Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Prenova kuhinje in kopalnice

Prenova kuhinje in kopalnice


Ja, kolikor vem, so nekateri v Sloveniji, ki se ukvarjajo s feng shui-jem. Mislim, da je ena izmed njih Helena Golenhofen, se pa mora najti še kdo.

Mogoče je dobro, da si prej sama malo prebereš o tem, res pa za dobro postavitev po feng shui-ju rabiš dosti več kot eno knjigo. Pač jaz se spomnim nekaj stvari, recimo da ogledalo ne sme biti nasproti okna, pa da kopalnica ni dobro, da je modra. Pa seveda, pretok, torej ne nastlano, ne preveč stvari (haha, teorija!). Definitivno je še ogromno reči, na katere moraš biti pozoren.


Ja, kolikor vem, so nekateri v Sloveniji, ki se ukvarjajo s feng shui-jem. Mislim, da je ena izmed njih Helena Golenhofen, se pa mora najti še kdo.

Mogoče je dobro, da si prej sama malo prebereš o tem, res pa za dobro postavitev po feng shui-ju rabiš dosti več kot eno knjigo. Pač jaz se spomnim nekaj stvari, recimo da ogledalo ne sme biti nasproti okna, pa da kopalnica ni dobro, da je modra. Pa seveda, pretok, torej ne nastlano, ne preveč stvari (haha, teorija!). Definitivno je še ogromno reči, na katere moraš biti pozoren.
[/quote]
v dnevni sobi mora biti sedežna tako postavljena, da imaš razgled na cel prostor, pa stran od vrat ali nekaj takega


Znam, sicer zasebno, ne da bi pa prodajala to znanje naokoli, me pač vse v vezi z oblikovanjem in energijami zanima (ta veda pa to dvoje združuje), si pa s tem pomagam tudi pri poslovnih postavitvah.


Ja, kolikor vem, so nekateri v Sloveniji, ki se ukvarjajo s feng shui-jem. Mislim, da je ena izmed njih Helena Golenhofen, se pa mora najti še kdo.

Mogoče je dobro, da si prej sama malo prebereš o tem, res pa za dobro postavitev po feng shui-ju rabiš dosti več kot eno knjigo. Pač jaz se spomnim nekaj stvari, recimo da ogledalo ne sme biti nasproti okna, pa da kopalnica ni dobro, da je modra. Pa seveda, pretok, torej ne nastlano, ne preveč stvari (haha, teorija!). Definitivno je še ogromno reči, na katere moraš biti pozoren.
[/quote]
To z modro kopalnico velja le če je v takem območju, kjer pride preveč do izraza voda in ga je treba mirit z drugim elementom, recimo lesom, drugače ne velja. zato je treba vsak prostor jemat individualno a hkrati upoštevat vse kot celoto (tisto hišo, stanovanje in blok)


To z modro kopalnico velja le če je v takem območju, kjer pride preveč do izraza voda in ga je treba mirit z drugim elementom, recimo lesom, drugače ne velja. zato je treba vsak prostor jemat individualno a hkrati upoštevat vse kot celoto (tisto hišo, stanovanje in blok)
[/quote]
Hvala Zartrose.
kaj pa rdeča kuhinja, menda tudi to ni dobro?


Hvala Zartrose.
kaj pa rdeča kuhinja, menda tudi to ni dobro?
[/quote]
po moje je problem rdeče kuhinje to, da se je mogoče hitro naveličaš…

Lahko povem mojo izkušnjo, da je meni osebno super, da smo se pri prenovi odločili za pomoč.
Stanovanje je bilo staro, potrebno korenite prenove, poleg tega je to stara hiša, čudna razporeditev, stene zelo debele. Veliko je 68m2..ni malo, ni veliko. Prostor je zdaj dodobra izkoriščen, kuhinja je praktična, ima polno nekih odlagalnih površin, pa ne takih, da jih ne moreš doseči in da se samo prah nabira.
Nam je to kar precej živcev prišparalo.


Ja, kolikor vem, so nekateri v Sloveniji, ki se ukvarjajo s feng shui-jem. Mislim, da je ena izmed njih Helena Golenhofen, se pa mora najti še kdo.

Mogoče je dobro, da si prej sama malo prebereš o tem, res pa za dobro postavitev po feng shui-ju rabiš dosti več kot eno knjigo. Pač jaz se spomnim nekaj stvari, recimo da ogledalo ne sme biti nasproti okna, pa da kopalnica ni dobro, da je modra. Pa seveda, pretok, torej ne nastlano, ne preveč stvari (haha, teorija!). Definitivno je še ogromno reči, na katere moraš biti pozoren.
[/quote]

Madonca, jaz pa vse življenje sanjala ravno o modri kopalnici in sedaj jo imam že polnoletno, pa je še vedno meni osebno najboljše, kar imam.:)

Vse se da naredit v domači izvedbi, če le imaš živce in čas. Ne gre za ceno. Nisem še našel mojstra, ki bi položil ploščice kot se šika. Bosanca ali pa albanca, ki bi znal zravnat zvito steno… Parketarji so druga scena, tu je bolje plačat malo več, pa počakat dobrega mojstra. Enako velja za centralno in vodovod. Tudi to se da, ampak rabiš predrago orodje, preveč različnih delov in delčkov. Včasih sem vse naredil sam, zdaj pa pač nimam več časa.


Hvala Zartrose.
kaj pa rdeča kuhinja, menda tudi to ni dobro?
[/quote]
Če leži kuhinja na delu stanovanja/hiše, kjer je ogenj, potem ni okej, ker ga je preveč, saj že pečica, štedilnik, vse luči so del tega elementa. V tem primeru ni smiselno dajat rdeče barve, sploh ker ta je strastna barva in jo je hitro lahko preveč, zato kuhinjski elementi v rdeči barvi ravno niso okej izbira. Če ni na predelu ognja, pa imej kak detalj v rdeči, če ti je barva všeč, ki ga lahko še vedno umirjaš z vodo. Sicer pa, če si recimo čuten človek, začutiš barve, pa deluješ iz svoje notranjosti po filingu, ne rabiš striktno sledit vsem navodilom.

Svetujem ti, da najameš firmo, ki ima vse mojstre pod eno streho, mogoče plačaš malo več, a je zlata vredno, saj se med seboj sami koordinirajo, komunicirajo, so utečeni. Izogibaj se “mojstrom za vse”, sodelavcem, prijateljem ipd., ki bi radi pomagali ali kao “znajo”. Govorim iz lastnih izkušenj, kjer smo “mojstre za vse” pri prenovi stanovanja drago plačali. Kar kolcalo se mi je po profesionalnih delavcih, ki pridejo in oddelajo od jutra pa osem ur, kolikor jim pač traja delovnik, ne pa da prihajajo vsi utrujeni po lastni službi, pa še zabušavajo vmes in se kregajo med seboj ter vse naredijo z veliko nenetančnostjo, nestrokovnostjo, brez občutka za estetiko ipd.

Uf, zahojen komentar iz katerega vpije tipična slovenska ozkoglednosti in nesprejemanje vsega kar samo malo diši po drugačnosti od lastnega mišljenja…
Res grdo…

Priporočam ti, da poiščeš pomoč firme, ki ti bo pomagala pri načrtovanju in izvedbi prenove. Ni treba, da je arhitekt ali notranji oblikovalec. Lahko se obrneš tudi na kakšno mizarstvo, kjer prenavljajo vse od A do Ž.
Morda boš plačala malenkost več, ampak na koncu boš prišparala živce. Če delaš v lastni režiji, imajo vsi ti mojstri večkrat 1000 in en izgovor, in jih lahko čakaš v nedogled.
Pa še to. Če nimaš ob sebi moža/partnerja, ti bo težko, ker razni pleskarji, keramičarji itd. žensk ne jemljejo preveč resno!

Odličen nasvet. Potrjujem tudi jaz.
Tudi čas in živce je dobro vrednotiti.


To z modro kopalnico velja le če je v takem območju, kjer pride preveč do izraza voda in ga je treba mirit z drugim elementom, recimo lesom, drugače ne velja. zato je treba vsak prostor jemat individualno a hkrati upoštevat vse kot celoto (tisto hišo, stanovanje in blok)
[/quote]

Ob morju super izgleda. Ne predstavljam pa si v Ljubljani. Splača se zapeljat v Cescutti piastrele, malo naprej od letališča Trst je trgovina. Kopalnice imajo postavljene v trgovini in takoj dobiš vtis katera je za v tvoj prostor. Ena prodajalka? govori slovensko in če imaš mere s seboj ti izriše in svetuje, skratka sestavi celo ponudbo z vsemi dodatki. Iz te trgovine ne greš brez kopalnice. Keramičarja pa moraš sam najet.

Kolk si pa ti zoprn. Če ti nimaš denarja, misliš, da ga nihče nima. Poleg tega mora denar krožiti. To je osnova vsake ekonomije.

Tudi jaz tako razmišljam; arhitekt ali notranji oblikovalec vidi rešitve, ki jih laik ne. Ni za brezveze tako dolgo študiral.
Me pa nekaj še zanima… ali je arhitektka, ki je naredila izris sobe, tudi pohištvo vrisala tako, da ste ga morali naročit pri mizarju?
Kmalu bom verjetno tudi sama prenavljala, bi.najela arhitekta, problem pa imam, ker hočem pohištvo videti, ne da dam skico mizarju in po možnosti plačam se trikratno ceno kot je v salonu. Kako ste vi? Pohištvo za otroške sobe v salonih so kar relativno poceni.

Z ženo sva dolgo časa odlašala s prenovo ravno zato, ker je ona iz foha in je želela vse skupaj sama, ker pa je polno zaposlena, vem kako bi bilo. In res se takrat skregaš lahko ali pa skoraj ločiš:).
Odločila sva se za GA podjetje, kjer dobiš od začetka do konca vse. se pravi od izrisa, sprememb in potem vso pomoč pri nakupu gospodinjskih aparatov, tudi vse mojstre, ker je bilo potrebno spremeniti nekaj pri vodi.


No, to je meni dobrodošla informacija, da poskrbijo vse od A do Ž, ne da moram letat na sto koncev.


No, to je meni dobrodošla informacija, da poskrbijo vse od A do Ž, ne da moram letat na sto koncev.
[/quote]

koliko pa to vse nanese, približno….ima kdo oceno/primerjavo, če vse letaš okoli sam ali pa da oni – GA vse uredijo?

New Report

Close