prešolanje
Pozdravljeni,
Zaradi učnih težav, sin je končal 4. razred na redni OŠ, smo vložili zahtevo za prešolanje iz redne OŠ na OŠPP. Bil je pri psihologinj na testiranju. Ali lahko prešolanje na OŠPP komisija zavrne, kljub temu da so učiteljice v poročilu predlagale, v otrokovo dobro, prav to.
Hvala za odgovor in lp
Tavanje,
se opravičujem za čakanje na odgovor. Mogoče ste v tem času že dobili strokovno mnenje in odločbo.
Običajno se ne zdarvne – odvisno pa je tudi kaj pokažejo pregledi za usmerjanje. Se tudi vi strinjate z usmerjanjem?
kakšne težave pa ima vaš otrok v šoli?
so mu nudili dodatno strokovno pomoč, dopolnilni, in še druge pomoči.
včasih ni odvisno samo od otroka ,da mu ne gre včasih je odvisno tudi od koga drugega.
Pregoreti je eno , vržt puško v koruzo je pa drugo.
Preko DSP se da narediti ogromno stvari. Samo siten bit pa je.
pogum in vse dobro vam želim.
Učitelj lahko predlaga , da se otroka prešola vendar mora šola prej ponuditi vse izčrpne možnosti za napredek otroka.
Verjetno je tako družina kot tudi šola prej poskusila vse, preden so se odločili za tako drastičen korak, vsaj upam, saj taka odločitev nikakor ni lahka. Veliko bolje je otroka prešolati, kot ga vsakodnevno soočati z dejstvom, da je neuspešen in ga “terati” preko njegovih meja. Kolikor poznam sedanji sistem, ne odločitev za preskok razreda niti odločitev za prešolanje v šolo z nižjim izobrazbenim standardom ni stvar odločitve posameznika ampak ekipe več strokovnih delavcev, ki otroka temeljito pregleda. Zgolj na osnovi želje staršev – npr. recimo najslabši možni scenarij, da se staršem ne da in otroka “parkirajo” v OŠ s PP zato, da se jim z njim ni treba ukvarjat! – ne bo nihče prešolal otroka. Verjetno je velik dejavnik otrokovo počutje, saj se otrok v okolju, kjer ni uspešen, kjer se nanj stalno pritiska, ne počuti dobro in se slabemu učnemu uspehu ali celo neuspehu pridruži še občutek nemoči, jeze, besa, slaba samopodoba itd. Če so otrokove učen sposobnosti res znižane, potem prešolanje ne bo noben problem, če pa bi komisija vendarle ugotovila, da otrok z neko dodatno pomočjo lahko dosega minimalne standarde, lahko prešolanje tudi odsvetuje in zavrne. Vendar pa mora v tem primeru otroku dodeliti ustrezno učno pomoč in podporo znotraj “navadne” šole.
Upam, da boste zadevo rešili predvsem in najbolj v dobro otroka, pa ne samo trenutno dobro, ampak tudi na dolgi rok.
Strokovnjaki so se odločili, da bo za našega otroka prešolanje na OŠPP najboljša rešitev. V šoli je imel 5 ur dodatne strokovne pomoči ( po odločbi ) + dopolnilni pouk + doma učenje in delanje nalog do večera. Nismo starši, ki se nam ni dalo, ampak otrok kljub trudu ni napredoval. Ker je bil utrujen in razočaran, se je začel upirati in postajal vedno bolj razdražljiv. Mislim, da smo na pravi poti…da bo v šolo hodil z veseljem in da to ne bo vsakodnevno “matranje”.
Pozdravljeni, se strinjam. Ko smo prestavili sina iz OŠPP na oddelek vzgoje in izobraževanja, smo si vsi oddahnili. Sin je v dveh mesecih kar naprej bolehal, odpornost mu je padla, prvič se je okužil z virusom herpes in še z virusnimi bradavicami, s katerimi smo potem imeli še dve leti opravka. Se ne smem spomniti. Pohvalno, da vam je na prvem mestu otrokovo stanje in da sami sebi priznate, da ne vi ne otrok ne zmorete več. Ta faza je bila pri nas najtežja. Vse lepo vam želim, odpočijte si!