Najdi forum

prekinitev stika z izkoriščevalko

Ja res se preveč trudim. V odnosu je vedno vodilni tisti, ki se mu za odnos, kakršen koli že je, bolj žvižga/jebe.

Ona ima svoje prednosti. Zelo simpatična in lepa je, nadpovprečno visoka, prijetna, zabavna, razgledana in nikakor ne površinska. Tako, da si lahko v trenutku najde spolnega partnerja, moškega, ki bi jo na dolgi rok ljubil in podpiral, moralno in finančno, pa malo težje. Stara je 35 let in brez vsakršnih prihodkov ali premoženja. Mnogi moški se takšnim ženskam izogibajo. Tudi jaz bi jo moral dati na stranski tir, če bi le lahko razmišljal z glavo in ne podlegal čustvom.

Zadnjič sem zaradi težav z njo obiskal terapevta, pri njem sem bil že parkrat. Pravi, da ji moram kot človek v tej njeni stiski pomagati, tudi finančno, če je treba in nekoliko pozabiti na zaljubljenost. Na splošno pa je mnenja, naj izsilim njeno odločitev. Če bo njej odgovor negativen, si depresijo zaslužim, kot “nagrado” za svoj neuspeh.

to redkokdaj svetujem, ko nekdo je nekdo nesrečen v odnosu, ampak v tem primeru bi rekla, da se potrudita. Ti si zaljubljen, ona te ima rada, edino način imata čuden. In verjetno nista še usklajena.

Ti se moraš naučiti reči ne, punci postavit meje in ko boš ti odločen, bo tudi ona bolj odločna. Ko se bo to zgodilo, ne boš potreboval tuje mnenje, ali jo pustiti ali ne. Ker ti bo ona dala odgovor.

Zelo zanimiva tema.


Točno to sem tudi jaz pomislila. To, kar dela ta ženska s tabo, si zaslužiš, saj ti izigravaš osebo, ki ti je pripravljena dati ljubezen. A seksaš z njo, hkrati pa misliš na to svojo fatalko? Sramota zate in hudo trpljenje za tvojo punco. Nikar ne misli, da ničesar ne ve, ne sluti. Naredi ji uslugo in jo pusti, takoj. Potem se pa pojdi naprej svojo bolano igro s tisto žensko. To je igra vaju dveh, ne vleci vanjo še nič krivo tretjo osebo. Če ne boš ravnal sam pošteno, si poštenosti tudi sam ne zaslužiš. Prvi korak ti je torej, da osvobodiš svojo sedanjo partnerko, da dobiš čisto vest. Nato pa osvobodi sebe in bodi nekaj časa čisto sam. Kar pomeni, da prekineš vse stike s to fatalko in preboliš depresijo. Ta je v bistvu samo odtegnitveni sindrom od nekemične zasvojenosti. Ko to mine, boš ozdravljen in pripravljen za čisto novo zvezo. Ne začenjaj pa nobene zveze, dokler nisi povsem prepričan, da si to prejšnjo prebolel in zaživel na novo. Tudi če boš par let sam te ne bo konec. Se splača, ker potem si res dovolj čist, da lahko sprejmeš v svoje življenje novo osebo, s katero si bosta drug drugemu enakovredno lahko dajala vse, kar si zaslužita in potrebujeta.


Točno to sem tudi jaz pomislila. To, kar dela ta ženska s tabo, si zaslužiš, saj ti izigravaš osebo, ki ti je pripravljena dati ljubezen. A seksaš z njo, hkrati pa misliš na to svojo fatalko? Sramota zate in hudo trpljenje za tvojo punco. Nikar ne misli, da ničesar ne ve, ne sluti. Naredi ji uslugo in jo pusti, takoj. Potem se pa pojdi naprej svojo bolano igro s tisto žensko. To je igra vaju dveh, ne vleci vanjo še nič krivo tretjo osebo. Če ne boš ravnal sam pošteno, si poštenosti tudi sam ne zaslužiš. Prvi korak ti je torej, da osvobodiš svojo sedanjo partnerko, da dobiš čisto vest. Nato pa osvobodi sebe in bodi nekaj časa čisto sam. Kar pomeni, da prekineš vse stike s to fatalko in preboliš depresijo. Ta je v bistvu samo odtegnitveni sindrom od nekemične zasvojenosti. Ko to mine, boš ozdravljen in pripravljen za čisto novo zvezo. Ne začenjaj pa nobene zveze, dokler nisi povsem prepričan, da si to prejšnjo prebolel in zaživel na novo. Tudi če boš par let sam te ne bo konec. Se splača, ker potem si res dovolj čist, da lahko sprejmeš v svoje življenje novo osebo, s katero si bosta drug drugemu enakovredno lahko dajala vse, kar si zaslužita in potrebujeta.[/quote]

Se strinjam z vsem napisanim, Tigress. Prav bi bilo, da bi tako ravnal. Ampak, če pustim punco in prekinem stik z fatalko, si bom drastično poslabšal kvaliteto svojega življenja. Nočem it spet skozi grozno depresijo. Tudi privoščiti si je ne morem, imam ogromno dela in sem še kar uspešen in potrebujem miren spanec in malo sprostitve, tako s punco, kot s fatalko.
Ta bi si sicer zaslužila, da jo pošljem k vragu. Par tednov nazaj mi je tožila, da je povsem brez denarja, da nikamor ne moreva več it, da si lahko privošči samo še kakšno kavo in nič več. Potem sem jo potolažil, da mi ni problem tu in tam kakšno stvar plačati, prejšnji teden sva tako šla na morje npr. in sem vse plačal jaz. Sedaj, ko pa je dobila socialno pomoč, je takoj odšla na počitnice v tujino za en teden s “prijateljico”.
Tako prijetne, lepe, zanimive in zabavne ženske ne bom nikoli več spoznal, zato prenašam tak odnos. Sem sicer sklenil, da jo bom držal malo na distanci. Naslednje par mesecev bom tudi mnogo bolj zaposlen z delom, tako, da bo časa zanjo manj. Moj načrt je, da najdem tretjo žensko, in takoj pustim svojo obstoječo punco, obenem pa vzdržujem stik s fatalko, saj je njena družba največje in skorajda edino veselje, ki ga imam. Obenem pa upam, da se bo fatalka enkrat le odločila za zvezo z mano, tako, kot je že desetkrat obljubila.


Točno to sem tudi jaz pomislila. To, kar dela ta ženska s tabo, si zaslužiš, saj ti izigravaš osebo, ki ti je pripravljena dati ljubezen. A seksaš z njo, hkrati pa misliš na to svojo fatalko? Sramota zate in hudo trpljenje za tvojo punco. Nikar ne misli, da ničesar ne ve, ne sluti. Naredi ji uslugo in jo pusti, takoj. Potem se pa pojdi naprej svojo bolano igro s tisto žensko. To je igra vaju dveh, ne vleci vanjo še nič krivo tretjo osebo. Če ne boš ravnal sam pošteno, si poštenosti tudi sam ne zaslužiš. Prvi korak ti je torej, da osvobodiš svojo sedanjo partnerko, da dobiš čisto vest. Nato pa osvobodi sebe in bodi nekaj časa čisto sam. Kar pomeni, da prekineš vse stike s to fatalko in preboliš depresijo. Ta je v bistvu samo odtegnitveni sindrom od nekemične zasvojenosti. Ko to mine, boš ozdravljen in pripravljen za čisto novo zvezo. Ne začenjaj pa nobene zveze, dokler nisi povsem prepričan, da si to prejšnjo prebolel in zaživel na novo. Tudi če boš par let sam te ne bo konec. Se splača, ker potem si res dovolj čist, da lahko sprejmeš v svoje življenje novo osebo, s katero si bosta drug drugemu enakovredno lahko dajala vse, kar si zaslužita in potrebujeta.[/quote]

Se strinjam z vsem napisanim, Tigress. Prav bi bilo, da bi tako ravnal. Ampak, če pustim punco in prekinem stik z fatalko, si bom drastično poslabšal kvaliteto svojega življenja. Nočem it spet skozi grozno depresijo. Tudi privoščiti si je ne morem, imam ogromno dela in sem še kar uspešen in potrebujem miren spanec in malo sprostitve, tako s punco, kot s fatalko.
Ta bi si sicer zaslužila, da jo pošljem k vragu. Par tednov nazaj mi je tožila, da je povsem brez denarja, da nikamor ne moreva več it, da si lahko privošči samo še kakšno kavo in nič več. Potem sem jo potolažil, da mi ni problem tu in tam kakšno stvar plačati, prejšnji teden sva tako šla na morje npr. in sem vse plačal jaz. Sedaj, ko pa je dobila socialno pomoč, je takoj odšla na počitnice v tujino za en teden s “prijateljico”.
Tako prijetne, lepe, zanimive in zabavne ženske ne bom nikoli več spoznal, zato prenašam tak odnos. Sem sicer sklenil, da jo bom držal malo na distanci. Naslednje par mesecev bom tudi mnogo bolj zaposlen z delom, tako, da bo časa zanjo manj. Moj načrt je, da najdem tretjo žensko, in takoj pustim svojo obstoječo punco, obenem pa vzdržujem stik s fatalko, saj je njena družba največje in skorajda edino veselje, ki ga imam. Obenem pa upam, da se bo fatalka enkrat le odločila za zvezo z mano, tako, kot je že desetkrat obljubila.[/quote]
Kaj takega, že dolgo nisem slišala ali prebrala kaj tako sebičnega. Tebe skrbi, da si boš drastično poslabšal kvaliteto svojega življenja. Tebe skrbi, da boš šel skozi grozno depresijo. A ti nisem napisala, da to depresijo ravno MORAŠ preživeti, če se hočeš izvleči? Ravno tako, kot mora iti džanki skozi krizo, da se odvadi droge, brez tega ne gre. Samo slabiči se zaradi kratkotrajnih bolečin odrečejo možnosti totalne ozdravitve. Džanki, ki si lajša krizo s protibolečinskimi sredstvi, je samo zamenjal eno drogo za drugo. Ker ne bo šel skozi peklenske bolečine, tudi ne bo znal ceniti ozdravitve in bo ob prvi težko situaciji spet posegel po drogi.
Ampak pri vsem skupaj pa me niti ne moti ta tvoja zaljubljenost, ta ni največji problem pri tebi. Problem je tvoja neznanska egocentričnost. Zaradi nje si nase tudi pritegnil tako osebo in prav ti je. Samo škoda je teh ubogih punc, ki jih uporabljaš kot kante za spermo. In sedaj planiraš še novo žrtev. Da te ni sram, res.

Ne vem, ali sem naredil prav. Prostovoljno sem se odpovedal vsakodnevnemu druženju s fatalko, z žensko v katero sem noro zaljubljen. Odnos ne pelje nikamor, zadnje par tednov ni od nje nobenega čustva, samo površinski pogovori.
Časa ima čez teden na pretek, dela itak ne, vsak dan bi bila z mano do polnoči, čez vikende pa je v glavnem s “prijatelji”
Povedal sem ji, da čutim neiskrenost, da čutim da sem ji odveč, da ji dajem popolno svobodo da gre kamorkoli si želi, in da ji s tem delam uslugo.
Rekla je, da ji je hudo, da ne razume, da upa, da se še vidiva…
Potem sem malo popustil in rekel, da se lahko čez par dni spet slišiva. Danes je trikrat klicala, tretjič sem dvignil. Potem je par minut govorila neke neumnosti, spet nobene resne teme. Kako je lahko tako brez čustev. Enkrat, ko sva se pogovarjala o zvezi med nama, je rekla, da ima čustven zid okoli sebe. Do mene ga definitvno ima.

Pozdravljeni

vidim, da je tukaj kar enih ljudi, ki so bili izkoriščeni s strani partnerja (če bi se temu lahko tako reklo). Tudi moja zgodba je podobna, povezana s kar zajetnim kupom denarja. Začne pa se tako. Spoznal sem punco z imenom Barbara iz okolice Celja. Ujela sva se na prvi hip, bila je vse kar sem sem upal… Po nekaj mesecih pa se je pričelo….. Pričela je z manipulacijami….. nikoli nič ne narediš za mene, drugi bi naredili vse za mene, plačaj mi to, plačaj mi potovanje, telefon….. itd…. V ozadju je pa kot vedno bil denar. Ženska je v osebnem stečaju, preživlja se s tem, da prodaja oblačila po facebuku, ki jih kupuje v Bosni in Italiji. S svojimi manipulacijami me je pripeljala tako daleč, da sem ji posodil zajeten kup denarja kot pomoč, da bi nabavila oblačila. To seveda ni bilo nič res… ni bilo oblačil …denar je pobrala, del pa je dala svojemu ljubčeku, ki je 2x starejši od nje (ona 30 on 57).

Skratka ta ženska in njen lover se ukvarjata s tem da goljufata ljudi. Kako ogoljufat nekoga imata naštudirane do potankosti. Njena zgodba je polna laži, manipulacij in pol resnic. A se še kdo najde v podobni zgodbi ? 🙂

ona ima drugega

To je približno tako, kot če bi alkoholik razlagal, da mu wisky ne da več pravega občutka, pa tudi po konjaku ga pogosto želodec boli, čeprav bo še poskušal, morda bo minilo, najbolje pa bi bilo, če bi našel eno primerno vodko, pa k vragu s konjakom in wiskiyem.

Glede na opisano, se mi zdi, da ti, kar se čustev tiče tebi samemu ni preveč jasno, kaj sploh je nek odnos, da si precej odvisen od drugih, da ti zapolnijo čustveno praznino, da je totalna panika, da ne bi enkrat padu v to svoj lastno čustveno luknjo, ker se notri skriva tisto, kar je resnične problem ( in kjer je tudi rešitev) in da si zato pripravljen v to luknjo karkoli stlačit, samo, da ne pride do soočenja samim s seboj.

Ne glede na to, kako zelo se boš trudil in načrtoval, da boš z ženskami ali drugimi odnosi ( ali morda tudi z delom ali s čim drugim) filal to notranjo praznino na dolgi rok ne bo šlo. Preživet življenje brez stika s samim seboj, resničnimi potrebami, resničnimi odnosi je recept za zapravljeno življenje. Nekaj časa še gre, če ne drugega se zamotiš z novostmi ali kakšnimi dramami, z leti pa vse skupaj postaja čedalje težje. Na koncu ostaneš sam s seboj in zapravljenim življenjem.

Edina rešitev je v tem, da nekaj časa preživiš sam s seboj, da se soočiš s svojim zmajem, bolečino, depresijo ( in pri tem lahko čisto normalno delaš, če ne drugače si pomagaš s terapevtom) in ko boš res vedel kdo si, kaj čutiš, kaj si želiš in kaj te zapolnjuje ne bo dvoma s kom si želiš biti. Takšne vrste “fatalke” te zagotovo ne bodo več zanimale, ker so zaradi nestabilnosti, nezmožnosti odnosov, manipulacij za preživetje, površinskosti, neobveznega seksa zanimive zgolj ta polnit praznino, ne pa za odnos. Lahko pa boš končno vzpostavil odnos, ki ti bo dajal, ki bo razburljiv na zdrav način, ki te bo izpolnjeval in kjer boš zares in ne navidezno živel nek odnos.

Dobro je vedeti tudi to, da bolj in dlje kot se nečemu izogibaš, večja je verjetnost da te bo precej silovito vse skupaj udarilo v glavo. Samemu sebi namreč ne moreš pobegnit, četudi ti bo s pametjo uspelo, ti bo tvoja podzavest dala vetra, če ne drugače pa z boleznimi , konec koncev , na dolgi rok tudi z depresijo, ki se bo na neki točki prikazala ne glede na to, s koliko dramami, ljubicami, partnerkami se boš v vmesnem času obdal. Razlika bo zgolj v tem, da boš takrat še manj pripravljen, kot bi bil, če bi se pred tem končno soočil sam s seboj.

Amapak takšno je zgolj moje mnenje in takšne so moje izkušnje ( ne samo pri meni, tudi pri drugih). Gre pa za tvoje življenje, tvoje odločitve in tvojo odgovornost, kaj boš z njim naredil.

GittaAna

GittaAna

Spraševala sem se ali je gornja problematika provokativno namerno puščena na tem forumu. Kolikor sem iz zapisanega razbrala, Jurresis v bistvu ne išče rešitve, temveč le “na glas” kalkulira kaj bi se mu najbolj obneslo. Problem vsekakor je, vendar osebno menim, da sem ne sodi in da sodi h kakšni drugi tovrstni problematiki. Tako jaz stvari vidim. Če se motim, naj mi bo oproščeno. Lp Odmev

Oh, Odmev, hvala za komentar. Res ni čisto dobesedno naša tema, vseeno pa se mi zdi, da da misliti :). Če pa menite še ostali, da jo zbrišem, jo pa bom.

GittaAna

GittaAna

Ne no, je prav zanimiva tema, da vidiš malo kako eni moški razmišljajo. Kakšni prasci so do nekaterih v redu punc, ko pa pride ena hladna “p…”, so pa čist copatasti… In da jo imenuje fatalka? Inteligentna??? Brez zamere, imam se za inteligentno in da nekdo imenuje eno tako packo, ki živi verjetno pri starših in ne dela nič, živi od socialne, to je pa prav žalitev za res inteligentne punce. Še službo je “špricala” 7 dni… Pri 35 letih???

Pozdravljeni!
Tud men se zdi tema ful zanimiva… Predvsem iz tega stališča, da zgodba natančno kaže to, da za vsakega posameznika na svetu obstaja nekdo, ki ti pokaže ogledalo… da vidiš svoje napake in spoznaš samega sebe… Prjatu.. star si 33, razmišljanje imaš pa v totaln podn od podna… tale tvoja prjatlca ti je dala vetra… mislm, da je v tvojem življenju zato, da ti pomaga soočit se sam s sabo…

Moram odgovoriti na te zadnje poste… Če bi to, kar bom sedaj napisal, povedal svoji psihiatrinji, bi rekla da jo namerno provociram. To sem že doživel od nje,

Pred enim tednom me je pustila punca. Dva tedna prej si nisem vzel časa zanjo, ker sem bil nonstop s fatalko. Čsto razumem njeno odločitev, nerodno mi je pred njo, nisem bil pa niti pet minut žalosten ali pretresen zaradi tega. Vem, da sem grozen, ampak zgolj trudim se preživeti in tu in tam doživeti tudi kakšen lep trenutek. S punco jih nisem kaj dosti, kadar sem bil z njo sem samo gledal na uro, kdaj bom šel lahko domov.

S fatalko gre zgodba naprej po starem. Ona samo potrjuje teorijo, da je lepim ljudem, moškim in ženskam, v življenju postlano z rožicami. Nima službe, pri 35 nima ničesar, še prošnje je prenehala pošiljati, ker si mora od brezposelnosti vzeti dopust (njene besede). Živi od 200 eurov socialne, od mame, pri kateri živi, v prostem času pa vse plačujem jaz. Sem spadajo izleti na morje, gledališče in popivanje. V zadnjem času precej popivava, prej jaz pet in več let skorajda nisem pil, zgolj za novo leto in rojstni dan, sedaj pa z njo vsak drug dan npr. Lepo življenje ima in si ga zasluži, ker je lepa, prijetna, zabavna in inteligentna ženska. Ostalim, ki nimamo teh lastnosti, pa preostane, da se iz dneva v dan borimo s samim sabo in s svetom, kjer preživetje ni samo po sebi umevno. Jaz imam za sabo mnogo produktivnih let, tudi sedaj, čeprav na silo in komajda, še vedno precej in dobro delam in temu primerno tudi zaslužim. Sem sposoben dati profesionalno še več od sebe, ampak se sprašujem, ali bi sploh kaj imel od tega. Denar ne osrečuje, je pa še kar dobro sredstvo za kratkoročno lajšanje depresije.
Fatalka si zasluži, da jo pošljem k vragu. Nobene kritike ne prenaša, nobenega očitka, nobenega drugega mnenja. Če kdaj kaj omenim, npr. njeno zamujanje, nedviganje telefona, svoj pogled na svet, nenavadno obnašanje itd., se užali in iz sebe naredi žrtev. Drugače sem prepričan, da je bolj kot ne samska, dopuščam možnost, da se enkrat ali dvakrat na teden dobi še s kakšnim drugim fantom, kaj več pa mislim da ne, saj sva nonstop skupaj. Brez vsake lepe besede ali fizičnega izraza naklonjenosti.

Če bi imel kakršno koli realno upanje, da bom v prihodnosti spoznal nekoga, ki bi mi bil tako in drugače enako všeč kot ona, bi jo poslal k vragu in prekinil stik takoj. Ampak se mi zdi to povsem nemogoče. V življenju sem sicer imel par punc, vse so mi bile zanimive in privlačne, ampak sedaj, pri 30+ ni nobene možnosti za to. V sebi čutim hkrati večvrenostni in manjvrednosnti kompleks. Sem sicer visok, vitek, športen, svetlih las in temne polti, inteligenten, razgledan, premožen, lepo oblečen, zanimiv, nenavaden in simpatičen itd., ampak a kdo to vidi in ceni? Nihče. V zadnjem letu sem poleg 2 punc, ki sem jih imel, šel še na par zmenkov in vsakič prišel domov razočaran. Kako naj se sprijaznim z ljudmi, ki me ne zanimajo in niti najmanj ne privlačijo, ostali so mi nedostopni in zato mi preostane samo fatalka, ki je v resnici nenavadno zmedena, rahlo duševno bolna? v težkem položaju in ne ve, kaj bi sama s sabo. Živi sicer lepo življenje, ki pa ne pelje nikamor. Izkorišča mojo naklonjenost, bi me pa v trenutku zavrgla, če bi spoznala nekoga drugega. Če jo jaz iz moškega ponosa zavržem, se prostovoljno znajdem v depresiji in pridem nazaj na možnost dejtanja najmanj privlačnih punc, ki nimajo ničesar za povedati in jih v resnici globoko preziram, dobro srce gor ali dol.

Saj ne morem verjeti vsemu napisanemo. Ti bi si resnicno zasluzil vsak dan eno okoli kepe, pa ne vsak dan, vsakic ko pomislis na to izkoriscevalko, ki ti poleg tanjsanja denarnice pije tudi energijo, ki bi jo lahko mnogo bolje porabil. Celi cas govoris o depresiji, dokler ne bos zapadel v totalno depresijo in dosegel dno, ne bos mogel iti naprej, ne bos mogel koncati sranja, ki se ze vlece toliko casa. Ce se zelis pogovoriti, ce potrebujes podporo mi tukaj pusti kontakt.

Moram napisati to, kar sem izvedel pred par dnevi. Ves čas sem bil v dilemi, ali je moja fatalka zgolj izkoriščevalka in manipulatorka, ali pa je njeno nenavadno obnašanje posledica osebnostnih/psihičnih težav.

Zadnjič sem imel priložnost pogledati v njeno denarnico. Vem, da ne bi smel, še nikoli nisem vohunil za njo, to mi je pod častjo, ampak potreboval sem odgovor na svoja vprašanja. Našel sem naslednji listek:
Lamictal
Invega
Faxiprol
Helex po potrebi
Abilify nič več

To so zdravila za resne težave, kot jaz razumem za depresijo, bipolarno motnjo ter celo shizoafektivno motnjo. Ona mi je samo bežno omenila, da je bila pred leti depresivna.
Iz njenih resnih težav torej izvira nemogoče obnašanje, spreminjanje iz dneva v dan, neresnost, nenamerna manipulacija in izkoriščanje.
Povedala mi je pred časom, da se boji, da bi jo zapustil, ko bi enkrat spal z njo, da ima takšne izkušnje s fanti. In nekako jih razumem, da se njihova tolerantnost enkrat končna. Sicer si ne mislim nič slabega o njej, še vedno sem zaljubljen in odvisen od nje, ampak dogovoriti z njo se ne da ničesar. Potrebuje podporo ljudi, prijateljev, mene, ampak kaj imam jaz od tega. Ne vem, kaj naj naredim.
Je pa zadnje čase povsem čustveno hladna do mene. Nobene lepe besede od nje, zadnjič sva bila na morju, niti evra ni zapravila, bilo je zelo prijetno in zabavno in mi ne zmore reči niti hvala, prijetno je bilo. Ali je to posledica čustvene otopelosti, ali se ji preprosto zdi škoda besed zame.
Pred časom mi je tudi omenjala, da ima čustveno blokado in da si je okrog sebe zgradila zid. Intenzivno išče službo, sicer brez uspeha, moje negativno prepričanje mi pravi, da si bo čim najde službo z nekom drugim ustvarila družino, mene pa zavrgla čez noč.

Omg, kako razmišljanje, sedaj si pri njej našel seznam nekih antidepresivov itd in se ti bo še bolj zasmilila. Človek, ta forum je o osebah, ki imajo Narcisistično osebnostno motnjo!! A sploh veš kje si na internetu? Po vsemu kar si napisal, bi jaz posumil, da gre pri njej prav za to. In narcisi imajo pogosto komorbidnosti, depresije, rahlo psihotična stanja itd.

Tule se lahko podučiš o NOM: https://www.youtube.com/channel/UCLadFapyecCYAeuTqc12avA

Opažam, da skozi ves čas tvoje zgodbe misliš, da ona razmišlja enako kot ti, oz da njena psihodinamika deluje podobno tvoji. Npr, če jemlje antidepresive je žalostna in ji je treba pomagati. Kaj pa, če jemlje antidepresive, ker se njen svet razbija zaradi lastne sebičnosti in grandioznosti. NOM osebe nimajo Jaz-a, nimajo Nadjaza oz sta oba v komatoznem stanju, imajo le lažni self. Ti si zanjo le objekt, okolica, ne vidi te, kot nemara? vidiš ti njo…kompleksnega človeka s čustvi..ampak kot objekt, ki je sestavni del Nje. In njenih pričakovanj, želja, frustracij.

Predlagam ti še ta video o projektivni identifikaciji in introjektivni identifikaciji žrtve, ki v bistvu pomeni, da ona sugerira v tebe svoje misli, ki jih ti povzameš kot lastne (obtožuje te hladosti itd, ker je ona sama hladna npr.)

Tisto, kar si pa ti počel svojemu dekletu, pa NIMAM BESED!!! V bistvu prav ti je…

Če so ti posnetki pretežki, obstaja v slovenščini tudi kar nekaj strokovnih strani… In pa, vesel sem, da sem v življenju odkril, da vsi ljudje v glavi ne delujemo enako. Njen svet je drugačen kot tvoj, razumeš? (lahko pa tudi ne, in sta ista, glede na to kaj si počel svojemu dekletu)

PS
Rad bi dodal, da sem imel v par prispevkih nick bilSemNom… pa ugotavljam, da je to bilo precej provokativno dejanje za ta forum in se iskreno opravičujem..

Ok, Lamictal ni AD.

V glavnem, jaz se ne bi (čeprav sem se) spuščal v zvezo z osebo, za katero nimam jasne koherentne slike kaj počne cele dneve, kjer so prisotne skrivnosti, izginotja itd. Oz mi je to zelo velik varnosti signal.

KrEn mislim, da tvoja največja težava ni to dekle, temveč kar ti sam. Zdi se, da to dekle zavestno ali pa podzavestno uporabljaš, da se lahko z njo zamotiš pred resničnimi težavami, ki pa se skrivajo nekje v tebi. Tako nekako, kot se zamotimo z alokolom, drogami, In debata kaj se v njej dogaja je bolj podobna debati ali je neko vino iz te pokrajine ali druge, je preveč sladko ali preveč kislo, me bo naslednji dan bolela glava ali ne, če ga bom veliko spil…itd.

Pred čem pravzaprav tako zelo bežiš, da si pograbil ( oz te je pritegnila) dekle, ki je očitno totalno razštelana, egoistka, ki te očitno izrablja? Res je, da ti v zameno daje obilico dram in podobnega, da se ti ni treba ukvarjati samemu s seboj, temveč lahko namesto tega vso svojo pozornost preusmeriš nanjo ali pa z njenimi dramami polniš svojo praznino ali blažiš svojo bolečino ali karkoli pač že je, pred čimer tako obupno bežiš in s čimer se v resnici nočeš soočiti.

Zato je pravzaprav čisto vseeno kakšne nasvete boš bral kar se nje tiče, oziroma je vsak pogovor, ki se vrti zgolj okoli nje v bistvu povsem nesmiselen, saj se mi zdi ne iščeš rešitev, temveč zgolj poslušalce ali sogovornike, s katerimi bi se lahko še bolj zamotil ali vsaj opravičil svoje vedenje. Tako problem, kot tudi rešitev se skriva v tebi in ne v njej.

Zato ni zares ni važno kakšne tablete jemlje, kaj se z njo dogaja, zakaj se ti ne zahvali, temveč zgolj jemlje , četudi je tu odgovor zelo jasen, gre za njen egoizem in jasno pokazalo, da ji prav nič ni mar zate, temveč te zgolj izrablja. Bolj pomembno je vprašanje, zakaj se ji pustiš izrabljati ti, oz zakaj se ti takšno izrabljanje ne prepoznaš kot pataološko in se ti zdi ( vsaj tako se mi zdi) celo zelo normalno oz. te njeno patološko vedenje celo privlači. KO boš razrešil patologijo v sebi, ti bodo jasni vsi odgovori tudi na njeno patološko vedenje.

GittaAna

GittaAna

New Report

Close