Najdi forum

Preživnina

Zdej te pa res ne razumem…zakaj drugačna zgodba, samo podrobnosti sem dodala ….Sej ne morem cele zgodbe spet pisat k sm jo že nimam tolk cajta …ko poravna kar ima za dat kar gre prvo njej je to to… a se mogoče ne razumema kaj sem mislila pod prioriteto? To nikoli ni pomenilo, da otroka ne bosta dobila kar jim pripada…ne bom se pa ukvarjala z njo če ji nič ni dost in ma lajf u p…?

Zato pa si je treba umislit dedca,ki ima otroke in denar 🙂
če je denarja dost,je prepirov takoj manj:)

—————-
Se zavedaš tega, da če oče nima prihodka in denarja za preživnino si to kot njegova partnerka (ali žena) po zakonu dolžna prispevati za preživnino oziroma preživljati te otroke (za katere praviš, da te ne brigajo)…
—————-

no tole ni čist res, veljajo bi, če bi otroci živeli pri njiju, bi bila ona dolžna otroke preživljat, tako kot pa otroci niso pri njima, pa ona nima nobene veze s preživnino. Treba zakon dobro prebrat, ne samo tisto, kar nekaterim diši. Ker če bi bilo to res, potem bi se tudi pri izračunu preživnine upoštevali njenih prihodki, ki se pa NE.

kot sem napisala, vse urejeno: stiki, preživnina, dodatni denar za šolo, ampak še vedno bo našla nekaj.
Ali se bo spravila name, da mi bo prepovedala stike, ker se ji zdi, da ne vplivam dobr na otroke (otroke mam rada, oni mene tud, odlično se poštekamo, nikoli ne govorimo slabo o mamici oz. jo sploh noben ne omenja, če pa že, je pa le mami ne glede na vse), ali bo našla v tem, da bi moral moj še ne vem kakšen denar prispevat. Po drugi strani pa kupuje otrokom stvari, ki so nesramno drage, jih ne potrebujejo in v isti sapi jamra, da nima denarja in otroke pošilja k nam v takih cunjah, da ne jih moraš prvo preoblečt, da jih upaš sploh kam peljat. Ja tudi take stvari se dogajajo. Pa jim veliko kupimo, samo potem tiste stvari nikoli več ne vidimo. Vtika se v to, kam greva, kam jaz grem in da imamo dost dnarja, tudi če grem službeno kam in podobno. Dost mam tega, da se ena kura vame vtika in v moj privat življenje. Ne rečem, če se gre za otroke, samo ne pa tisto, kar je moj privat življenje in to je tisto, kar mi gre na živce. Če ni prebolela po 5ih letih, ni moj problem, onedva sta se ločila, pred mano sta se ločila, ona je imela v tem obdobju veliko moških, to vemo, ker pač otroc rečejo, ta je pri mamici prespal in podobno. Mene ne zanima, kaj ona počne, samo naju naj pusti pri miru.
Kaj potem, ko bom pa jaz noseča, mi bo pa v glavo skakala zarad najinega otroka? Kakšen vozek ma? Kako je oblečen?….

jaz ne pravim, da so vse take, samo pravim, da je naša višek vsega.[/quote]

Točno TAKO. Meni kura ne more skakat po glavi in to jo žre…Mogoče keri drugi na mojem mestu MENI NE …In tudi partnerju ne more več nič ker ji ne pusti… V nobenem smislu….

Neumen zakon,za otroke naj skrbi fin.in drugače tisti,ki jih je naredil in ne njegova partnerka,ker jih ni nardila ona..
in potem nekateri luzerji,ki jim delo ne diši izkoriščajo partnerke,da financirajo kar bi morali sami financirat.
Če ima otroke,naj jih tudi živi!

Ja mislim da je tko. Ker sicer ne vem zakaj bi bila jaz bolj *dolžna* skrbet za tuje otroke, ki niti ne živijo pri meni kot pa *partner* od bivše , ki živi z njo in otroci. …

Zdej te pa res ne razumem…zakaj drugačna zgodba, samo podrobnosti sem dodala ….Sej ne morem cele zgodbe spet pisat k sm jo že nimam tolk cajta …ko poravna kar ima za dat kar gre prvo njej je to to… a se mogoče ne razumema kaj sem mislila pod prioriteto? To nikoli ni pomenilo, da otroka ne bosta dobila kar jim pripada…ne bom se pa ukvarjala z njo če ji nič ni dost in ma lajf u p…?[/quote]

Drugačna zgodba zato, ker prej nisi govorila, da ni nič narobe, če oče plačuje normalno (ali visoko) preživnino in da tut še kaj več da, če tako hoče. In nikoli nikdar ni rekel, da bi se mogla ukvarjati z njo – moraš se pa zavedat, da če imaš partnerja z otroci, kaj vse to prinese s sabo.

Hja, v takih primerih, če sta v skupnem gospodinjstvu, je drugi zakonec dolžan preživljati tistega brez sredstev. Tako to deluje v našem sistemu. In če bivša nima finančnih težav, to ne pomeni, da se lahko v imenu otrok odreče preživnini. Če je objektivno gledano prenizka, če svoje zahteve lahko utemelji in se bo odločila za tožbo, jo bodo tudi zvišali. Če se tvojemu partnerju zdi previsoka, naj sam vloži tožbo za znižanje. In mu bodo najbrž razložili, da si ga pač ti dolžna vzdrževat, on pa svoje otroke tudi. Ne pozabi tudi, da “vajina” bivša v otroke investira bistveno več časa in dela kot tvoj partner. Vzemi tarifo 5 evrov na uro, pa boš prišla do kar fletne vsote.

Malo bom cinična – če tvoj partner nima denarja niti za otroke, ki so že na svetu… upam, da ne razmišljata o naraščaju.

127. člen

(1) Zakonec ali zunajzakonski partner sta dolžna preživljati mladoletnega otroka svojega zakonca ali zunajzakonskega partnerja, ki živi z njima, razen če je otroka sposoben preživljati ta ali drugi od staršev.
(2) Dolžnost zakonca ali zunajzakonskega partnerja iz prejšnjega odstavka preneha s prenehanjem njegove zakonske zveze ali zunajzakonske skupnosti z materjo ali očetom otroka, razen če je zakonska zveza ali zunajzakonska skupnost prenehala zaradi smrti otrokove matere ali očeta. V tem primeru sta preživeli zakonec ali zunajzakonski partner dolžna preživljati otroka svojega umrlega zakonca ali zunajzakonskega partnerja samo, če sta živela z otrokom v času prenehanja zakonske zveze ali zunajzakonske skupnosti.

Ja Manja sem spregledala – imaš prav – otrok, ki živi z njima …

Zdej te pa res ne razumem…zakaj drugačna zgodba, samo podrobnosti sem dodala ….Sej ne morem cele zgodbe spet pisat k sm jo že nimam tolk cajta …ko poravna kar ima za dat kar gre prvo njej je to to… a se mogoče ne razumema kaj sem mislila pod prioriteto? To nikoli ni pomenilo, da otroka ne bosta dobila kar jim pripada…ne bom se pa ukvarjala z njo če ji nič ni dost in ma lajf u p…?[/quote]

Drugačna zgodba zato, ker prej nisi govorila, da ni nič narobe, če oče plačuje normalno (ali visoko) preživnino in da tut še kaj več da, če tako hoče. In nikoli nikdar ni rekel, da bi se mogla ukvarjati z njo – moraš se pa zavedat, da če imaš partnerja z otroci, kaj vse to prinese s sabo.[/quote]

To sem vse sprejela in NIMAM s tem problemov saj imamo dost denarja in ljubezni tudi za te otročke samo nekje pa je MEJA….MAM pa probleme k se ona ukvarja z nami in kolk denarja mamo ker ga ona nima, in kaj si vsse lahko privoščimo in kje ati gradi hišo in kaj to in kaj ono…Nočem da se mi kura iz preteklosti vtikava v moje življenje in če je drugače potem Moje življenj ni prioriteta ampak njeno/z njenimi otroci…Upam da se zdaj razumemo…

verjem, da sem se pozanimala, ker se je pri nas bivši porodila ideja, da bo lahko še mene molzla s preživnino, ker sem kao njegova partnerka.

vsak starš bi moral za svoje otroke sam poskrbet.

Zdej te pa res ne razumem…zakaj drugačna zgodba, samo podrobnosti sem dodala ….Sej ne morem cele zgodbe spet pisat k sm jo že nimam tolk cajta …ko poravna kar ima za dat kar gre prvo njej je to to… a se mogoče ne razumema kaj sem mislila pod prioriteto? To nikoli ni pomenilo, da otroka ne bosta dobila kar jim pripada…ne bom se pa ukvarjala z njo če ji nič ni dost in ma lajf u p…?[/quote]

Drugačna zgodba zato, ker prej nisi govorila, da ni nič narobe, če oče plačuje normalno (ali visoko) preživnino in da tut še kaj več da, če tako hoče. In nikoli nikdar ni rekel, da bi se mogla ukvarjati z njo – moraš se pa zavedat, da če imaš partnerja z otroci, kaj vse to prinese s sabo.[/quote]

To sem vse sprejela in NIMAM s tem problemov saj imamo dost denarja in ljubezni tudi za te otročke samo nekje pa je MEJA….MAM pa probleme k se ona ukvarja z nami in kolk denarja mamo ker ga ona nima, in kaj si vsse lahko privoščimo in kje ati gradi hišo in kaj to in kaj ono…Nočem da se mi kura iz preteklosti vtikava v moje življenje in če je drugače potem Moje življenj ni prioriteta ampak njeno/z njenimi otroci…Upam da se zdaj razumemo…[/quote]

Absolutno ti dam prav,da jo klinc briga kje bajto delata,pa kolk košta,dokler on nakazuje preživnino,vzgaja skupne otroke,ni njena stvar kaj vidva počneta,niti ni njena stvar kaj ti počneš,ko so otroci pri njem.
On mora izpolnjevat svojo očetovsko nalogo,ona materinsko,vse ostalo ni skupna tema.

Absolutno ti dam prav,da jo klinc briga kje bajto delata,pa kolk košta,dokler on nakazuje preživnino,vzgaja skupne otroke,ni njena stvar kaj vidva počneta,niti ni njena stvar kaj ti počneš,ko so otroci pri njem.
On mora izpolnjevat svojo očetovsko nalogo,ona materinsko,vse ostalo ni skupna tema.[/quote]

no sej tako kot pri lei, je tudi pri nas, vtikavanje v naše finance in vse kar počnemo (je čist na tekočem – mi ni jasno kako), vse pošlihtano s fotrove strani, pa kar nekih bi še…

“To sem vse sprejela in NIMAM s tem problemov saj imamo dost denarja in ljubezni tudi za te otročke samo nekje pa je MEJA….MAM pa probleme k se ona ukvarja z nami in kolk denarja mamo ker ga ona nima, in kaj si vsse lahko privoščimo in kje ati gradi hišo in kaj to in kaj ono…Nočem da se mi kura iz preteklosti vtikava v moje življenje in če je drugače potem Moje življenj ni prioriteta ampak njeno/z njenimi otroci…Upam da se zdaj razumemo…”

To je pa čist druga vsebina.

Lea in manja – še vprašanje – koliko preživnine vaša očeta plačujeta za svoje otroke?

Vse je odvisno od višine preživnine,recimo če ji daje bivši pošten del za otroke,potem nima kaj piskat,če je pa to krivično,recimo ima denar pa se dela da ga nima,je pa druga zgodba.
Odvisno od primera
Imaš ženske,ki jim ni res nikoli dovolj za otroke-recimo tako kot meni:):)

imaš pa res ženske,ki dobijo miloščino za otroke,medtem ko je bivši poln denarja-krivično.

preživnine je 200€ za dva otroka (en vrtec en šoloobvezen), plus večji stroški se še delijo (stroški izletov, šola v naravi, šolske obveznosti, rojstni dnevi).
plus vsake toliko časa kupiva kaj za oblečt, obut, počitnice poleti in redni obiski enkrat na teden pa vsake 14 dni, plus kakšni izredni vikendi, če nimava nobenih planov, aja še športno opremo kupijo njegovi starši.

Če res sodeluje pri vseh večjih nakupih, potem po mojem plača kr pošten delež. Ker otrok v povprečku stane 400€ – 500€ in to se po tem deli sorazmerno z dohodki med oba starša.

kot sem rekla, vse to, pa sej to sploh ni merilo, fora je samo to, da kaj hoče ženska še več? zdaj sanja o zvišanju preživnine, ker sva si midva privoščila drug avto, bilo je nujno potrebno? halo???? a zdej bom za vsako stvar, ki si jo bova kupila, plačevala višjo preživnino? nikoli ji ne bo dost, vedno bo hotela še več… ob naslednjem zvišanju je moj rekel, da bo zahteval skrbništvo, saj bi naju otroci manj koštali, kot pa njo in lahko ona samo 200€ prispeva, ostalo bova pa midva, samo da bo mir.

2 otroka 260 eur + počitnice 14 dni poleti in en teden pozimi smučanje ali toplice , plus izleti čez vikende in obleke občasno ..pri drugih stroških pa noče več sodelovat.

New Report

Close