Najdi forum

prebava

Pozdravljeni! Zadnja dva meseca imam kar hude težave s prebavo. Neprestano me namreč zvija v trebuhu in “šraufa”, ne glede na to, kaj in koliko pojem. Na blato grem po večkrat na dan; že od nekdaj imam zelo hitro presnovo ( takorekoč takoj po jedi moram na wc), vendar pa zdaj pri odvajanju čutim bolečine oz. pogosto sploh ne morem odvajati, kljub “tiščanju”. Blato je čudno, skupaj so strjeni kosi različnih barv in oblik. Nekajkrat sem opazil tudi kri in sluz. Star sem 30 let, sem športnik, sicer dobrega zdravja, prehrano imam kar raznovrstno ( morda pojem premalo sadja in zelenjave in preveč sladkarij ). Naročil sem se za pregled pri proktologu, vendar pridem na vrsto šele avgusta. Ker me zelo skrbi, kaj bi to bilo pa tudi zaradi stalnih bolečin, ki me pogosto ovirajo npr. pri športu, vas prosim, da mi poveste, kaj bi lahko bil vzrok tem težavam oz., na katero bolezen kažejo ti znaki. Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Po opisu sodeč imate kronično vnetno črevesno bolezen (Mb. Chron ali Ulcerozni kolitis). Poizkusiti opraviti rektoskopijo kje drugje malce prej, da bi čim prej dobili ustrezno zdravljenje. Gre namreč lahko za problematiko, ki zahteva dolgotrajno zdravljenje z zdravili, klizmami ipd. Preiskava relativno enostavno in zanesljivo potrdi (ali ovrže) diagnozo, zato o drugih možnostih pred njo niti ni vredno razmišljati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close