Najdi forum

pritisk

Imam samo eno vprašanje. Zadnje čase sem bila nekam utrujena, pri tastu sem si merila pritisk, sedaj si ga merim vsak dan. Moj pritisk je 90/50, pulz 70. Pritisk je kar nizek, bi mogoče morala na pregled?.
Hvala za odgovor, prijeten vikend vam želim.

Spoštovani!

Zaradi nizkega tlaka vam ni potrebno na pregled k zdravniku. Nižji krvni tlak je pogosto povezan z občutkom utrujenosti in zaspanosti. Seveda pa lahko vaša utrujenost lahko izvira tudi od česa drugega. Verjetno ste tudi gracilnejše konstitucije in stalno zaposleni, pa še vroče vreme… Ne utrujajte se s pogostim merjenjem krvnega tlaka, enkrat na dve leti je pri vaših vrednostih popolnoma dovolj.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Ali je lahko posledica nizkedga pritiska tudi nenadno tresenje v telesu in obcutek bruhanja.

Hvala

Ita

Spoštovani!

Niti ne.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Od česa pa se v telesu lahko pojavlja občutek tresenja in potem občutek, da bom bruhala, bruham nikoli, pa potem to mine. Stara sem 49. let in imam nizek krvni pritisk 90/50, srčni utrip pa 67. Pa včlasih me boli vse okoli reber.

Hvala za odgovor.

Ita

Spoštovani!

Vaši občutki imajo lahko psihično ozadje, medtem ko bolečine okoli reber lahko izvirajo iz prsnega dela hrbtenice (drža, prisilni položaj?).

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close