Najdi forum

Preživnina – koliko sploh?

Veliki prepiri. Ja. Pa kaj. A to pomeni, da zaradi VAJINIH velikih prepirov ne bi želel več videt otrok? Če je temu tako, potem ni vreden take žrtve. Povej mu, koliko si izračunala, da ga bo koštala tvoja bližina. In basta.

Jaz se pa po elizinih odgovorih sprašujem, če ima svojega bivšega še vedno rada in misli, da je to le neka njegova prehodna muha, pa mu noče zapreti vrat nazaj.

Draga Eliza, iz lastnih izkusenj ti lahko povem in te s tem tudi mocno razocaram, da na lep nacin ne gre nikjer. Lahko se tolazis/tolazita, ampak to, kar ti pises, je res malo smesno.

PROSIM, NE IZGOVARJAJ SE NA OTROKE, ce ti se nisi prebolela njihovega oceta. Ne napadam te, to ti je samo dobronameren nasvet.

Lep dan, Anika.

Jasmina, tocno to sem zelela povedati tudi jaz. In ni fer, da se potem izgovarja na otroke in kao skrb za to, da bo se naprej vse tako, kot je bilo. Ce gresta dva narazen, potem pridejo tudi SPREMEMBE.

Tudi sam sem se pred leti ločeval – sicer sporazumno, pa tudi otrok ni bilo – in je bilo že to na nek način vseeno boleče.

Sem pa spoznal nekaj – pri ” pogajanjih “, ki spremljajo ločitev, je treba delati z glavo in ne s čustvi, kar je seveda zelo težko. Predlagam ti, da v zvezi s tvojimi vprašanji in dilemami poiščeš strokovni nasvet odvetnika glede preživnine. Tako boš vsaj strokovno in nepristransko točno vedela, kaj in kako lahko pričakuješ. Če poiščeš enkratni nasvet pri odvetniku, zadeva ni ne vem kako draga in tudi ne pomeni avtomatsko, da nameravaš iti v kakšno ločitev s tožbo.

Ne bi rad delal reklame, a če te zadeva zanima, odpiši tukaj z emailom in ti lahko koga priporočim.

Kaj pa je narobe s feministkami? Če jih ne bi bilo, me ne bi študirale, kvečjemu bi bile gospe od nekega izobraženega. ALi mislite, da je od nekdaj samo po sebi umevno, da ženske hodimo na univerzo? Zdaj je, nekoč pa ni bilo. Ali da hodimo v službo, ker same želimo. ipd. Da bi imeli vrtce, ki bi jih organizirala država? Res bi si najbrž morali izmisliti novo besedo, ker je ta osovražena. Nekje sem prebrala, da je feministka oseba, ki meni, da z odnosom med moškimi in ženskami v družbi ni nekaj v redu.

Veš kaj, če bo ona vso svojo plačo 300.000 imela za vse tri (torej tudi za otroka), lahko pa tudi on da 150.000 (pa mu še ostane 250.000). Zakaj pa tudi ona ne bi začela graditi hiše za NJEGOVE otroke, namesto da se stiskajo v kakšnem podnajemniškem stanovanju?
Z.

Na otrocih ne dovolim eksperimentov. Tako da so poti nazaj zaprte.
Res pa je, da je vse še zelo sveže in ker moram zdaj definirati, kako bodo stvari potekale v prihodnje, iščem najboljše variante, da otroka ne bi trpela. Čeprav se mi vse bolj zdi, da v vsakem primeru bosta. Navezana pa sta zelo na oba, nanj in name.

Spokaj se k staršem, pa če dobiš kaj ali pa ne od deda! Predstavljaj si svoj život, če boš imela še vedno njega kao rezervnega, kako si lahko pol ustvariš svoje novo življenje? ali on mogoče pričakuje, da boš ti samska dalje ali kaj… mislim
če greš k staršem, ni najemnine, odpade 70 000 sit stroškov in to je malo manj, kot ti je on pripravljen dat. pa mir boš imela. on pa če je tako dober oče, bo pa riskiral uro in pol z avtom, ne!? Se bo lahko potrdil kot vreden svojih otrok!

Kakšna napadalna ženska si! Še vedno si jezna na svoj zakonski neuspeh in
stresaš svoje frustracije na ljudi, ki povedo svoje mnenje. Vem, da bom tudi jaz deležna tvojega napada, vendar sem že vnaprej na to pripravljena.
Kako scrkljano vzgajaš svoje otroke! Atletika, plesne vaje, življenski standard se ne sme zmanjšati itd., itd. (z vsemi psovkami vred na Ksihta!) Pri res ogromnih dohodkih, ki jih ima, Eliza ne bi smela niti pomisliti na to, da bi takole jamrala in spraševala neznance kako naj ravna, da bi, tako vsaj jaz razumem, svojega bivšega čimbolj privila, da bo pomnil! Istočasno pa ne more skriti, da je ljubosumna in da se nikakor ne more sprijazniti z njegovim odhodom ter ga hoče vsaj preko financ in dolgimi vožnjami na obisk otrokom privezati nase. To vodi v večni prepir in blatenje očeta in poniževanje same sebe pred otroci. Še vedno je osnovna funkcija ženske, brez ozira v katerem času živimo, živeti za otroke.
Naj ženska še tako opleta z vsemi štirimi, naj se še tako upira, naj se gre še tako “feministko”, svet se ne bo spremenil. In če hoče svojim otrokom, sebi in nenazadnje tudi očetu svojih otrok dobro, se bo morala s tem sprijazniti.
Na nas ženskah je, da skrbimo za mir in razumevanje med nami, Tole moje mnenje ne bo nikoli zastarelo, o tem si lahko prepričana……

hm, jaz ne trdim da mora kdo posnemati moj recept, življenjske situacije so preveč različne

Živim za otroke in samo srečna mama ima lahko srečne otroke, moji otroci bi imeli precej manj mame, ker bi bila prisiljena delati tudi po 5 uri popoldne.

Razvajam otroke, hm ja ali naj jih pustim cesti pa televizorju, da jih vzgajata, jaz jih poskušam zgodaj naučiti aktivno živeti življenje in odgovorno razporejati čas. Pa gibanja otrokom danes primankuje, v šoli je telovadbe premalo…po tvojem naj jih neham razvajati in naj jih spustim na cesto? Ko bodo enkrat najstniki pol pa droge, alkohol pa slaba družba?

Blatenje očeta…če imava probleme jih rešujeva med sabo, saj trudim se da je tako, je pa nekaj res, da mu ne dovolim, da se avtokratsko vmešava v naše življenje. Če si želi biti del življenja otrok naj jih občasno pelje v šolo… pa gre na roditeljski sestanek, samo smetane pač ne bo pobiral, tudi jaz hočem vikende z otroci, ker so to edini dnevi, ko sem frei in spočita pa mu zato vseh vikendov nisem pripravljena šenkati – so moja prigarana nagrada

Mitka, domnevam da si upokojena tam cca 5 let, tvoji otroci so rastli v obdobju socializma, socialna varnost je bila precej drugačna, pa domnevam nisi bila nikoli ločena mati. Zato sploh ne veš kaj govoriš. Življenje je danes bolj kruto, v vaši mladosti brezposelnosti recimo niso niti poznali 🙂

Jaz nisem feministka, nisem pa tudi krščanarka in nisem pripravljena nastaviti tudi drugega lica..če se je moj bivši odločil oditi…ampak breme njegove odločitve nisem hotela nositi samo jaz, zahvaljujoč dobremu odvetniku je moral svojo svobodo dobro plačati – ga pa ne poskušam z ničemer držati – on je out of my life

pa še to…kje je pa tvoja moralka, ko se dec z otroki speča z 18 letno frčafelo in zapravlja takrat še NAJIN SKUPEN denar (uboga tista, ki je dobila tvojega sina)

Ne glede na to, da sem moški (zanimivo, na tej temi se je sicer oglasilo bolj malo moških) ti moram dati absolutno prav.

Aktivno zaposlovanje otrok z njim koristnimi aktivnostmi (telovadba, tečaji..), ki seveda pač stanejo, ampak se morajo otroci pri njih tudi truditi, pač niso razvajanje, ampak kvečjemu naložba za bodočnost. Mimogrede, v svojih mlajših letih – v času šolanja – sem se aktivno bavil s športom – trenirali smo 2x na dan – prvi trening je bil ob 6h zjutraj. Prav rad bi videl tistega/tisto, ki bi upal označiti to kot razvajanje ???

Kar se tiče ” ogromnih ” dohodkov, ki jih omenja Mitka, je pa tako – vse je odvisno od tega, kako gledamo na stvari. Za večino ljudi je definicija zelo enostavna – tistim, ki zaslužijo bolje od nas, smo fauš, pa ne glede na to, kaj delajo, kaj znajo…skratka, zelo nekritičen odnos, ki ne vodi nikamor.

Absolutno verjamem (pa še nimam otrok), da je tvoje življenje z otrokoma pestro in ti daje z njima veliko zadovoljstva, gotovo pa ne more biti lahko.

pa še to, Mitka.

Napisala si, da je ženska ne glede na moderno dobo dolžna živeti za otroke in ne feministično opletati. Jaz imam pa še en odgovor zate,…in oče je (bil?) dolžan finančno poskrbeti za družino, vključno z ženo.

mimogrede…ali te je moje pisanje prvih postov zadelo v živo..domnevam da moraš imeti neke neprijetne izkušnje s svojo snaho…drugače se ne bi odzivala takole

Do zdajle so bili vsi tvoji posti zelo na nivoju

Ja, v resnici sem bila kar šokirana nad tvojo reakcijo v prvih postih, celo pretresena, bi lahko rekla. To se seveda pozna tudi v mojem javljanju in mi je žal, če sem tudi jaz preburno reagirala. Res sem upokojena in kar precej starejša od tebe, vendar skušam slediti toku časa, kar pa izgleda mi vedno manj uspeva.
Ne bom razpletala na dolgo samo še nekaj pripomb: zgoraj je Mojči napisala da dobiva 25.000 sit za otroka in nič se ni razburjala..V primerjavi z Elizo, ki pravi, da so njeni otroci vajeni na velik standard. Njeni otroci in tvoji hodijo na razne obšolske dejavnosti, ki seveda veliko stanejo. Da je to dobro zaradi vzgoje, da jih ne premami cesta..Veliko je govora o luksuzu.. Nikjer pa nisem zasledila, da bi otroke navajali k delu, k skromnosti. Morda je za otroke še prav pozitivno, če nimate preveč denarja, lažje jim bo v življenju, ker se bodo pač morali kakšni stvari odreči. Pa še vedno jim najbrž ne bo nič hudega? Tudi Ponca lepo pravi Elizi, naj ji ne bo nikoli žal časa ali pol več časa, ki ga za otroke nameni.
Res je, nisem doživljala takih travm v svojem življenju, kot jih doživlja marsikatera med vami. Morda smo bili takrat bolj potrpežljivi, ne samo ženske tudi moški. Lahko rečem, da smo bili izjemno skromni in delavni. In srečna sem, da sem bila “krščanarsko” vzgojena. Ta vzgoja mi je zelo prav prišla. Še danes.
In z mojimi mladimi se kar lepo razumemo, ker se za to res potrudimo.
Želim ti vse dobro v življenju, zlasti veliko poguma!

Otroke navajati k skromnosti in delu v času potrošništva? Otroka ne moreš kar prisiliti, da raste po vzorcih starih staršev, preveč bi ga izoliralo od vrstnikov. Navajanje k delu…ej ne metati v isti koš plesnih vaj in navajanja k delu. Prvi pogoj za karkoli so dobre ocene v šoli, pospravljeno sobo..za kaj drugega so pa še premajhni, bo prišlo to s časom, danes otroci ne pomagajo več na njivah…Sicer pa vztrajnosti je potrebno pri vsaki aktivnosti – od plesa se dobi žulje…

Aktivnosti izpolnjujejo njihov prosti čas, ne dobijo pa vsake modne oslarije, ki ji pade v glavo…je pa tako, da otroci prihjajo iz materialno različno preskrbljenih družin. Midva z bivšim, sva se domenila, da bova otrokom nudila vse možnosti za dober razvoj in čim boljše pogoje za izobrazbo – to je danes luksuz in stane. Od tega plana jaz ne bom odstopila samo zato, ker je moj mož nedorasel otrok.

Krščanska vzgoja…povedala ti bom primer mojega bratranca..pa še nekaj takih poznam. Moj dragi bratranec se veselo kurba naokoli odkar je bila njegova žena drugič noseča. Po 5 letih ji je prekipelo pa se je odselila in si nato našla novega tipa. Kadarkoli pridejo vnuki na obisk k njegovim staršem, pa babica veselo zastruplja oba otroka, češ to kar vajina mama počne je pa greh. Kaj pa njen sin?

Da so moški danes taki so krive samo ženske – njihove mame, ki so jih vzgojile v ubogljive sinove namesto v samostojne može.

Mitka, tako je, da imamo vso paleto družin: od tistih, ki nimajo kaj jesti do tistih, kjer samo otrok zapravi več kot 200 000 na mesec. Otroka, ki imata mamo s 300 000 in očeta s 400 000 na mesec, sta iz premožne družine in to zaradi obeh staršev, ne samo mame. Torej je meni popolnoma normalno, da mora oče tudi po ločitvi še vedno otrokom zagotavljati ves luksus, saj je še vedno njihov oče. Ločitev gor ali dol, to sploh ni pomembno. Pa pridige o razvajenosti tudi. Kdo je pa rekel, da mora iti ves denar za sladoled in kino? Saj se ga navsezadnje lahko špara za večje potrebe otrok, ko bodo starejši.

Da je osnovna naloga ženske skrbeti za otroke … jaz nikomur ne branim, da za sebe tako razmišlja, samo naj prosim ne posplošuje tega na ves spol, ker ženska, ki noče imeti otrok ali ji je kariera več, ni zato prav nič čudna in manjvredna.

Vsekakor se na podeželju še vedno živi drugače kot v mestu in mestni otroci so za marsikaj prikrajšani. Danes otrok potrebuje razgledanega, resnega in vedrega človeka, ki mu ne daje potuhe, mu ne gleda skozi prste in je učitelj z ljubeznijo v srcu. Zagotovo se trudiš, da si taka.

Zate, za ta večer pa tele besedice:

“Izbriši, sonce, tisto temno misel s čela,
naj upanje spet zadiši kot v peči kruh..”
(Lojze Krakar)

Lahko noč in lepo sanjaj!

Ja, ali pa obratno… Ali pa naj mu pobere kar vse, a ne? Saj je tako ali tako šovinistična moška svinja, ki bo skurbal in zapil ves denar… Se ti ne zdi, da moškim kar po vrsti odrekaš opravilno sposobnost? Se ti zdi, da ločen foter ni sposoben s svojim denarjem “poskrbeti” za svoje otroke tudi mimo tega, kar da materi kot preživnino?

Eh, pa komu tumbam, brezveze…

Eh, Mitka, takih kot si ti, ne delajo več… Škoda.

če ti ponuja 80.000.- je to pošteno, saj ti ponuja več kot sta imela prej skupnih stroškov oz. stroškov na osebo…..on je mislil pošteno in sicer vsak enega bosta preživljala, saj smo enakopravni a ne……koliko imaš ti plače niti ni tako pomembno….poznam dosti ljudi, ki imajo 80.000.- sit plače pa morajo s to plačo preživeti sebe in otroke……??????
predlagaj mu (storila tega ne boš-samo predlagaj, boš videla reakcijo) naj on vzame starejšega otroka, ti pa mlajšega, morda ti bo potem ponudil več, samo da bo imel mir……

New Report

Close