Najdi forum

Premajhen plod

Pozdravljene!
Vceraj sem imela predled v 33t in otrok v vsem zaostaja v merah za 3 tedne, razen v dolzini stegnenice.

Zanima me, ce je imela katera podobno situacijo in kako se je vse skupaj koncalo.
Lp

Moj otrok je bil ob rojstvu premajhen. Zaostajal je za nekako 4 tedne, bil je podhranjen. A tega ni nihče opazil, dokler se ni rodil, celo nosečnost vse ok, izgleda da se je na koncu v zadnjih tednih nekaj zataknilo. Sicer pa je bil donošen, normalno razvit, zdrav, le zaradi podhranjenosti premajhen in prelahek. Preventivno je ostal na opazovanju na pediatriji dva tedna, prvih nekaj dni v topli posteljici. Od začetka se je hranil izmenično dojenje, steklenička, počasi pa je dojenje lepo steklo in se je polno dojil. Zaradi slabokrvnosti je moral dobivati železo, nekaj kapljic pred obrokom. V bistvu nobenih posebnosti, le malo več preventive in kontrol pri zdravniku. Normalno se je razvijal, ni bil nič bolan, se normalno plazil, pri 13 mesecih shodil, ….. Vse normalno, kot njegovi vrstniki. Tudi v velikosti in teži jih je nekje v dveh letih dohitel. Danes je čisto običajen fant, učenec 2 razreda. Glede na to, da pri tebi že sedaj vejo, da so neka odstopanja, bodo bolj nadzirali, kako se razvija. Če bo kaka kriza, ti bodo verjetno prej sprožili porod. Srečno.

New Report

Close