Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Prekomerno izločanje želodčne kisline in katar

Prekomerno izločanje želodčne kisline in katar

Pozdravljeni,

Za vas ali za tiste, ki imate podobne težave vam priporočam naslednje. Imela sem ravno tako težave z želodcem pa sem malo spremenila svojo prehrano- zjutraj na tešče svež korenčkov ali zeljni sok. Za malico proseno kašo. Drugače vso hrano, ki je navedena zgoraj lahko, samo kis raje ne, uporabljajte raje limono namesto kisa (v začetku mi je bilo malo čudno, a sem se navadila), pa ne preveč kave -1 na dan, alkohola tudi raje ne. Zelo dobro je tudi uživanje ingverja-kot čaj ali kar košček korenine, če jo lahko uživate. In pa: ječmenova trava v prahu je zakon proti želodčni kislini. 2 žlički na dan v vodi raztopite in spijte. Prav tako kurkuma. Ko imam težave, namesto tablet raje posežem po naravnih stvareh, je pa res, da me edino jeseni to matra. Uživanje raznih tablet je kot začaran krog, v bistvu potem ne morete več brez njih oz. se ustvarja še več želodčne kisline. Aja, pa zelo dobro je tudi spiti limonado – to tudi razstruplja telo. Pa veliko gibanje, da se globoko predihamo in pride kisik do želodca.
Največ lahko sami naredimo za zdravje, pa lep pozdrav, Slava

Pa še to, veliko vode pijte čez dan in ne pričakovat, da se bo stanje takoj popravilo, vztrajajte, bodite pa disciplinirani in ne uživajte hrano, po kateri čutite, da jo vaš želodec ne prenese preveč. Vsaj meni zelo paše jabolčna čežana, lahko jogurti, mleko raje ne, ovseni kosmiči namočeni v jogurt ali skuto, kruh raje kakšen dan star, prepečenec, tako kot je zgoraj napisano – močnate jedi (prosena kaša je zelo v redu, dodajte slive in vse skupaj skuhajte, malo medu). Opažam, da mi tudi sladkarije škodijo, zato se jim izogibam, vedno pa ne zmorem. Večje težave kot imate, bolj strogo boste morali na začetku jesti dietno hrano. Upam, da sem komu pomagala, če pa ima še kdo kakšno vprašanje mu z veseljem pomagam. Zdravite se s hrano, ne s tabletami!
In brez stresa. lp, Slava

New Report

Close