Najdi forum

PRIJATELJICA Z 20 LET STAREJŠIM MOŠKIM.

Živjo.
Kot iz naslova preberete je moja prijateljica z 20 let starejšim moškim in ne, ne bom pljuvala po njej, če si to mislite. Najboljša prijateljica je, ki mi je stala vedno ob strani in zato želim zdaj jaz pomagat njej.

Situacija je naslednja:
Punca je 1 leto mlajša od mene, stara je 19 let in je skupaj z 39 letnim moškim. Vem kaj si sedaj mislite.. da jo ima samo za seks itd.. ampak ni tako. Sprva sem tudi jaz tako mislila ampak, ko sem ga še jaz spoznala v živo kako lepo se obnaša do nje, koliko krat ji kupi kakšne lepe stvari (ne prosi ga) sem spremenila mnenje. Problem je pa takšen.. zadnje dni se mi joka kako jo boli, da je veliko ljudi proti, da se smejijo in cudijo kako je lahko z njim, ker je premlada itd.. vem, da je kar mlajša od njega ampak jaz sem mnenja, da naj uživata dokler bosta. Začela je tudi dvomit zaradi tega ampak ga še vseeno ima zelo rada.

Kaj bi vi storili, če bi to bila vaša prijateljica? Kaj bi ji svetovali? Nemorem je gledat takšne..

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Jaz bi ji rekla,da ima vsaka zveza svoje težave – njene zaradi starostne razlike so otroci, “bivše družine” in starostna razlika – to kar se pa drugi norčujejo je pa njihov problem. Ljudje se norčujejo, šimfajo in pljuvajo po vsem mogočem – pri varanju, izgledu, financah, odvisnostih, izobrazbi itd. Pove samo kaj so samih.
Mora se zavedati npr. Da če ima otroke od prej, da bo mačeha in bo veliko bremena (še posebej če so samo par let mlajši od nje), da bo morala pohiteti z otroci ali ostati brez (pri 45-50 je tudi za moškega malce pozno), da bo starostna razlika ostala in s tem npr. Težave pri spolnosti, upokojitev, zdravje, vdovstvo, interesi, ki zahtevajo fizično aktivnost. Pač ko bo ona 30 bo on 50, ko bo ona 50 bo on 70, če imata otroke čez 5let bodo otroci 30 onadva pa 55/75.
Pač to so realne stvari, ampak če se imata rada in sta vredu, je veliko boljše kot ostale tegobe, ki se lahko zgodijo npr. Varanje, alkoholizem, nasilje, zanemarjanje itd.
Ni stvar, da nekdo drug določi kaj sta dolžna biti – morata se odločiti sama in sprejeti stanje, situacije, rizike, posledice itd. Verjamem, da je vsaka odločitev “pravilna”, če se odločiš po vesti in s treznimi misli, vedoč možnih posledic itd. Naj bo informirana odločitev ter ne posledica ustrahovanja, družbenih pritiskov, sramovanja, itd. Če ga kap zadane pri 70, bo pri 50 morala zanj skrbeti, lahko ima ona prometno nesrečo in bo on 70 letnik vdovec z najstniškimi otroci – nihče ne vidi v prihodnost, ampak lažje je biti z dobrim ostarelim možem/očetom, kot s slabim čemerkoli. Naj se ne odloča za tisto kaj ji drugi določijo – posledice nosi ona, naj odločitve sama sprejme!

Zunanja validacija lastne osebnosti pri tej prijateljici še največji problem.
Dlje kot se bo sekirala, kaj o tem menijo drugi, slabše ji bo v življenju.

Jaz sem stara 22,moj mož je star 42. Skupi sma ze 2 leti.
Kar se tice prijatlov iz njegove in moje strani, naju vsi sprejemajo. Ce pa pogledam njegivo druzino, me pa nikakor ne sprejemajo, ker je po njihovem mnenju to “pedofilsko”. Na eno roko lahko prestejem ljudi ki naju ne sprejemajo. Hvala bogu.
Naj samo dokazeta da sta mocna, da ju nic ne loci, da se mata rada. Naj distancirata ljudi iz zivljenja, ki jima ne privoscijo. Naj se ne obremenjujeta kaj si drugi mislijo, naj zivita svoje zivljenje…halo sej je njujino! Noben nesme odlocat s kom bo ona ali on.

Si si ze sama odgovorila:naj uzivata, dokler lahko. To bo do konca poletja. Kdaj resen moski zenski zacne kupovati lepe stvari? Ko se porocita. Kaksno stvar za bozic. Ali pa za rojstni dan. Tale jo le podkupuje. Vprasanje, zakaj si je 39letnik poiskal 20 let mlajso? Zakaj je pri 39ih se samski in BREZ OTROK?!? To je zelo slab znak…. Ocitno je nesposoben dobiti vrstnico. Moski brez zenske…. Tega pa ego ne dovoli. In zato peca mlajse. Eno mlajso dobis takoj. Seveda za zabavo. Za ego. Ti jaz povem svoje mnenje. Zase iscem partnerja 40plus. OBVEZEN POGOJ je ta, da ze ima svoje otroke. Ficfiricev, ki se nimajo za seboj tega, se povohati nocem. Ker:ali so se samo s sportom ukvarjali, pri 40ih pa ugotovijo, da bi radi z zensko, pa z njo ne znajo bit.Ali pa so ze od nekdaj preganjali mlade punce, jih menjavali kot srajce,… Skratka nestabilni tipi. IZJEMOMA uspe tudi kaksna taksna zveza, ki pa je prvih 20let srecna. Ko pa je moski enkrat 60,ga vse mine, predvsem sex, zenski se a sele takrat zacne sex na polno dogajat. Po porodih. Vsekakor naj si prijateljica(ce to nisi ti sama zase napisala?) poisce vrtsnika. Imam 19let staro hci. In ce bi le posumila, da se DRUZI s toliko starejsim, bi jo vrgla ven. In bi se zasekirala, kaksnega otroka sem vzgojila. Da se mece za skoraj za vrstniki svojega fotra. Ponavadi so v ozadju taksnih zvez slabi ocetje. In deklice potem v starejsih partnerjih iscejo ta lik. Vsekakor MIMO.

Jst in moj sva 21let razlike. Spoznala sva se 21/42. Skupaj sva ze 7 let in imava eno hčerko. Mi2 se mava dobr. Vem, da mogoče čez 10, 20, 30 let ne bo tok enostavn kot če bi biu mojih let, ampak na njegova leta pač nimam vpliva. Tko sm se odločla in spet bi se. Sprejemajo naja vsi ki naja poznajo čist normlano. Včasih mi je blo mal težje povedat kok je str, zdej sm se pa že čist navadla pogledov. Če jima paše super, naj bo pa vseen vsaj od začetka previdna, ker punce pr 19 smo zelo naivne. Lp

Pozdravljeni,
Da še jaz povem svoje izkušnje, vendar z moške plati, ker imel podobno zgodbo.
Prek neta sem spoznal najstnico, ki ji je bilo 15 let, ko sva se prvič videl. Jaz sem vmes bival oz. delal v tujini ter sva začela bit v zvezi, ko je dopolnila 16 let (torej je bilo vse legalno, ker sem se zavedal tudi te plati).
Zveza je itak večinoma temeljila na dopisovanju (posebej na začetku) in tudi na skrivanju (predvsem pred njeno mamo). Potem sem jaz inzistiral, da to tako več ne gre in da mora doma povedat. Vmes sem se jaz vrnil v domovino. Mama seveda je bila na začetku zelo proti in se je potem nekako sprijaznila . Vendar sem vedno odrejene obiske (par urc tedensko oz. celo mesečno v času šole ter praktično vedno pod nadzorstvom , vedno pri njej, prespat seveda nisem smel in da bi prišla kdaj k meni). To je trajalo približno dve leti, stvari so tekle po “ustaljenih tirnicah” , delovalo je , da je vse ok , tudi njena naklonjenost (delovala sva podoben miren karakter, čeprav ona navzen deluje hladno, brez čustev) in naklonjenost njene mame (čeprav je vsaj za moje pojme nisem nikoli pridobil). Seveda pod neprestanim nadzorstvom o seksualnosti ni bilo možno kaj dosti razmišljati. Potem sva nekako na dan njene polnoletnosti prišla do priložnosti.. Izpadlo je res kot popolna polomija (priznam , da nisem imel prej nvm koliko dosti izkušenj), vendar je še to bilo to izpeljano pod “časovno stisko”in nespontano, zato ni čudno , da tako izšlo. Vmes sva še prej enkrat probala pod podobnimi okoliščanimi, pa je bil epilog podoben.
V glavnem kmalu zatem (vmes me je že enkrat pustila) dobim sporočilo prek messengerja, da me zapušča in da se je iz zveze dosti naučila, vendar imam jaz kao dosti problemov (kar ne zanikam, da jih nimam, ampak od osebe, ki je imela že probleme(vsaj delno) že z anoreksijo in je bila zagrizena vegaterijanka ter ni imela redne menstruacije do polnoletnosti, vsaj malo breozbirno).
Torej epilog je bil kakršen bi si ga moral že na začetku predstavljati, realističen. Če potegnem celo črto .. Tri ženske (mama in dve najstnici) so bile navajene samskega življenja od otroštva (starša ločila dokaj zgodaj) ter tudi komandiranja oz . dirigiranja, čeprav nekako grdo sliši zdaj to.
Sam sem iskreno povedano rabil dosti časa (razhod je bil v začetku leta lani), da sem se postavil na noge in še zdaj moram priznati, da nvm , če bom na nekoga tako emocionalno navezal, ker res mislim, da dosti dal v tej zvezi (tako potrpežljivosti, tudi emocionalne podpore njej in tudi dostikrat prinesel kaj, ko prišel na obisk) ter je že od začetka nisem videl kot “sredstvo za izkoriščanje”, če ne bi tak dolgo čakal na ono “polomijo”.
Ampak priznam, da sem si sam kriv in se lahko delno postavim v njeno kožo, čeprav menim , da sem v teh letih dosti bolj zrelo deloval kot ona.
Zato upam, da bo vaša prijateljica bolj vztrajna in se ne bo ozirala na mnenja družbe, ker tudi v mojem primeru je bilo dosti posmehovanja, ampak sem bil pripravljen to ignorirati, čeprav je bivša me dolgo časa tudi “skrivala ” (tako pred sošolci oz. druzinskimi člani”.
Sam se v tako zvezo ne bi več spuščal, tvoja kolegica bo pa morala sama pri sebi presoditi, ali je vredno tega oz. kar si sama najbolj želi.

Tako bom rekla.
Vsi pari, ne glede na starost in razlike v letih imajo težave,nič ni pogojeno z ničemer. Ni recepta. Ni pravila.

Je pa tu druga zadeva. Sicer ne vem in ne razumem, kaj je lahko narobe s punco, da ji je sploh lahko všeč 40.letnik,ti pa povem, da se kasneje pokaže kaj ta razlika pomeni.

Sestrična je že 20 let v zvezi s takšnim. On je sedaj 70. Moram sploh pisat naprej?
Sin. Najstnik. Nobene pomoči pri vzgoji, nikoli z njim na igrišče, v glavnem nobene “koristi” od njega. Ko je še delal je vedno prišel domov, legel na kavč in to je to. Na dopustih samo ležal. Nič od njega. Sedaj že nekaj let hodi sama s sinom na morje. Nobenih skupnih uric s sinom, ker ga fizično ni bil sposoben dohajat.

Doma ima v glavnem namesto moža, dedka v vseh pogledih.

Tako da…če ste pripravljene biti mačehe isto starim otrokom, biti brez otrok ali pa biti kot mamice samohranilke, jaz v tem ne vidim težave.

Čez 20 let boste ve na vrhuncu svojega življenja, v postelji z upokojencem. Torej same.

No pri nama je bilo dobrih 11 let razlike. Tak, da ni cisto enako kot 20 , ampak se pa da podobne iztocnice potegnit

Boga vaša hčerka, bogi vas bivši mož in bogi vaš bodoči mož. Kdo pa ste vi da se vtikujete v vse življenje? Kakšna mati pa ste da bi raje vrgli hčero ven kot pa sprejeti nekoga ki ga ima ona rada?
Ja in če je 20 let starejši? Če ga ima ONA rada in ON njo, predvsem pa to da sta srečna in pol pride vmes nekdo takšen kot ste vi in vse pokari …
Lepo od vas 🙂

Jaz imam tudi 20 let starejšega, skupaj sva že 20 let, če ga ljubi in on njo ne bi smelo biti ovir. Slej ali prej se bo pokazalo a sta za skupaj ali ne. Kot pri ostalih.

Ah ženske ki jo obrekujejo so ji samo fouš ker je pokasirala sposobnega deca ki ji kupi kar si želi in ima neko zatočišče 🙂

Ženske so najbolj atraktivne pred 25 letom, moški pa začnemo pridobivati na atraktivnosti šele po 30 letu… Ker mamo denar in karizmo ki si jo lahko pridobimo samo z desetletji izkušenj, da znamo pravilno zavijati besede nam v prid 😉

 

Punca se bo mela fajn par let potem pa ji bo ratal ta življenjski stil dolgočasen ker je pač prevelika razlika v letih. Mogoče se bo opekla ko bosta šla narazen ker bo mislila da bo zdaj našla isto uspešnega, ampak njenih let. Uf bo presenečena ko bo vidla da imajo vsi uspešni dečki že boljše mlajše modele 🙂

 

 

 

 

Ni problem v njej,ampak v njemu. Če oseba pri teh letih išče tako mlajšo žensko, to o njemu pove, da z njim ni nekaj vredu. On je odrasla oseba, ona pa praktično otrok. Premlada je, da bi se tega zavedala ampak tako je. Takšen moški ni sposoben obdržati ženske svojih let, zato išče mlado in naivno, potem pa jo za povrhu zapečati s kakšnim otrokom. Ni z njo ker je zrela, ampak ker je naiva!! To je resnica, pa če tudi boleča. Punca naj gre stran, dokler lahko.

Verjemte da tudi zveze z enako starim ali sam par let starejsim lahko potekajo cist enako kot jih opisujete vi. Ni vse v letih, čist odvisno od človeka, vam povem iz izkušenj pa smo srednjih let in sem marsikje sama.

    jaz sem ze 13 let v zvezi z 30 let starejsim moskim. Prav nic se ne pritozujem ceprav jih ima on ze 84. Tudi kar se sexa tice nikoli nisem nezadovoljena. Nosi me po rokah in kaj boljsega si nebi zelela. Punca naj uziva. Nikoli se ne ve kaj ji bo prineslo zivljenje. Meni je nekaj najboljsega
Objava čaka odobritev

New Report

Close