Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja pri treh mesecih je bila cepljena, za vnaprej pa imava resne pomisleke…

pri treh mesecih je bila cepljena, za vnaprej pa imava resne pomisleke…

Ja tudi jaz pa še proti gripi že 3 leto.
Pa še ga bom cepila, če bo le možnost, čim večkrat.

Kaj pa vem, meni se to zdi kar v redu. Zdravnica že tako pravi. Kdo bo pa vedel če ne zdravniki. Poleg tega so cepiva menda že zlo razredčena in blaga. Mene v glavnem ne briga, če vsi v sloveniji ne cepijo otrok moj je zaščiten.

Luna, saj ravno zato gre, da če precepljenosti v državi ni (večina otrok ni cepljena), potem niso varni niti cepljeni otroci. Virus namreč mutira in po nekaj mutacijah lahko okuži tudi tistega otroka, ki je bil cepljen. Zato nosijo starši, ki odklanjajo cepljenje, odgovornost ne samo za svojega otroka, pač pa tudi za vse tiste, ki bodo mogoče kljub cepljenosti zaradi necepljenih otrok oboleli – žal se tega ne zavedajo ali pa si zatiskajo oči. Dokler jih je samo peščica, se pač lahko “šlepajo” na tiste cepljene, če jih bo pa večina, pa nikakor ne bo več tako. Najbolj v nebo vpijoče pa je, ko taki starši, ki svojega otroka ne pustijo cepiti, prepričujejo tudi druge starše, naj tudi to storijo – kot bi se ne zavedali, kaj se lahko zgodi, če bodo vsi (ali večina) odklonili cepljenje svojega otroka. Ali pa ko starši, ki nočejo cepiti, razglabljajo o kratkovidnosti tistih, ki cepijo – v bistvu pa si lahko privoščijo necepljenje ravno zaradi takih, ki svoje otroke cepimo. Mi smo namreč sprejeli tveganje in se dobro zavedamo, da lahko ravno naš otrok oboli zaradi posledic cepljenja, pa čeprav je možnosti 0,003 %. Tisti, ki pa cepljenje apriori odklanjajo, pa nobenega tveganja nočejo sprejeti (čeprav po drugi strani kar naprej v življenju tvegajo), na tveganje v primeru epidemij pa niti ne pomislijo. Prav, če so se tako odločili, vendar naj vedo, da to še zdaleč ni samo njihova stvar in stvar njihovih otrok (razen če jih mislijo imeti v izolaciji), pač pa stvar vseh nas in naših malčkov, otrok, vnukov… In naj se zavedajo, da jim taki, kot smo mi, omogočajo, da sploh lahko razmišljajo o tem, da ne bodo cepili svojih otrok.

Mogoče bo koga zanimalo:

“Vas vabimo na predavanje ki bo v petek, 19.maja 2006 ob 18.00 uri
v prostorih organiziranega varstva MODRI ŠKRATEK
v Ljubljani, Cesta 27. aprila 51 v Rožni dolini

KARIN RIŽNER, mag. biologije, zdravilka, predvsem pa mama z izkušnjami o neželjenih posledicah cepljenja nam bo predstavila delovanje imunskega sistema, stranske učinke cepiv in prepričljive argumente proti rutinskemu cepljenju.

O cepivih obstaja nekaj trdovratnih mitov, ki jih lahko prepoznamo le, če smo dovolj dobro informirani. Razlikovati moramo med resničnimi dejstvi o cepivih ter propagando uradne medicine in farmacevtske industrije, ki ji gre predvsem za dobiček.

Prispevek za organizacijo – 1000 SIT

Sami odločajmo o svojem zdravju in zdravju naših otrok!”

Kako pa razlikuješ med dejanskimi argumenti in pristranskostjo nekoga, ki je imel slabe izkušnje in to zdaj projecira na celotno populacijo?

Pa dajte nehat s to farmacevtsko industrijo, ki ji gre baje samo za dobiček. Če bi šlo samo za dobiček, bi bilo uvedeno obvezno cepljenje predvsem v vseh državah tržnega kapitalizma, kjer je dejansko dobiček glavni faktor vsega. Pa je cepljenje ravno v teh deželah prostovoljno. Pri nas pa izhaja uvedba cepljenja še iz socializma, kjer je bil dobiček popolnoma stranski faktor.

Bolj drži to, da v razvitih državah zahoda nikogar ne briga, če nekaj otrok vsake toliko let pomre zaradi nalezljivih bolezni – itak umirajo večinoma reveži.

Ko bodo tudi pri nas epidemije, bodo pa starši radi plačevali cepivo iz lastnega žepa, samo da ne pride do bolezni pri otroku. In nihče več se ne bo spraševal o zaslužkarstvu.

O raznih zdravilcih, pa čeprav z zvenečimi naslovi, imam pa itak svoje mnenje. Prispevek za organizacijo – 1000 sit??? Hehe, res altruistično…

Ja, saj ravno to bodo dosegli. Postopno ukinitev cepljenj, potem bo pa izbruh bolezni, panika, kar naenkrat bodo vsi spet cepili, s to razliko:

DA BO ŠLO IZ NJIHOVEGA ŽEPA!

Tako da, kar pritožujte se še naprej nad obveznim cepljenjem. Točno to boste dosegle.

Bravo luna!

Na svetu je toliko nalezljivih bolezni, da lahko svojega otroka cepite vsak dan za eno…

Pa še za gripo…. (ne morem verjeti), virusi gripe se lahko na nekem v istem letu nekajkrat spremenijo!
Ali boste svojega otroka vsak mesec cepili proti gripi???

Stavim, da ste svoje otroke cepili tudi proti ptičji gripi.

Hja, v razvitih državah se pri posledicah slabo preizkušenih zdravil tožarijo za miljonske zneske (pa ne v tolarjih).

Čisto razumljivo je, da države raje nimajo posredniške vloge.

Že stara mama je pravila, da so zdravila grenkega okusa…

…seveda ga ne vzameš, če to ni potrebno!

Cepili se bomo pač proti tistim boleznim, ki nam bodo dejansko pretile in ne vsepoprek. Predvsem pa se bomo cepili takrat, ko nam bo to pomagalo in ne pri treh mesecih ali celo ob rojstvu!

Bravo, Tone, torej boste cepili npr. proti oslovskemu kašlju otroke, stare 10 let? Morda takrat cepljenje sploh ne bo potrebno, saj bodo otroci že pomrli, ko bodo dobili oslovski kašelj pri 4 mesecih., tisti, ki bodo ostali, pa bodo prekuženi.
Me zanima, če bi pogledali v oči staršem, ki so jim otroci umrli zaradi gnojnega meningitisa pri 1 letu, povzročitelj Haemophilus influenzae. Seveda, danes ga ni več, pa ne zato, ker ste higienično čisti, ampak, ker je bilo uvedeno cepljenje (skupaj z Di_Te_per_polio).
Me zanima, če bi gledali krče in prenehanje dihanja pri otroku, ki je padel in si umazal rano, pa bi dobil tetanus in umrl v velikih bolečinah in krčih?
Bi vas res dala malo med te bolnike.
Me zanima, će ste že kdaj videli paralizo pri otroku, ki ga je povzroči poliovirus? Poglejte malo okoli sebe, ljudje v starosti nad 50 let so še preživeli zadnjo epidemijo v Sloveniji, pa imajo posledice. A je morda kdo od otrok po tem zbolel za otroško paralizo (polio)?
Glede na to, da kot laik nimate pojma, a bi morda gradili stolpnico s 50 nadstropji? Ne bi, ker ne znate. A bi propragirali svoje letalo? Ne bi, ker ga niste zgradili, kejr ne znate. Torej tudi medicino, ki je ne znate, pustite raje na miru in dejate svoj posel.

Dragi “no no”,
malo prosim znižajte svoj vzvišen ton pa mi prosim povejte, zakaj je bilo ukinjeno serijsko cepljenje novorojenčkov proti tuberkulozi?

Mogoče zato, ker je bila tuberkuloza iztrebljena?

Ali zato, ker je njeno pojavljanje pri nas že zelo redko?

Poznam primere, ki imajo posledice zaradi otroške paralize! To pa še ne pomeni, da smo še vedno vsi ogroženi. Mogoče je danes verjetnost, da se okužimo s steklino večja… in ne pozabit, včasih je po naših krajih razsajala tudi kuga!

Pretehtati je treba nevarnosti/koristi cepljenja in ne-cepljenja.

Si predstavljam, da ste tudi vi ena/eden tistih zdravstvenih delavcev, ki jim je farmacevtska industrija popolnoma preparirala možgane!

Seveda, Toni, pa hišo imam, pa na safari hodim, pa mojim otrokom farmacevtska firma plačuje šolnino.
Kolikor vem, če vas ugrizne neznan pes, se CEPITE proti steklini. Mislim, da ga ni junaka, ki bi čakal na znake stekline.
TBC ne cepijo, ker v populaciji ni več toliko TBC, to pa, da bo morda nazaj uvedeno, bomo pa videli po gibanju števila obolelih. Če potujete ali se zadržujete v ogroženih krajih, se CEPITE.
Malo si preberite, pa ne samo članke proti, tudi članke za.
No, zdaj pa grem na zaslužene, plačane počitnice v sanjsko posteljo, ki jo je sponzorirala farmacevtska firma. Pa tisti kuli, ki sem ga danes dobila, bom tudi vzela s seboj. Pa blokec, da si bom zapisala številke iz sanj. Konji!

V porodnišnici mi je pediater rekel, da odkar ne cepijo več proti tuberkolozi, bodno spremljajo število obolelih. Le zakaj??? Pri TBC še ni vse dorečeno, je pa to cepljenje, ki ima najmanj stranskih učinkov. Vse so nas cepili 50 let. Otroka sem cepila, ker je čas le do dopolnjenih 12 mesecev, če bodo kasneje spet začeli cepiti, bo prestar. TBC je v porastu!!!, vendar številke (trenutno 300 obolelih) za Slovenijo “niso tako visoke, da bi še naprej izvajali neselektivno cepljenje”!!!!! To je odgovor pediatra! Kaj naj to pomeni za mojega otroka? Da če in ko bodo ugotovili, da bodo spet cepili, bo zanj že prepozno ali jim bo celo predstavljal statističe podatek, ker je zbolel!!! TBC se širi hitro, meje se odpirajo, zrak onesnažuje, časi so čedalje bolj ugodni za TBC. Zbolimo lahko pa kljub cepljenju npr: po padcu imunskega sistema (hujša bolezen,..), pri pojavu nove oblike bolezni,… vendar v lažji obliki kot pa necepljeni.

Spoštovana kolegica!
Očitno sem vam stopil na žulj, da ste pričeli z zmerjanjem.
No, med drugim ste tudi potrdili tisto, kar sem prej napisal. Torej: Zakaj ne cepimo proti steklini kar vse otroke po vrsti?

vseh otrok po vrsti ne cepimo proti steklini, ker lahko preprečimo pojav stekline tudi po ugrizu stekle živali – pač dobimo preventivno dozo seruma proti steklini (mislim, da je še vedno en teden jemanja injekcij v trebuh). Isto lahko naredimo pri kakšni globoki ureznini, kjer je velika možnost zastrupitve s tetanusom. Do teh zadev ne pride s kapljičnimi okužbami, torej z vdihavanjem kot je to npr. pri ošpicah, oslovskemu kašlju, davici… , kjer se otrok lahko okuži ne da bi sploh vedel, da se je (posebej ker se okužbe ponavadi prenašajo že pred izbruhom bolezni pri prenašalcu). Če bi se tudi steklina lahko prenašala na tak način, ste lahko prepričani, da bi cepili tudi proti njej.

Ko bodo iznašli (če bodo) cepivo proti virusu HIV (AIDS), se najbrž tudi ne bodo cepili kar vsi po vrsti, ali pač?

Nisem imel namena metati vseh bolezni v isti koš, steklina je bila samo primer nevarne bolezni, ki pa je približno toliko nalezljiva kot tetanus, ki ga omenjate (in je vključen v zgodnje cepljenje otrok).

Ko že omenjate HIV: glede na današnje težnje, je očitno, da bodo (takoj ko bo/če bo mogogoče) v Sloveniji uvedli obvezno cepljenje vseh otrok pred vstopom v osnovno šolo, tako kot je sedaj preksa za hepatitis B. Saj veste – za vsak slučaj pač!

Gre pač za to, ali je riziko za določeno bolezen velik ali ne. Če je za določene skupine ljudi velik, je prav, da se tista skupina cepi. Riziko za majhne otroke je ob izbruhu nalezljivih bolezni (ošpic, davice ipd.), ki se prenašajo kapljično, zelo velik, zato tudi preventivno cepljenje teh otrok. Zdravniki so bili enotni tudi glede tega, da se majhni otroci pogosto poškodujejo in so s tem rizična skupina – ker pa cepljenje proti tetanusu nima skoraj nobenih negativnih posledic v primerjavi z možnostmi komplikacij, če se otrok s tetanusom okuži (gre za mrtvični krč, ki pri tetanusu pripelje do smrti človeka. če se otrok poškoduje ne da bi bil cepljen proti tetanusu in s tem zaščiten proti mrtvičnemu krču, mora biti takoj simultano cepljen – hkrati opravijo aktivno in pasivno imunizacijo, kar pa je lahko za otrokov organizem precejšen šok) – so se zdravniki pač odločili tudi za cepljenje proti tetanusu. V nasprotnem primeru bi ob vsaki vreznini ali umazani globlji rani morali otroka peljati na take vrste cepljenje, ki ga opisujem zgoraj. Zaščita proti tetanusu pa velja 10 let, potem je potrebno osvežitveno cepljenje.

Glede HIV – če se bodo odločili, da bi cepili vse otroke, se bodo zato, ker je možnost prenosa tega virusa od noseče matere prenašalke na še nerojenega otroka zelo velika (kot nprl pri rdečkah) – in seveda, če bo nevarnost veliko višja kot bodo nevarni stranski vplivi cepljenja. Dvomim pa, da je tako očitno, da bo te vrste cepljenje obvezno.

Dragi Tone, te zadeve so zelo preštudirane, nikoli se ne uvaja cepljenje za vse samo “za vsak slučaj”. Narejene so poglobljenje študije in obsežne analize. Tudi cepiva se izboljšujejo. Zato je zelo lahkomiselno, če rečete, da se cepljenja uvajajo samo zato, da nekdo na ta račun bogati. Gre za enostransko in zelo ozko gledišče, ki je daleč od resnice. Konec koncev ima zadnjo besedo stroka (zaenkrat), če je ne bodo povozili politični apetiti določenih strank. ZZZS (in država)pa itak navija za to, da se obvezno cepljenje ukine, naj gre iz žepa ljudi, saj bo šlo vedno več. Po moje boste zelo hitro dosegli, da bo cepljenje prostovoljno in plačljivo. Samo potem bo po forumih zaigrala drugačna pesem. Veliko bolj žalostna.

Ima ludih posle rata!

Aja pa ebolo si pozabil, tudi ta nas lahko doleti, nikoli se ne ve:)))))))))))

Ubogi otroci.

Ti pa si za na luno.

Glej, NE BO PRIŠLO DO EPIDEMIJ, te bolezni so OZDRAVLJIVE!!!

Draga “xxy”,
hvala za osvežitev znanja.

Omejevanje pravice odločanja se v glavnem opravičuje z “zaščito celotne populacije”. Prav pri tetanusu pa ta argument odpade.

Glede HIV je mehanizem prenosa tak kot pri hepatitisu. Omenjanje prenosa iz matere na otroka v tem primeru ne razumem popolnoma. Enako velja za primerjavo z rdečkami.

“Za vsak slučaj” se žal napišejo mnogi recepti in podoben mehanizem velja tudi pri cepljenju. Pri vsakodnevnem bombardiranju se stališča pač rada uklonijo pritiskom in “stroka” kaj kmalu pozabi, da imajo praktično vsa zdravila tudi stranske učinke.

Še enkrat pa povdarjam, da ne zavračam cepljenja v celoti, temveč tisti del, ki je plod množične histerije. Predvsem me pa moti dejstvo, da imamo v naši ljubi domovini v 21. stoletju še vedno takšno omejitev svobode odločanja, kot gre v primeru obveznega cepljenja. Konec koncev ne poznam starša, ki ne bi imel rad svojih otrok in jim ne bi želel najboljše.

Če mislite, da z prisilo delate samo uslugo “nevednim” staršem, potem je najbolje, da jim otroke vzamete in zanje naprej skrbite vi. Možnosti, da jim bodo zaradi “nevednosti” škodovali je neomejeno.

New Report

Close