Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost prenos zamrznjenčkov jan 2018

prenos zamrznjenčkov jan 2018

Pa ti sploh dajo bolniško po transferju, če nimaš tudi punkcije?

Da, pravico imas do tri dnevne bolniske po transferju. Tako je vsaj na GK LJ, za druge klinike pa ne vem. Lp

Hvala! Je dobro vedeti, da si veš v naprej saj malo organizirati glede službe…

Mia, a si ze bila na odvzemu krvi?

Kdaj gres ti kapljicarose?

Ne, ne še, čez 4 dni imava…

Kdaj imaš ti test?

Cez 10 dni. Joj kako se vlecejo ti dnevi 🙂 Poskusam odmislit kolikor se da, a vseeno se vsak dan veckrat na dan spomnim 🙂

vrjamem, tudi mene najbolj to nenehno čakanje ubija, že sedaj, po prenosu pa sploh…
po drugi strani se pa bojim ko nastopi tisti dan, saj veš – kakšen bo rezultat, do takrat je vedno upanje…

ste kaj zmanjšale vnos kave med postopki zlasti tiste, ki pijete vsaj 2-3 kave na dan? imam kakšen vpliv?

Ja mas prav, na ta dan pa ne ves kaj bo, pa najbolj te strah da bo negativno. Tudi ce je pozitivno se nisi mirna do prvega ultrazvoka, da vidis ce je vse ok in ce se slisi srcek, pa se potem dokler niso mimo meseci v katerih se najpogosteje zgodi splav.

Jaz sem kavo zmanjsala na skoraj 0. Res pa da je nisem tudi prej veliko pila. Tako po ET popila le eno. Verjamem da je vam tezje opustiti a vsaj poskusite omejiti na eno na dan.

Jaz imam pregled krvi konec tedna. Komaj čakam, da bo ta dan, da se stvari začnejo dogajati. Drugače stvari ne bom spreminjala (hrana, pijača,…), morda samo malo več sadja…
Glede bolniške pa sem vedno imela toliko kot so določili na GK, nato pa mi jo je podaljšala še osebna zdaravnica…

Enako..
Jaz tudi mislim, da ni dobro kar naenkrat spreminjati prehranjevalne navade, najbrž narediš več slabega kot dobrega, glede na to, da je telo tako navajeno….

Tudi jaz je nisem kaj posebnega spreminjala ker se prehranjujem ze dolgo vecinoma zdravo. Samo folno sem se dodala, ker jo vsi priporocajo. Ce pa zdaj ne bo uspel, bom pa raziskala kaj bi bilo se fajn jemat da bo se boljse za drugic.

Ali mogoce katera ve, ce se na dan (zjutraj) ko imas planiran krvni test popije estrofem in vstavi estimo ali ne oziroma pocakam na rezultat? Ce lahko katera od vaju vprasa medicinske sestre tam, da jih ne klicem samo zaradi tega. Hvala. Lp

Jaz sem v prejšnjem postopku dobila navodilo, da si dam vsa zdravila tudi na dan krvnega testa. Če si v dvomih jih pa pokliči. Ne vem ali vsi zdravniki pravijo enako in ali se s tvari razlikujejo glede na center kjer se zdraviš. lp,

Hvala. Verjetno to velja tudi zame, ker sva v istem centru.

Kapljicarose si že bila na odvzemu krvi?

Oljla11 kako se ti držiš?

Ne še… ti si bila? Kako je bilo? Ali vzamejo samo kri al je tud uz? Kdaj sta bila konc?
Kako ste druge??

Zdravo.

Dobro sem. Cas gre sicer pocasi a gre. Nimam nobenih rjavih izcedkov, ne vem ce je to dobro ali slabo :-), samo prsi so napete in na dotik obcutljive – to pa lahko pomeni karkoli… tako da nocem prevec upat da ne bom razocarana, pomojm so te dni do testa se prezgodaj da bi lahko racunala na kaksne morebitne nosecniske znake. Prebirala sem forum o teh znakih, a naletim na punce, ki so zanosile potem pa je sledil ss in mi je kar malo hudo. Pomojm se je najboljse popolnoma odklopit, vendar je zelo tezko. 🙂 V zacetku drugega tedna imam test.

Kako gre s tabo,si ze imela uz?

oj, ja midva sva že bila…. vzeli so samo kri, jutri imam pa kri in uz, ker je vrednost hormona (estradiol) že večja kot 0,40…sj tako je rekla sestra, če sem prav razumela in si zapomnila…najprej daješ samo kri, da preverjajo vrednost hormona, ko ugotovijo da je ta vrednost višja od 0,4o pa greš tudi na UZ (najprej kri, nato uz)…tukaj pri krvi gre res hitro, pa tudi veliko jih ni (v primerjavi z uz) tako, da sva bila 10 min konec, je bilo pa kot sem videla na uz gužva, skratka grozno…tako da jutri pričakujem, da ne bo šlo tako hitro…sporočim 😉 ne vem pa kolikšna naj bi bila vrednost hormona ob ovulaciji?? najbrž spet čisto različno, odvisno od ženske do ženske?

To za vrednosti hormona sicer ne vem. Ti pa na uz zacnejo spremljat folikle in sluznico.

Ti pa predlagam da gres jutri najprej k uz vprasat katera je zadnja, da se das samo v vrsto potem pa gres se dat kri, bo slo tako hitreje 🙂

New Report

Close