Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Praskanje v ušesu

Praskanje v ušesu

Pozdravljeni!

Že dlje časa imam težave z desnim ušesom. Namreč, ob glasnejših zvokih npr: na koncertu, glasnejšemu smejanju ali glasnejšemu pogovoru mi začne v desnem ušesu praskati oz. pojavi se zvok pokvarjenega radia oz. zvočnika. Me izredno moti in nevem več kaj naj naredim. Bolečine ni, vendar kadar sem izpostavljena že samo glasnejšemu smejanju se mi to dogaja in je zelo moteče. Občutek imam kot da bi se mi nekaj trgalo v ušesu…bila sem na ORL vendar je vse ok (bobnič, sluh…). Dobila sem tudi pršilo za nos in v tem času mi je v desnem ušesu neprestano pokalo in po končanem jemanju pršila je to pokanje minilo. Prosim za kakšen nasvet kam naj se obrnem in kaj naj storim, ker me že vse skupaj zelo skrbi :/

Iskrena hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani,

očitno ste preobčutljivi na močne zvoke. Ker navajate, da imate na srečo sluh normalen, je najbolje, da se nehate obremenjevati in težave bodo same izginile. Verjetno gre za neprilagojeno delovanje mišice v srednjem ušesu, ki uravnava prenos zvoka preko slušnih koščic (zateguje in popušča).

Seveda pa se ne izpostavljajte zares močnim zvokom .- pokom, zvočnikom na prireditvah in koncertih, poslušanju glasbe preko slušalk – vse to lahko privede do poškodbe notranjega ušesa.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close