Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija prenehanje jemanja tabletk

prenehanje jemanja tabletk

Sama odsotnost želje ni problem, nastane pa problem, če partner ni kompatibilen s to odsotnostjo… Na vaše vprašanje oz. težave bi znal bolje odgovoriti kak psiholog ali seksualni terapevt, poskusite vprašanje zastaviti dr. Vezalu na forumu ED – želiva si spolnosti https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=277

Matjaž

Zdravo!
Dve leti sem jemala kontracepcijske tabletke yasminelle.Odlocila sem se da jih preneham jemati … yasminelle kolikor vem naj bi bile nizko hormonske tablete.imam stalnega partnerja ze precej casa in imava redne spolne odnose brez zascite… skrbi me ker sem prenehala z jemanjem ze skoraj dva meseca nazaj in sevedno nimam menstruacije .ali je mozno da zanosis takoj po prenehanju jemanja tablet ali je to normalno da mi zamuja menstruacija ?

Živjo!
Mene pa zanima nekaj … in sicer prenehala sem jemati nizko hormonske tablete po nekaj letih.začeli so se mi pojavljati mozolji po prsnem kosu,vratu,obrazu (so sicer res majhni in se jih nevidi dosti) lasišče se mi hitreje zmasti … ne jemljem jih ze 2 meseca in sem se zacela tudi redit … zanima me ce bo tasno stanje trajalo dolgo ali bo izginilo vse to in se znormaliziralo … tudi menstruacija mi zamuja … dobila sem jo 7 dni po tem ko sem nehala jesti tablete in od takrat nic vec .. je to normalno ?

Pozdravljeni!

@Nepremisljena: Možno je zanositi takoj po prenehanju uporabe KT (in v tem primeru menstruacije seveda ni), prav tako je možno, da do menstruacije še ni prišlo (in zato tudi ni nosečnosti). Kaj je pri vas ne vem, ampak najprej bi naredil test nosečnosti, če je ta negativen pa lahko na menstruacijo še počakate kak mesec dni in če je še ne bo, obiščete ginekologa. Nezaščitene odnose pa imate, ker želite zanositi?

@Zmedenaopica: KT zavirajo oz. zmanjšujejo nastajanje moških hormonov (testosterona) in če so akne hormonsko pogojene (in večinoma so), potem povišanje moških hormonov lahko povzroča težave, ki jih opisujete. Pri nekaterih ženskah se stanje “normalizira”, pri drugih ne, ne znam napovedati, kako bo pri vas. Glede odsotnosti menstruacije glejte zgornji odgovor.

Matjaž

zivjo,
imam eno uprasanje; s fantom sva imela sp.odnos en teden nazaj in me zanima po koliksnem casu lahko preneham z jemanjem KT, da bo varno (ejakulacija se je zgodila v noznico)
hvala

Živjo!

Če ste pred tem redno jemali tablete in ste jih zaporedni vzeli vsaj 7, potem lahko prenehate. Sicer pa, zakaj bi prenehali, če želite, da je varno (za v naprej).

Matjaž

Pozdravljeni!

Pred približno dvema mesecema sem prenehala z jemanjem KT Yaz, jemala sem jih štiri leta. Prva menstruacija je zamujala 14 dni in je bila normalna, druga pa je sicer zamujala le 4 dni, vendar je bila zelo šibka, ravno toliko, da je bila opazna.

Danes sem dobila tretjo menstruacijo, 6 dni prekmalu. Ker sem nedavno brala o oploditveni krvavitvi, me zanima, ali bi me moralo skrbeti, ali je normalno, da včasih, med ponovnim vzpostavljanjem cikla, menstruacija pride tudi prezgodaj in ne samo, da zamuja?

Spolni odnosi so bili vsi zaščiteni s kondomom, vendar sva takoj po zadnjem odnosu (pred tremi dnevi) opazila malo motnega izcedka iz nožnice, ki sicer ni imel vonja po spermi, pa tudi kondom je bil cel.

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Ciklus se najbrž še ureja, če je bil nereden pred štirimi leti, je lahko nereden tudi sedaj. Če vas skrbi nosečnost, potem čez 2 tedna naredite test.

Matjaž

Zdravo.
Mene pa zanima ali lahko neham z jemanjem tabletk na sredini tablice. Je lahko kaj narobe če takrat potem zanosim?
Lp, Cristy

Zdravo!

Prekinete lahko kadar koli, zanosite seveda tudi lahko, če je takšen plan.

Matjaž

Pozdravljene,
Jazbsem februraja po 6ih letih prenehala z jemanjem KT.. od februarja pa do zdej (julij) še nisem imela menstruacijekej. Ginekologinja pravi, da je to čisto normalno, saj se mi telo ”čisti”, predpisal mi je ponovno tabletke in rekla, da naj jih začnem jemati, ko prvič dobim menstruacijo. Zanima me ali lahko tabletke začnem jemati tudi prej, preden dobim prvo menstruacijo ? Ali morem res čakat prvi dan, ko jo bom dobila?
Hvala.
Lp, Sara

Pozdravljeni!

Lahko začnete jemati KT tudi prej, le da lahko na kontraceptivni učinek računate šele po 7 dneh uporabe KT. Sicer pa ne vem, zakaj ste sploh nehali jemati KT… Izjava ginekologa o “normalnosti” in “čiščenju” je neprimerna.

Matjaž

Hvala za odgovor. Februarja sem nehala jemati KT, ker sem imela neredno menstruacijo ter zaradi zamenjave tabletk 😉

Lp, Sara

Pozdravljeni,

zanima me koliko časa po prekinitvi jemanja kontracepcije (jemljem kontracepcijo Qlaira) se priporoča predno se začne načrtovati zanositev? (Qlairo jemljem približno 2- 3leta)
Zanima me še, ali po nehanju jemanja KT Qlaira, bom imela še vedno tako močno menstruacijo, kot pred začetkom jemanja kontracepcije (zaradi močnih krvavitev sem tudi začela z jemanjem kontracepcije)?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Vprašanje ste že zastavili in sem vam tudi že odgovoril tukaj: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=278&t=6902688&p=11874093#p11874093

Matjaž

Pozdravljeni. 3 leta nazaj sem zacela s tabletami Yaz. Pri prvi tablici sem imela neprekinjeno krvavenje do konca naslednje menstruacije. Vmes sem po 1 letu nehala in letos februarja (zaradi nerednih menstruacij) sem jih spet zacela jemati. Sedaj ko sem po parih mesecih spet prenehala, je ista zgodba kot prvic, ampak obrnjena – krvavim ze 10. dan zapored (dosti sibko, ampak vseeno). Februarja ko sem dobila recept za kontracepcijo, so mi odvzeli bris in ugotovili PIL nizke stopnje. Je to kako povezano? Kaj lahko naredim glede krvavenja po jemanju tablet? Jih lahko vmes zacnem spet jemati ali moram pocakati do prvega dne naslednje menstruacije (kar se mi zdi edino smiselno)? Hvala in lp, Andrea

Pozdravljeni!

Ne vem kakšne plane imate vi oz. vaša ginekologinja s KT? Zakaj jih malo jemljete in malo ne? KT lahko začnete jemati že sedaj in to bo po vsej verjetnosti stabiliziralo maternično sluznico in zaustavilo krvavitev.

Matjaž

Pozdravljeni,
jemljem tabletke daylla in odločila sem se, da bom prenehala z jemanjem. Do konca imam še 7 tablet in naslednjo nedeljo pričakujem tudi menstruacijo. Takoj po nehanju imam v planu uporabljati drugo zaščito (kondom). Zanima me, če se nezaščiteni spolni odnosi (izlivi v nožnico) prenesejo še v naslednji mesec, ko nebom več uporabljala tablet, ali se uničijo z menstruacijo? Ker vsekakor nimam namena zanositi.

Pozdravljeni!

Oprostite, kako? Odnosi se prenesejo v naslednji mesec?? In se uničijo z menstruacijo?? No, splošni odgovor pa ste si tako podali že sami: če ne želite zanositi, uporabljajte zaščito.

Matjaž

Malo sem se narobe izrazila, se opravičujem. No kot prav razumem, moram že naslednji petek začeti uporabljati kondom, ker od takrat dalje nisem več zaščitena. In ko pride menstruacija nekaj dni po tabletkah se z njo izloči vse.

New Report

Close