Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Preživnina, zakaj bi plačeval?!

Preživnina, zakaj bi plačeval?!

Vse kar lahko dodam. Kopica laži polpismene avtorice. Dokaz. Glej in beri zgoraj!!!

Mene pa zanima, če ima kdo kako idejo, kako lahko “prisilim” svojo ex, da mi da poročilo, za kaj porabi preživnino. Ker za otroke je po moje ne …

Ne moreš,ker za preživnine do 500 eurov ni poročil.

Kaj pa nad 500 eur? Plačujem bistveno več.

Lepo jo prosiš, če ti sestavi stroškovnik za otroke, ker te skrbi, da imajo premalo?

Kaj pa nad 500 eur? Plačujem bistveno več.[/quote]

Malo počakaj,da ti pripnemo Lento,(še prej pa pokaži tačko,če ni samo pomokana…;) )

Hja,je veliko načinov,ne prisile,ampak dogovora… do večera boš zasut z njimi… :))))

Kaj pa nad 500 eur? Plačujem bistveno več.[/quote]

Malo počakaj,da ti pripnemo Lento,(še prej pa pokaži tačko,če ni samo pomokana…;) )

[/quote]

🙂

Za lento (z malo, ali pa bi mu ti pripel kar Lent?) bi morali vedeti, koliko otrok pokriva s tem bistveno višjim zneskom od 500 evrov.

Malo počakaj,da ti pripnemo Lento,(še prej pa pokaži tačko,če ni samo pomokana…;) )

[/quote]

🙂

Za lento (z malo, ali pa bi mu ti pripel kar Lent?) bi morali vedeti, koliko otrok pokriva s tem bistveno višjim zneskom od 500 evrov.[/quote]

🙂

Če je,kot je videt,lahko tudi Lent skupaj z veselico… 😛

🙂

Za lento (z malo, ali pa bi mu ti pripel kar Lent?) bi morali vedeti, koliko otrok pokriva s tem bistveno višjim zneskom od 500 evrov.[/quote]

🙂

Če je,kot je videt,lahko tudi Lent skupaj z veselico… :-P[/quote]

Za dober občutek pa navržemo še kakega Balaševića.

Ajde:

http://www.youtube.com/watch?v=bAb2OP00Lvk

Lep dan!

huh

touche

Lepo jo prosiš, če ti sestavi stroškovnik za otroke, ker te skrbi, da imajo premalo?[/quote]

Preživnina je 1000 evrov, trije otroci, sodišče je materi priznalo strošek varuške in gospodinje za gimnazijca in osnovnošolko, ker so pred razvezo živeli nadstandardno.

Ex pravi, da je gospodarjenje z denarjem njena stvar in da je moja vloga le, da plačujem preživnino.

Lente ne rabim, želim le, da se denar porabi za otroke. Aja, živijo v hiši, ki je pol moja, tako da ni stanarin in podobnega …

Še to, z menoj so 50% budnega časa (2 x tedensko popoldne in vsak drug vikend od petka do nedelje).

Lepo jo prosiš, če ti sestavi stroškovnik za otroke, ker te skrbi, da imajo premalo?[/quote]

Preživnina je 1000 evrov, trije otroci, sodišče je materi priznalo strošek varuške in gospodinje za gimnazijca in osnovnošolko, ker so pred razvezo živeli nadstandardno.

Ex pravi, da je gospodarjenje z denarjem njena stvar in da je moja vloga le, da plačujem preživnino.

Lente ne rabim, želim le, da se denar porabi za otroke. Aja, živijo v hiši, ki je pol moja, tako da ni stanarin in podobnega …

Še to, z menoj so 50% budnega časa (2 x tedensko popoldne in vsak drug vikend od petka do nedelje).[/quote]

Zanimivo, če tole drži, vsaj nekdo, ki plačuje huuudoo preživnino.

Sedaj pa brez heca. Ob določitvi preživnine je gotovo moral obstajati kak stroškovnik – omenjaš celo varuško in gospodinjo, čeprav je očitno minilo kar nekaj časa, saj gimnazijciin osnovnošolci najbrž ne potrebujejo varušk še posebej, če je res kot omenjaš,d a z otroci preživiš polovico budnega časa, torej ga ravno tako polovica ostane njihovi materi. Če otroci potrebujejo varuško in gospodinjo zaradi prejšnjega standarda potem tudi gospa ni gospodinja in varuška doma ampak huuudooo zasluži, da naj bi prispevala še preostalih 1000 evrov za otroke.

Čeprav mora apa nimaš čisto jasne predstave o potrebah otrok in cenah izpolnjevanja njihovih potreb. Če jaz npr. odštejem stroške najemnine dobim preko 800 evrov stroškov za hčerko, pa le-ti ne vključujejo počitnic in nikakršnega luksuza. Imava za dve osebi zlo visoke stgroške obratovanja v stanovanju, ker so jih nama določili lastniki in nimava lastnih števcev, vendar znaša položnica za šolsko prehrano vsak mesec preko 100 evrov, njene dejavnosti (pa obiskuje le glasbeno in tenis 1x tedensko, ostalo ima vse zastonj!) 113 evrov; spisek oblačil, ki sem ga delala, pa sem ugotovila, da so cene oblačil danes v resli vsaj 20% višje od upoštevanih, znese preko 100 evrov mesečno, obutve preko 50 evrov mesečno…in tako dalje: šolske potrebščine sicer kupujeva, knjige dobi v šoli, športno opremo nama včasih rabljeno podarijo ali posodijo prijatelji, pa je potrebno upoštevati še razne poučne revije, pa računalnike in …veliko veliko. Že s tistim kar sem naštela na začetku se na otroka porabi preko 300 evrov kot v tvojem primeru.

Mislim pa da je tvoja ex nespametna, ker ti tega spiska ne pripravi, saj če bi ga in bi gotovo naračunala po cca 500-1000 evrov mesečnih stroškov na otroka bi s tem pomirila tvoje dvome. To je res, da je ex. in da ji gre morda na živce polaganje računov preteklemu tipu, vendar bi morda lahko razumela, da imaš upravičene pomisleke,

Kaj pa če bi vidva morda spremenila dogovor: ti skrbništvo, pa stroške (lohk tud za gospodinjo in varuško), pa se vseliš nazaj v svojo hišo, gospa pa se izseli in dobi stike v taki obliki kot jih imaš ti. Koliko preživnine bi v tem primeru zahteval od nje? Ali si praipravljen sprejeti tudi tako odgovornost?

Jaz pa mislim, da če nima slabe vesti, mu komot pripravi stroškovnik in mu ga da. Saj v končni fazi naj bi porabila ta denar za otroke, mar ne? Otroci bogatih staršev, več porabijo, jasno vzrok- posledica.

Mi pa niti malo ni všeč (pa mi tudi ni treba da je) izjava, da naj te ne briga, kam tvoj denar gre. Razvrednotila te je na raven stroja za tiskanje denarja. Ali pa molznega stroja.

Vztrajaj pri stroškovniku. Če ga ne da zlepa, pa ji zagrozi, da bosta šla na novo “umerjanje” preživnine. Tako kot je rekla Lena, očitno tudi ona ne zasluži slabo.

Lena39: ne potrebujem njenega denarja in tudi hišo lahko obdrži, človek lahko spi samo v eni postelji. Otrok ne znam merit v denarju, z veseljem in takoj vzamem skrbništvo. A v njenih očeh sem slab oče in na to ne bo pristala, naša sodišča pa v 93% prisodijo otroke materam.

Varuška in gospodinja: odločitev je stara dva meseca. Po mnenju našega sodišča si gimnazijec in osnovnošolka zaslužita varuško in gospodinjo, ki jima pere in kuha.

NevaM: seveda, to bo posledica. Povsem nepotrebna.

Še zdaj ne vem, kaj je zdaj s 500 evri: lahko nad 500 evri zahtevam poročilo in kaka je pravna podlaga?

Aja, k stroškom otrok prispevam več kot 50%. Tudi to gre …

nevem če lahko zahtevaš poročilo,pozanimaj se,pri nas je 1200e preživnine samo na enega otroka,toliko pa daje tudi bivši ženi,ker ni bila nikoli zaposlena..
do zdaj mi poročila še ni omenil,mislim da tudi nebo..

2old tale tvoja situacija pa se mi zdi malo čudna…Če je odločitev sodišča stara 2 meseca potem to pomeni, da sta se morala nekako oba strinjat tako s predstavljenimi stroški kot z odločitvijo in bi načeloma glede na predstavljeni stroškovnik predpostavljal za kaj se porabi denar. Koliko je pa star 3 otrok – saj si omenjal 3, ne?

Čeprav so tvoji otroci precej skromni -očitno za preživetje potrebujejo manj od 600 evrov, kar je samo malo nad minimumom. Tko da menim, da ne gre pri tem za kak poseben luksuz (glej zgoraj predstavljene stroške hčerke srednjega razreda, ki niso luksuzni)

NO odločitev sodišča o tem, da šolarja potrebujeta gospodinjo se mi zdi malo za lase privlečena in me res zanima če ti to piše v odločbi :))

NO tudi izjava tvoje ex, da lahko mirno upravlja z denarjem in da si dolžen plačevat pa tudi. Ne kaža ravno na zrele starševske odnose med vama, niti na prebolelost zamer. Mislim, da bi morala zavoljo otrok narediti kaj na medsebojni komunikaciji saj bosta starša ostala vedno.

Če so zadeve takšne in čisto sveže me vseeno zanima zakaj se nisi potegoval za skupno skrbništvo saj otroci živijo v tvoji hiši in z njima preživljaš polovico časa. V tem primeru, bi drug drugemu pošiljala račune oz. si na podlagi specifikacij delila stroške ali bila primorana sprejeti kak drug transparenten dogovor.

No še nekaj me zanima..v čem pa je vsebina očitka kako slab oče si?

Lena39: Ne. Nisva se strinjala, tako je odločilo sodišče druge stopnje (ki je zmanjšalo preživnino iz 1250 po sodišču prve stopnje).

Tretji otrok je 5,5.

Potegoval sem se za skupno skrbništvo, a zanj ni pravne podlage v ZZZDR. Nadaljeval bom na Vrhovnem in po potrebi Ustavnem in ESČP. Trdim, da je pravna podlaga v EKOP.

Stroški posameznega otroka so odmerjeni na približno 600 evrov, ampak pozabljaš, da so 50% časa pri meni. Pri meni imajo svoje obleke, svojo hrano, svoje postelje, svoje sobe itd. Z menoj hodijo na počitnice …

Glede varuške piše v sodbi II. stopnje: “Dejstvo je, da otroci zaradi zelo dinamičnega službenega in osebnega življenja staršev … potrebujejo varuško, ki dejansko skrbi za funkcioniranje gospodinjstva (čiščenje, kuhanje) in s tem povezano kvaliteto življenja otrok v sicer nadstandardnih premoženjskih razmerah njihovih staršev”.

Glede medsebojne komunikacije pa imaš povsem prav. A tu krivda ni moja. Niti malo.

Vsebina očitka da sem slab oče: naj ne bi skrbel za njihovo zdravje, naj ne bi imel zadosti pravil, naj bi jih zanemarjal, naj bi dovoljeval, da prespijo pri prijateljih itd.itd.

Očitno nima nihče ideje, kako zahtevati poročila.

No, pa lep večer …

No, bivša žena je specifikacijo morala predložiti sodišču. Ker se vidva nista mogla dogovorit, je to namesto vaju naredilo sodišče. Še vedno torej velja stroškovnik, ki ga je predložila sodišču in ki si ga v roke verjetno dobil tudi ti, da si mu lahko ugovarjal. Stroški načeloma ne nihajo tako zelo, razen če se ne zgodi kaj izrednega, saj se preračunavajo na letno raven. Hočem rečt, ti si ta stroškovnik že videl, pregledal in ugovarjal nanj.
Eden od načinov, da spet vidiš specifikacijo, je tožba za znižanje preživnine. Čeprav ne vem, zakaj ga ne bi pripravila.

Mi je pa žalostno, da sodišče odobri varuško in gospodinjo, ker ima mama pester način življenja, ne odobri pa, da bi namesto pri varuški in gospodinji raje bili pri očetu?

2old – meni se zdi tvoja situacija precej bizarna, vsekakor pa je močno drugačna od situacij pri povprečnih slojih (da te ne primerjam z večino ekonomsko šibkih), vendar glede na dejstvo, da pravzaprav za vajine 3 otroke skrbi varuška, ki živi v tvoji hiši bi bilo najbolje in najbolj logično, da bi bilo skrbništvo skupno, stroški pa enakomerno porazdeljeni. Varuška kot najeta izvrševalka skrbi bi vsekakor morala predstavljati poročila o stroških. Mislim, da je praksa skupnih skrbništev v Sloveniji že dovolj uveljavljena in kolikor jaz vem ima tudi pravno podlago. Mislim, da je res problem v komunikacii med vama in uporabi našega neučinkovitega pravosodnega sistema, ki resnično ne dosoja v korist otrok in ne po človeški logiki. Upam, da boš na sodiščih višje stopnje uspel, saj jaz ne vidim nobenih bistvenih prednosti skrbništva matere v vašem družinskem primeru, saj imata očitno oba starša “dinamično službeno in družbeno življenje”. Če so pol časa pri tebi in imajo vse obleke ipd tudi pri tebi potem sploh jaz ne vidim osnove za preživnino. Edini strošek je tukaj varuška in ta strošek pa si najbrž morata deliti, razen če dokažeš, da lahko sam skrbiš za otroke brez najemanja varuške.

No ja, kar se očitkov tiče so klasično ženski, ampak če ni kaj hujšega (kar bi nam zamolčal) potem si še vedno nadpovprečno skrben oče :))

Za dodelitev takšne preživnine je bil predložen stroškovnik s katerim pa se ti ne strinjaš.

Morda bi bila primernješa rešitev za spor med vama ponoven poskus mediacije, kaj meniš? Tukaj je namreč popolnoma jasno, da si pripravljen materialno in tudi časovno poskrbeti za svoje otroke in mislim, da imaš vsekakor moralno pravico vedeti kako se porabljajajo sredstva. Vendar se sodišča s takimi bizarnostmi kot so moralne pravice redko ukvarjajo. Mediacija ali pa terapija za boljšo komunikacijo bi bila priporočljiva saj najbrž ob tako zaostrenih odnosih težko normalno opravljata starševske dolžnosti, se ti ne zdi? Pa čeprav meniš, da je krivda na drugi strani.

New Report

Close