Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni ! V četrtek sem vzela tabletko ( jemlem jih ob 7 zvecer) v petek pa pozabila. Vmes sem imela spolni odnos in pozabljeno tabletko opazila v soboto ob 7 zvečer. Kakšne so možnosti za nosečnost? Jemlem tabletke yaz. lep pozdrav

@cebelica6: Tako je. Izpustite bele tabletke in kar takoj nadaljujte za novo škatlico. Po 7 dneh jemanja, ste ponovno polno zaščiteni.
@katjapuhl: Upam, da ste v soboto vzeli 2 tabletki naenkrat. Zdaj 7 dni uporabljajte dodatno zaščito. V katerem tednu jemanja pa ste?

vzela sem obe tabletki in sem v 2 tedni jemanja.

Ok. Torej nujne kontracepcije ne potrebujete. Tabletke normalno jemljite dalje.

Dodatna zaščita pa je potrebna?

Da, 7 dni.

Pozdravljeni, stara sem 26 let redno jemljem KT logest že 10 let in nisem imela nobenih težav, v zadnjem mesecu pa se mi je pojavil po menstruaciji obilen rumenozelenkast izcedek? Kaj bi naj to bilo pomagala sem si že s canesten kremo a ni nič bolje? Gre to za kakšno vnetje? Naj po vem da me je sprava malo srbelo in peklo. Lp, in hvala za odgovor!

Obiščite ginekologa.

Pozdravljeni,
že več kot eno leto jem tablete Yasminelle. Tablete jem ob 17.00, ampak sem jo včeraj pozabila vzeti – vzela sem jo danes ob 8.00, torej 18 ur kasneje. Pozabljena tableta bi bila 3 tableta novega zavojčka. Zanima me, kakšna je možnost zanositve, glede na to, da sem v tednu premora pred tem zavojčom imela spolne odnose. Moram sedaj obvezno uporabljati dodatno zaščito, ali je dovolj, da od zdaj naprej tablete spet redno jemljem?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni ! Pozabila sem pojesti 23 tabletko, zato sem kot piše vnavodilihizpustilarozatabletknin prešla na bele. Jemlem tabletke yaz in me zanima kakšnje so možnosti za nosečnost? Ali moram uporabiti dodatno zaščito in če ja, kako dolgo? Hvala za odgovor.

@Evelyn: Možnost zanositve je kar velika, ker je bila to tabletka v 1. tednu jemanja. Če od spolnega odnosa ni minilo več kot 5 dni, pojdite po urgentno kontracepcijo. 7 dni uporabljajte kondom.
@katjapuhl: Možnost za nosečnost je zelo majhna. Dodatne zaščite ne potrebujete. Vendar morate strogo upoštevati navodila in morate bele tabletke jemati največ 4 dni, vključno z dnem, ko ste pozabili tableto.

zdravo. jaz sem pozabila tretjo tabletko v ovoju pa sem jo takoj zjutaj vzela(drugače jo jemljem ob 19.00) zdaj me pa zanima kakšna je možnost za zanositev?

hvala za odgovor!

Zdravo.
Imam vprašanje. Tabletke (Yasminelle) jemljem približno leto dni. Sem v prvem tednu jemanja tabletk novega zavojčka , začela sem jih jemati v nedeljo. Nato pa sem v torek tabletko pozabila vzeti ter sem jo vzela v sredo zjutraj – zamudila sem natanko 15 ur. Nazadnje sem spolni odnos imela v soboto, pri katerem je prišlo do izliva vame. Po odnosu sem se sicer dobro umila ter izmila to, kar je šlo.
Nekje sem prebrala, da semenčice preživijo nekje 48-72 ur. Ali je kljub temu možno, da sem noseča? V sredo sem vzela tabletko ob uri ( med tist jutranjo in normalno je minilo 9 ur), sedaj pa jih redno jemljem naprej. Tudi po urgentno kontracepcijo v sredo nisem šla, saj je od odnosa minilo več kot 72 ur, torej mi nebi pomagala.
Hvala za hiter odgovor

@hopla: še 7 dni uporabljajte kondom in če ste pred pozabljeno tabletko imela SO pojdite po urgentno kontracepcijo. Možnost zanositve je največja, če pozabite tabletko v prvem tednu. Če bo naslednja krvavitev izostala, naredite test.
@-Tanja-: umivanje ni zaščita. Še 7 dni uporabljajte kondom. Obstaja tudi urgentna kontracepcija, ki deluje 5 dni in sicer EllaOne , a zanjo potrebujete bel recept.

ali lahko ta bel recept predpiše osebni zdravnik ali moram h ginekologu?

Lahko tudi osebni zdravnik, če seveda tabletke pozna.

Zdravo, imam vprašanje. prejšnji vikend sem imela spolni odnos, nato pa četrti dan jemanja novega zavojčka (torek) pozabila na tableto ter jo vzela z 13 urno zamudo. Ker niserm mogla v lekarno po urgentno kontracepcijo ( zaradi pozabljene tabletke v prvem tednu), sem tablete jemala naprej. Danes sem dobila rahlo krvavitev. Izgleda tako, kot da nakazuje menstruacijo. Kaj to pomeni? Je možnost, da sem noseča?

Krvavitev je lahko posledica izpuščene tabletke. Možnost za nosečnost pa seveda obstaja. Če bo naslednja krvavitev izostala, naredite test.

Ali bi mi test morebitno nosečnost že pokazal, če ga naredim jutri (9 dni po odnosu)?

Ne. Vsaj 14 dni mora preteči, bolje še kasneje.

New Report

Close