Najdi forum

Prosila bi vse ki so pred kratkim urejali prepise za nakup zemljišče za informacije:

Kupec je oddal svojo ponudbo na Upravno enoto jaz sem se v zakonitem roku prijavila in dobil iz občine:
OBVESTILO po ….ponudbo za prodajo kmetijskega zemljišča

Na koncu mi piše: Kupec mora skladno z določilom 1.odstavka 22.člena ZKZ vložiti zahtevo za odobritev pravnega posla najkasneje v 60 dneh po preteku roka za sprejem ponudbe.

Včeraj sem se oglasila pri notarki pa me je vprašala če imam že pravno močno odločbo in če sem že plačala davek!!!???

Prosim če mi poveste kako naprej, hvala

LP

OK, ponudba je bila na oglasni deski in ti si to ponudbo sprejela. Iz UE si najbrž dobila obvestilo, da je rok za ponudbo (30 dni) potekel in kdo se je javil oz. je ponudbo sprejel. Od takrat, ko je pretekel rok za sprejem ponudbe, teče 60 dnevni rok, ko mora kupec na UE vložiti vlogo za odobritev pravnega posla (obrazec dobiš na UE ali na portalu UE) in vlogi priložiš sklenjeno kupoprodajno pogodbo. UE izda k sklenjeni pogodbi odločbo, s katero pravni posel odobri. Ko postane odločba pravnomočna, pa greš na davčno plačati davke, pa k notarju overiti pogodbo in na ZK.

Tolk na kratko, več piše na portalu UE.

lp n.

http://video.gov.si:7777/upravneenote/obrazci.ue?stran=kmetijstvo/obrazci_slo/index.jsp

verjetno bo ta link boljsi

HVALA OBEMA IN

LEP POZDRAV

New Report

Close