Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Preživnina – prispela sodba

Preživnina – prispela sodba

Ne, 72 evrov ni najnižja uradna preživnina, temveč toliko znaša najnižje NADOMESTILO preživnine iz preživninskega sklada, ki jo prejemajo skrbniki, ker zavezanci ne plačujejo. Poudarjam, takšno je nadomestilo in niti slučajno ni neko izhodišče za redne preživnine, temveč je to pač administrativno določen znesek. Tako da tale odvetnica očitno bolj malo ve. Pač niso vsi za vse, in nje glede preživnine ne velja poslušat. Za vajin primer je ta znesek popolnoma nerelevanten in tudi slučajno si ne domišljat, da je potem 180 evrov preživnine ulala več od najmanjše in kaj jaz vem kaj še vse. Ni, ker 72 evrov ni kao najnižja možna preživnina.

http://www.jps-rs.si/si/prezivninski-sklad/pravice/

Preživnine v Sloveniji se gibljejo od 0,00 – 1521 eur.
Povprečna je cca. 120 evrov.
Nadomestilo preživnine za otroka do 6.leta starosti je cca. 70 evrov.

Podatek, da so počitnice za otroka do 12.leta brezplačne povsod, ne drži.

S kakšnim zahtevkom je zahtevala povračilo denarja za počitnice? Po času, ko je bila sodba že pravnomočna po katerem sodišču? Prvo, drugostopenjskem?

Kar se tiče izvršbe, rubijo mu preživnine, ki so že zapadle v obveznost + zavarovanje!

Postavite vprašanja na našem forumu in Vam bo odgovorila naša pravnica.
prezivnina.org

www.prezivnina.org

preživnina: bi rada podvojila forum ali kako? se lahko še med.over.net obrne na vašega in tam dela reklamo za “našega”? 🙂

Vi kar ostanite tukaj, ste preglasni za nas. Usposobljen in strokovno podkovan kader pa vabim, da se nam pridruži.

www.prezivnina.org

In komu naj bi usposobljen in strokovno podkovan kader svetoval, če navadna raja ni dobrodošla pri vas? Tukaj se zbiramo enostarševske družine, take, kot pač smo. Ali pa nemara misliš, da enostarševska noblesa čaka prav na vaš forum, da se bo trumoma zgrnila nanj?

Predvidevam, da si pogosta obiskovala tukaj gor, glede na to, da veš, da smo glasni. Potem tudi veš, zakaj se včasih dvigne trušč. No, tukaj ni moderatorja, da bi sproti brisal nesramne in neumestne komentarje zapuščenih moških in ta novih žena (neprimeren komentar je treba prijavit administratorjem, ki imajo odzivni čas par dni, največ, kar so naredili, je pa tisto pismo uporabnikom zgoraj, naj bomo bolj spoštljivi, yes yes), tako da potem pač sledi odziv – vedno je težko biti tiho -, pri vas tega pač ne bo, ker boste lahko filtrirali.

No, vseeno sem vesela, da ste se odločili zagnati to organizacijo, ker strokovne pomoči in podpore pa na tem forumu res manjka, več ali manj improviziramo z lastnimi izkušnjami.

matematičkarka: lastne izkušnje tudi so največ vredne. prav zaradi njih nas veliko ve kako sistem ne-deluje in kako strokovnjaki ne-svetujejo pravilno oziroma ne znajo svetovati. kdo pa sploh so strokovnjaki za naše področje? odvetniki, sodniki, csd … o njih in njihovi pomoči vemo praktično vse. kaj pa čisto človeška topla beseda?

Spoštovani,

Redko smo uporabniki tega foruma. Kolikor nas je opaziti, zadnje tri dni morda. Če bi to bilo res kar ste napisala in sicer, da je dovolj le človeška topla beseda, zakaj se Vas, od kar beremo tale enostraševski forum vedno javite Vi z zbadljivimi pripombami. Oprostite, sem eksterni opazovalec. Vaše zbadanje in konstantne pripombe so me presunile, prav zaradi tega ste mi takoj padla v oči. In presentljivo res, javila ste tudi takoj, ko smo zakonite zastopnike otrok povabili k sodelovanju.

Na našem forumu ne bomo moderirali vsake besede, samo tiste, ki se obešajo in izživljajo nad stisko strank. Prav tako ne bomo tolerirali žaljivk, zato ker je možna komunikacija tudi brez njih.

Sicer Vam pa želimo vse dobro.

www.prezivnina.org

🙂 moj komentar je bil namenjen matermatičarki, ne preživnine.org. mislim, da je to nedvoumno.

daleč od tega, da bi bila dovolj samo človeška topla beseda, a glede na to, da sem nekoč ustanovaila in vodila društvo, v katerem smo se srečevale enostarševske družine lahko rečem, da se pravni nasvete že najdejo, kako pa se organizirati v družini, vzdržati vse pritiske in napore, ki sledijo ter nenazadnje biti velikokrat 24/7 starš, človek z osebnimi potrebami in še vse ostalo, pa žal velikokrat prepuščeno vsakemu posamezniku. ja?
ta forum je bil narejen zato, da se na njem rečajo vsi, ki imajo kakršnakoli vprašanja in če se ne motim smo do sedaj kar dobro furali tako s pravinmi nasveti kot z drugimi tematikami.
vaša organizacija se ukvarja s preživninami, mi pa smo forum enostarševskih družin, kar ni enako. samo ena vrsta našoh družin (ki pa je največja) ima vezo s preživninami, druge pa ne.
ste dali povezavo, kar je ok, zdaj pa se bo vsak sam odločal ali bo brskal po vaši spletni strani ali ne. jaz sem recimo že. :)) očitno.

vseen o mislim, da niste vsi vi prezivnina.org, ampak ima vsak pisoči svoje ime in priimek. če razumete kaj hočem povedat.

Spoštovani,

Redko smo uporabniki tega foruma. Kolikor nas je opaziti, zadnje tri dni morda. Če bi to bilo res kar ste napisala in sicer, da je dovolj le človeška topla beseda, zakaj se Vas, od kar beremo tale enostraševski forum vedno javite Vi z zbadljivimi pripombami. Oprostite, sem eksterni opazovalec. Vaše zbadanje in konstantne pripombe so me presunile, prav zaradi tega ste mi takoj padla v oči. In presentljivo res, javila ste tudi takoj, ko smo zakonite zastopnike otrok povabili k sodelovanju.

Na našem forumu ne bomo moderirali vsake besede, samo tiste, ki se obešajo in izživljajo nad stisko strank. Prav tako ne bomo tolerirali žaljivk, zato ker je možna komunikacija tudi brez njih.

Sicer Vam pa želimo vse dobro.[/quote]

Gospa, ne vem, kaj ste brala, ampak Katarina ima na zalogi tudi veliko toplih besed, pa veliko razumevanja za situacijo obeh bivših zakoncev, pa prva priskoči na konkretno pomoč, če je treba. Sicer pa ste, gospa, že nekaj let prisotna tukaj gor (sem prebrala vaš predlog na predlagamvladi, takrat ste za glasove prosila tudi tukaj) in bi zato lahko vedela, kako razmišlja Katarina – no, kakorkoli že, upam, da vaših bodočih uporabnic ne boste ocenjevala prenagljeno in tako zmedeno, kot ste svetovala pikicimiški, ko ste seštela dve sodelujoči skupaj in potegnila napačen sklep.

(Ne vem, ali vas je kaj zbodlo tole polvikanje, mene je vaše namreč zelo – če je sploh potrebno, ker po internetnem bontonu se lahko vsi tikamo.)

Drugače se mi pa zdi super, če boste organizacija, ki bo upravičencem in njihovim zakonitim zastopnikom pomagala pri uveljavljanju njihovih pravic s konkretnim nasvetom od nabave obrazca dalje. Mi je pa škoda, ker se ne izpostaviš z imenom in priimkom, poveš, kaj je tvoj namen in zakaj, koga lahko pritegneš k sodelovanju, ker takole deloma zavajaš, saj človek dobi občutek, da si iz foha, pa nisi, a ne?

Spoštovane!

Zanima ma,kaliko časa traja na višjem sodišču,da sodbo ki je izdana pregledajo in odločijo,da je pravnomočna.30.5.2012 je bil sodba spisana za razvezo zakonske zveze,zaupanje mladoletnih otrok in preživnini otrok.Ker se je bilo možno na to pritožit v roku 15dni se tudi je.

Mi smo imeli tudi sodbo spisano konec maja, sodba višjega sodišča je prišla konec avgusta. Meni se je zdelo kar hitro, ker so bile vmes sodne počitnice. Višje sodišče MB, 2010.
Na razvezo se ne more pritožit in je pravnomočna, tako kot tudi vse ostalo, na kar se ni pritožil. ločeno se obravnavajo razveza, skrbništvo, stiki, preživnina.

Pozdravljena Jalur!

Sem nova na teh forumih vendar,ko jih prebiram opažam,da imaš zelo veliko izkušenj s področja ločitev,stikov,preživnine in še bi se lahko kaj našlo.Priznati pa tudi moram,da si ena redkih,ki si realna,nekonfliktna in stojiš trdno na tleh.

evo..spet se javljam…sodba še ni prispela..kljub temu, da so sodne počitnice mimo..ženska pa maltretira naprej in mislim, da je počasi dovolj, ker sva izrabila vse možnosti pa ne moreva zmagat. Zanima me če bi mi znali pomagat na upravi za varstvu človekovih pravic? hvala

Varuh otrokovih pravic ne bo naredil nič. Raje pokličite na sodišče in vprašajte, kdaj lahko pričakujete sodbo.

Sva klicala, še ni na vrsti..in bo še trajalo…vseeno, nekje mora bit neko mesto, da nama bodo svetovali in da uspe tudi očetu imeti neke pravice..

V upanju da bom dobila nasvet,vam napišem svoj problem.Imam otroka s posebnimi potrebami,/avtist),ki je po ločitvi ostal pri meni.Določena preživnina 170evra,mi je bila sicer nakazana od 3/2013 naprej.obvestilo o povišanju CSD,za 1,23 evra ni nikoli upošteval.TA mesec mi je nakazana preživnina 125 evra,pomeni manj kot je sodišče odločilo.Če grem k odvetnici ,me bo to spet koštalo en kup denarja.med drugim je vedno zamude kakšen dan z nakazilom.ALI naj dam vlogo za izvržbo takoj,ali naj počakam? Koliko sem zasledila na internetu,se vloži vloga samo če sploh ne plačuje.prosim za nasvet.Hvala.

Načeloma lahko daste takoj. Prej pa povprašajte gospoda, ali se je slučajno zmotil v znesku, ali je kakšen drug razlog? Če se je zmotil, ga prosite, da popravi. Če bo pa nesramen, pa takoj izvržba, če ne drugega imate dokaz in lahko nesete na CSD, pa vam posledično dvignejo otroške – zraven daste obrazec za spremembe.

Načeloma lahko daste takoj. Prej pa povprašajte gospoda, ali se je slučajno zmotil v znesku, ali je kakšen drug razlog? Če se je zmotil, ga prosite, da popravi. Če bo pa nesramen, pa takoj izvržba, če ne drugega imate dokaz in lahko nesete na CSD, pa vam posledično dvignejo otroške – zraven daste obrazec za s[b]premembe.[/quote] Hvala za nasvet.Sgospodom ne komunicirava.Sem mu pa napisala sms v katerem sem navedla da nakaže do 16.10. razliko,če ne bo bom zadevo dala na sodišče.najhujše je ker je prav tam zaposlen.Očitno želi da zapravim ogromno denarja za odvetnike. še 1x hvala.l.p.

Načeloma lahko daste takoj. Prej pa povprašajte gospoda, ali se je slučajno zmotil v znesku, ali je kakšen drug razlog? Če se je zmotil, ga prosite, da popravi. Če bo pa nesramen, pa takoj izvržba, če ne drugega imate dokaz in lahko nesete na CSD, pa vam posledično dvignejo otroške – zraven daste obrazec za s[b]premembe.[/quote] Hvala za nasvet.Sgospodom ne komunicirava.Sem mu pa napisala sms v katerem sem navedla da nakaže do 16.10. razliko,če ne bo bom zadevo dala na sodišče.najhujše je ker je prav tam zaposlen.Očitno želi da zapravim ogromno denarja za odvetnike. še 1x hvala.l.p.[/quote]

Za izvršbo ne potrebuješ odvetnika, niti sodne takse za izvršbo preživnine ni. Kot izvršilno sredstvo daj izvršbo na plačo in TRR, tu nimaš dodatnih stroškov.

Načeloma lahko daste takoj. Prej pa povprašajte gospoda, ali se je slučajno zmotil v znesku, ali je kakšen drug razlog? Če se je zmotil, ga prosite, da popravi. Če bo pa nesramen, pa takoj izvržba, če ne drugega imate dokaz in lahko nesete na CSD, pa vam posledično dvignejo otroške – zraven daste obrazec za s[b]premembe.[/quote] Hvala za nasvet.Sgospodom ne komunicirava.Sem mu pa napisala sms v katerem sem navedla da nakaže do 16.10. razliko,če ne bo bom zadevo dala na sodišče.najhujše je ker je prav tam zaposlen.Očitno želi da zapravim ogromno denarja za odvetnike. še 1x hvala.l.p.[/quote]

Tudi če dela na sodišču, še ne pomeni, da je v prednosti. V prednosti je samo tako dolgo, dokler je vas strah.

Me vem koliko primerov sem imela, ko so bili prepričani, da ker so pravniki, ali delajo na sodišču, da imajo prednost, pa so dobili hladen tuš. Zato le pogumno. Gospod ni nič kaj večvreden kot vi, pa ne glede na to, kje dela in kaj je..

New Report

Close