Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka yaz

Pozabljena kontracepcijska tabletka yaz

Zivjo, vceraj ob 18 bi mogla vzeti tabletko pa sem zaspala in jo vzela ob 6 zjutraj. V naslednih dveh dneh bom verjetno imela nezasciten spolni odnos. Ali so potrebni se kaksni ukrepi?

Zivjo, vceraj ob 18 bi mogla vzeti tabletko pa sem zaspala in jo vzela ob 6 zjutraj. V naslednih dveh dneh bom verjetno imela nezasciten spolni odnos. Ali so potrebni se kaksni ukrepi?
Tabletka je bila 18 v ciklusu

Živjo!

Dodatni ukrepi niso potrebni.

Matjaž

Pozdravljeni.

Zadnjo menstruacijo sem imela od 22.7 do 28.7. In med tem času pozabila eno tabletko ( YAZ ) žal tega takrat nisem opazila (ocitno sem pozabila eno izmed prvih dveh – zato daljša menstruacija) in sem imela 29.7 spolni odnos (dan po M). Tabletke ( YAZ ) sem pojedla do konca in danes ko bi naj dobila menstruacijo je ni.
Ne vem ali zarad samega stresa ( ga mam resnicno dovolj) ali ker sem noseča.
Nosečnosti si res ne želim. Ampak kakšna je verjetnost?
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Zakaj bi ugibali o verjetnosti nosečnosti? Naredite test.

Matjaž

Sem opravila 2 testa. Oba negativna.
Mučijo me krči kot pri M, ampak je nimam.

Torej niste noseči. Odtegnitvena krvavitev včasih malce zamudi, je lahko bolj šibka, včasih pa je sploh ni. Skratka, njena odsotnost, ob negativnem testu, ni nekaj, kar bi vas moralo skrbeti.

Matjaž

Sem dobila M. Sicer z močnimi krči da sem se zvijala. Je pa šibkejša kot ponavadi.
Hvala Vam.

Pozdravljeni.jemljem kt yaz.v cetrtek bi morala vzeti prvo kt iz novega ovoja, pa sem pozabila in jo vzela v petek zvecer. Nato sem ponovno pozabila na 3kt(nedelja). Vzela sem jo vec kot 12ur kasneje a mislim da manj kot 24ur(ponedeljek). Vceraj (ponedeljek)sem imela nezasciten spolni odnos. Kako je z moznostjo nosecnost?

Pozdravljeni!

Možnost nosečnosti je zelo majhna. Sicer pa se je bolje najprej vprašati, kako je z zaščito in potem imeti spolni odnos, ne obratno.

Matjaž

Torej ce bi bilo vec kot 24h bi se povecale moznosti?

Tako je.

Matjaž

Pozdravljeni,

tabletke yaz jemljem 2 leti, redno in brez težav. Ta mesec se mi je zgodilo, da sem po tem ko sem vzela 2. roza tabletko bruhala. Tablete jemljem 19.00-20.00, bruhala pa sem okoli 2.00-3.00 ponoči. Ker sem bila bolna in izčrpana se nisem spomnila, da bi vzela še eno. Za tem s fantom 5 dni nisva imela odnosov, oz. enkrat s kondomom, 6. dan (pri 8.tabletki) pa sva imela nezaščiten spolni odnos z metodo umika. Skrbi me možnost zanositve. Naj grem kupit tabletko ‘za po’?
Hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Bruhanje toliko časa po zaužiti tabletki nima nobenega vpliva na učinkovitost zaščite (ste prebrali navodila?), torej vse je v redu. Nujne kontracepcije ne potrebujete, tudi dodatne zaščite ne.

Matjaž

Pozdravljeni.

Sicer ne jemljem tabletk Yaz, a berem, da so v tabletkah Daylette, ki jih jemljem, podobne sestavine, zato objavljam vprašanje tukaj. V ponedeljek (19. dan) sem vzela tabletko ob 7. uri zjutraj, nato sem imela v ponedeljek zvečer in v torek zjutraj nezaščiten spolni odnos. V torek sem tabletko pozabila vzeti, vzela sem jo v sredo ob 3. uri zjutraj, ob 7. uri sem vzela že naslednjo. Ali je za preprečitev zanositve potrebna še jutranja tabletka (ni še preteklo 72 ur) ali sem bila dovolj zaščitena brez nje?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Yaz in Daylette sta enaki, le proizvajalca sta različna. Nujne kontracepcije ne rabite.

Matjaž

pozabila sem vzeti kontracepcijsko tableto ko jih redno jemljem 5 let. v prvem tednu novega zavoja pa sem jo pozabila vzeti v soboto vzela pa sem jo v nedeljo sepravi 23ur prepozno z nedeljsko tableto sepravi vzela sem dve hkrati .jemljem pa kontacepcijo yaz. spolni odnos pa sem imela v četrtek sepravi dva dni pred pozabljeno tabletko je možna zanositev?

Ni problema.

Matjaž

Pozdravljeni!

Pozabila sem vzeti 17. tabletko v zavojčku, vzela sem jo istočasno kot 18. tabletko, se pravi sem z njo zamudila nekje 24 ur (plus minus ena ura). V navodilih sem prebrala, kaj storiš v primeru če s tabletko zamudiš več kot 24 ur.

Zanima me, ali je moja zamuda kritična oziroma spada v raven “vzeli ste jo več kot 24 ur prepozno” ali je takšna zamuda še sprejemljiva in se to ne šteje kot da s tabletko zamujam več kot 24 ur? Kajti približujem se koncu zavojčka in rabim vedeti, ali naj izpustim bele tabletke in takoj začnem jemati nove – tako kot piše, da ravnam v primeru zamude, ali lahko tabletke iz zavojčka pojem do konca – v primeru če se moja zamuda ne obravnava kot zamudo, ki je že kritična?

Hkrati me zanima še, ali se je s tem, ker sem zamudila 24 ur, bistveno zmanjšala zaščita pred nosečnostjo?

Hvala za nasvet.

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Jaz bi to smatral kot manj kot 24 urno zamudo in nadaljeval po shemi. Zaradi te zamude se možnost nosečnosti ni čisto nič povečala, tudi če bi zamudili več kot 24 ur. Navodila pa so taka zato, ker se bliža premor, v katerem ni hormonske terapije in ker navodila ne vedo, ali je morda ženska že prej izpustila še kakšno tableto niti ne vedo, če bo po premoru ženska nadaljevala z jemanjem KT. Če vas kljub vsemu skrbi, lahko neaktivne tablete izpustite in ta mesec ne bo odtegnitvene krvavitve.

Matjaž

New Report

Close