejo.

Zanima me, ce je to pri tej starosti normalno. Skrbi me, da ni to posledica kaksne poskodbe v vrtcu, saj ima nas mali velike probleme pri previjanju v lezecem polozaju in da ne bi zaradi bolj grobega previjanja vzgojiteljc prislo do poskodbe mod.

Ze v naprej hvala za vas cas.

Lep pozdrav.

Testisa se v mošnji premikata, predvsem pri dotikanju mošnje ali zgornjega notranjega dela stegna ali na hladnem, pa se premakneta navzgor (kremaster refleks), kar je povsem normalno. Pomembno je, da testisa ne zdrsneta v dimeljski kanal, torej da sta, ne glede na okoliščine (dotikanje, mraz( vedno prisotna v mošnji.
Previjanje pri tem ne igra nobene vloge.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

Hvala za hiter odgovor.

Skrbi me predvsem to, da do nedavnega nismo opazili, da bi bila mosnja popolnoma prazna, ko malemu snamemo plenice in je treba prav pritistniti pri dimljah, da se moda ponovno spustijo. Opazila sva, da se prav v tem obdobju mali pogosteje dotika tega predela.

Potem bi bil problem lahko ta, ce se moda iz dimelj ne bi spustila, toda v nasem primeru se?

Najlepsa vam hvala za odgovor ze v naprej.

Če sta testisa visoko v mošji, pa vendar v mošnji, potem je v redu. Če pa je mošnja popolnoma prazna (in sta se testisa skrila v dimeljski kanal), je to potrebno spremljati.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close