Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina pritisk in pulz

pritisk in pulz

Lep pozdrav!

Sem v 8 mesecu nosečnosti, ki poteka lepo in brez posebnosti. Zanima pa me, kaj je lahko razlog za moj pritisk, ki se giblje od 115/125 – 55/65. Kaj je razlog, da je spodnji tako nizek? ZAnima me tudi, kaj je lahko razlog mojemu pospešenemu utripu, ki je od 100 do 115. Že pred nosečnostjo je bil pulz višji kot naj bi bilo “normalno”, vendar je zdravnica rekla, da je vse v redu. Ali bi zaradi tega lahko bile kakšne komplikacije pri porodu ali koncu nosečnosti?

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani!

Verjetno je z vami vse v redu kar se tiče pritiska. Spodnjega vam niti ni treba upoštevati, saj je verjetno zato izmerjen nekoliko nižji, ker se je zaradi nosečnosti povečala količina tekočine in krvi v vašem telesu. To je tudi verjetni razlog za višji utrip in se vam ni treba obremenjevati z njim. Slabokrvni verjetno niste, ker vam kar naprej preverjajo kri, zato tudi to ne bo razlog hitrega utripa. Edina, čeprav izjemna možnost v nosečnosti, za povečan utrip bi bilo ev. pretirano delovanje ščitnice. Kljub temu, da je to zelo malo verjetno, bi bilo smotrno preveriti tudi to, če se bo vaš zdravnik ali ginekolog na podlagi tudi ostalih znakov odločil za to.

Lep pozdrav in srečno!

Janko Kersnik

New Report

Close