Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni,
kljub jemanju KT dosledno vsak dan ob isti uri, sem dobila krvavitev, pa imam za vzeti še 3 tabletke. Je s tem kaj zelo narobe?

Zdravo!
Vprašanje,ki ga bom zastaula se ne zanaša na to temo vendar nisem vedela kje ga naj zastavim!
Vagino imam večkrat razširjeno kljub temu da z partnerjem nisma imela spolnih odnosov.Razširjena je bila že tudi tako da sma imela spolni odnos in je bila vagina naslednji dan še bol razširjena kot prejšnji dan po spolnem odnosu. To je zelo moteče za najin odnos,saj ima partner misli da sem imela s kom drugim odnos! Upam da mi bo lahko kdo pomagau!

@ Cvetliica: Ne. Normalno pojejte tabletke do konca. Zaščita s tem ni zmanjšana.

Zdravo!
Vprašanje,ki ga bom zastaula se ne zanaša na to temo vendar nisem vedela kje ga naj zastavim!
Vagino imam večkrat razširjeno kljub temu da z partnerjem nisma imela spolnih odnosov.Razširjena je bila že tudi tako da sma imela spolni odnos in je bila vagina naslednji dan še bol razširjena kot prejšnji dan po spolnem odnosu. To je zelo moteče za najin odnos,saj ima partner misli da sem imela s kom drugim odnos! Upam da mi bo lahko kdo pomagau!

@ dsarika: Na to vprašanje je preko interneta zelo težko odgovoriti. Mogoče bi bil smiselen pregled pri ginekologu. Pomagajo vaje za mišice medeničnega dna.

Spoštovana ga. Edita Arh.
Tudi sama nisem zasledila odgovora na moj problem, prav tako pa upam, da še sledite forumu. Sama jemljem tablete Logest. Zgodilo se mi, da sem namesto tablete, ki gre v smeri puščice, vzela iz napačnega konca. Zanima me, če je s tem kaj narobe oz. če se sploh kakšne posledice.
Najlepše se vam zahvaljujem za čas in odgovor.

Oz. kdorkoli sedaj odgovarja na vprašanja. Za odgovor bi bila zelo hvaležna

Pozdravljena!

(ga. Edita Arh že dolgo ne odgovarja več, trenutno nadomeščam ginekologinjo Sonjo Lepoša Korenjak.)

Ni problema, vse tabletke so enake in je vseeno, katero po vrsti vzamete. Pozorni morate biti, da ne boste kakšne pozabili.

Matjaž

Najlepša hvala za odgovor.

Lp

Pozdravljeni.
Jemljem tabletke Jasminelle. In sem pozabila vzeti 2 tableti v 3. Tednu (cetrtek in petek), ker pa je v navodilih pisalo da morem tabletki vzet oz. opcija pojest tabletke do konca…. Sem danes vzela cetrtkovo in petkovo tableto, torej bi se mogla danes vzet sobotno? In pojavil se je krvavi izcedek. Je velika moznost nosecnosti?

Pozdravljena!

Izcedek se je pojavil, ker ste pozabili vzeti tabletke. Zaključite ta zavojček in brez premora nadaljujte z novim, 7 dni uporabljate kondom.

Matjaž

lep pozdrav. Sem začetnica pri uporabljanju kt. Torej je ta mesec prvi in uporabljam Yasminelle. V soboto sem pozabila vzeti 16 tabletko (tretji teden) in v istem dnevu sem imela nezaščiten spolni odnos. Tabletko sem vzela s 13 urno zamudo in isti dan vzela še redno tabletko. Zanima me kolikšna je verjetnost zanositve? Kaj naj storim? naj vzamem 7 dnevno pavzo ali naj nadaljujem z naslednjim ovojem?

Izpuščena tabletka je tabletka, ki jo uporabnica vzame VEČ kot 24 ur po zadnji tabletki. Tako, da v bistu niste izpustili tabletke. Če pa sem narobe razumela urne razmake, bi vam svetovala, da ne delate 7-dnevne pavze ampak takoj nadaljujete z novim ovojem KT. 7-dni uporabljajte dodatno zaščito.
Verjetnost zanositve v vašem primeru je zelo majhna.

Torej 16 tabletko sem vzela s 13 urno zamudo, morala bi jo vzeti ob 19:30 v soboto, vzela pa sem jo v nedeljo ob 8:30 in sem v nedeljo vzela tudi redno tabletko ob 20:30. V soboto sem imela tudi nezaščiten spolni odnos. Upam, da ste tako razumeli in da je res verjetnost zanositve zelo majhna. Saj me skrbi, ker je nisem vzela v roku 12 ur, kot piše v navodilih. Danes sem še dobila rjav izcedek. Ali bo zelo narobe če vseeno naredim 7 dnevno pavzo?

Iskreno se vam zahvaljujem za odgovor!

Lahko naredite pavzo. Izcedek je verjetno posledica zamude.

Hvala Vam! 🙂

lep pozdrav.
tabletke jemljem komaj 3 mesece,1.mesec sem jo pozabila 1x,2. mesec pa 3x,imela sem normalno menstriacijo do sedaj,najprej je fantu prišlo v mene potem pa sem naslednji teden pozabila vzeti tabletko,in čez 1teden sem vzela napačno,imela sem še 5tabletk (yaz) 1pinki in 4bele,ponesreči sem vzela belo takoj zjutraj pa pinki,prekinila sem z jemanjem belih tabletk in takoj začela z naslednjo škatlico,3tabletko pa sem vzela napol imela sem jo na ustnici in mi je padla v plastenko vode skušala sem jo rešiti ampak se je napol aztopila itd,skušala sem je popiti oz pojesti čim več ni pa zagotovo da celo…sedaj mi menstruacija zamuja 6dni in v dveh tednih oz prejšnji teden v torek,sredo,četrtek in ta teden v ponedeljek torek in sredo sem imela 2x po 3dni rjav izcedek,kaj je narobe?

Naredite test za nosečnost. Mogoče. bi bilo smiselno razmisliti o drugačni zaščite, če imate težave z rednim jemanjem.

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi sem pozabila vzeti tabletko Yaz..problem je v temu, da sploh nisem opazila da sem jo pozabila vzeti zato sploh ne vem kateri dan sem jo pozabila saj sem tabletke normalno jemala naprej..šele včeraj sem videla da sem dejansko vzela tabletko za ponedeljek namesto za torek. V tem času sem dobila kot neke vrste menstruacijo, ki pa je v bistvu kot nek močnejši rjavi izcedek ki pa zdaj traja že par dni. Do belih tabletk mi zdaj ostanejo še 3 tabletke. Naj jih zavržem in takoj začnem jemati bele? V tem času nisem imela spolni odnosov.

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni ! V četrtek sem vzela tabletko ( jemlem jih ob 7 zvecer) v petek pa pozabila. Vmes sem imela spolni odnos in pozabljeno tabletko opazila v soboto ob 7 zvečer. Kakšne so možnosti za nosečnost? Jemlem tabletke yaz.

New Report

Close