Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

To, da ste po nekaj dneh brez tabletk začela krvaveti ni nič nepričakovanega. Svetovala bi vam, prvih sedem dni uporabljate kondom, ker ste precej podaljšala obdobje brez tabletk (pri Yazu so samo 4 tabletke neaktivne).

Pozdravljeni!

V prvem tednu, natančneje 6. dan jemanja KT sem zvečer pozabila vzeti tabletko. Istega večera sem imela nezaščiten spolni odnos, tabletko pa sem vzela takoj naslednji dan ko sem se spomnila. Vzela sem jo ravno po približno 12ih urah. V nalsednijh treh dneh sem opazila rahel krvavkast-rjav izcedek, ki je potem izginil. S fantom sva od večera ko sem pozabila vzeti KT 10 dni uporabljala dodatno zaščito. V petek 29.11. sem vzela zadnjo tabletko iz tega ovoja, in danes 3.12 še nimam menstruacije. Zanima me če so in kolikšne so možnosti da sem noseča. Jemljem KT Microgynon.

Hvala za odgovor, LP

Naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni!
Jemljem KT Yaz in v petek sem imela nezaščiten spolni odnos. Zvečer sem vzela KT, a naslednji dan (v soboto) sem jo pozabila vzeti in vzela sem jo šele v nedeljo po 12ih urah. Je kakšna možnost da bi bila morda noseča?

Če je bil to prvi teden jemanja tabletk, pojdite po nujno kontracepcijo. Če pa je bilo po več kot 7 dneh jemanja pa 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

Pozdravljeni!

Na vas se obračam s sledečim vprašanjem, ker sem škatlico z navodili o jemanju kontracepcijskih tabletk po pomoti zavrgla, navodila na internetu pa mi niso najbolj jasna.
Stara sem 19 let in jemljem kontracepcijske tabletke Yaz, že več kot 3 leta. V četrtek sem pozabila vzeti aktivno tabletko na zadnji dan drugega tedna. Na tabletko sem pozabila tudi v petek (to je bila aktivna tabletka iz prvega dne tretjega tedna), vendar sem se na to spomnila točno 12 ur po tem in takoj vzela 2 tabletki (še četrtkovo) hkrati. Danes sem z jemanjem nadaljevala ob uri. Nezaščitene spolne odnose sem imela pred tednom dni.Sem storila prav? Strah me je, da s tem pozabljanjem ne bi zmešala ciklusa. Lepo prosim za čimprejšnji odgovor.

Hvala in lep pozdrav.

Ste. Še 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

pozdravljena!

jemljem KT Belara. V soboto (drugi teden) sem tabletko uzela z 12 urno zamudo,ker me ni bilo doma…danes pa se mi je naredilo, da mi je tabletka padla na tla in se izgubila :/ vzela sem tabletko za naslednji dan. sem naredila prav? rabim še dodatno zaščito? vmes sem imela nezaščiten spolni odnos. LP

7 dni potrebujete dodatno zaščito. Če bo krvavitev zamujala, naredite test za nosečnost.

Spoštovani!

Imam eno vprašanje…namreč prvič v vseh letih kar jemljem kontracepcijske tabletke Logest, se mi je zgodilo, da sem nekje proti zadnjemu tednu jemanja pozabila vzeti eno tabletko, vendar sem naslednji večer vzela redno in še tisto ki sem jo pozabila večer prej. Kakšen dan ali dva kasneje pa sem namesto zvečer vzela tabletko takoj zjutraj. Po končanem jemanju tabletk, bi morala dobiti menstruacijo v torek, vendar je tri dni po tem še vedno nimam. Spolni odnos sem pa imela med tem časom samo enkrat in sicer ko sem pojedla vse tabletke, povrhu tega kljub jemanju tabletk s partnerjem vseeno čuvama. Malo me skrbi, glede na to da se mi to še ni nikoli zgodilo. Bi morda lahko bila kakšna možnost zanositve ali je samo možno da se je kaj spremenilo zaradi pozabljene tabletke? Hvala za odgovor.

Maredite test za nosecnost, pa bo najbolj jasno, čeprav je verjetnost zanositve zelo majhna

Lahko, da je prišlo do motej zaradi pozabljenih tabletk. Če ne bo krvavavitve, naredie test za nosečnost.

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje.

Dober mesec nazaj sem pozabila vzeti eno tebletko (v zadnjem tednu), naslednji dan sem vzela 2 kot ste mi predlagali in potem sem začela z naslednjim ovojem. Zadnjo tabletko sem vzela prejšnji četrtek, kar je 6dni nazaj – a mentruacije še vedno ni. Ponavadi sem jo dobila od nedelje-torka.

Je možno, da sem noseča?

Hvala za odgovor!

Lepe praznike želim.

Možnost jje, seveda. Naredite test za nosečnost.

živjo!
jemljem KT Yaz že pol leta. pa me zanima ali lahko zanosim. vem da niso 100% ampak vseeno me zanima kako delujejo. ali imam ovulacijo in če je ovulacija sploh možna?

hvala za odgovor

KT preprečujejo ovulacijo. Do ovulacije lahko pride samo, če tabletke neredno jemljete ali katero pozabite.

Spoštovani,

nekaj dni nazaj sem dobila menstruacijo, ki pa je trajala samo en dan, krvavitev je bila čisto običajna, nato pa je izginila in se še enkrat pojavila čez dva dni ter zopet trajala samo en dan, tudi čisto običajna. Že od 16. leta jemljem kontracepcijske tabletke, bi bilo kaj s tem povezano ?

Lep pozdrav, Urška

Spoštovani,

nekaj dni nazaj sem dobila menstruacijo, ki pa je trajala samo en dan, krvavitev je bila čisto običajna, nato pa je izginila in se še enkrat pojavila čez dva dni ter zopet trajala samo en dan, tudi čisto običajna. Že od 16. leta jemljem kontracepcijske tabletke, bi bilo kaj s tem povezano ?

Lep pozdrav,

Pozdravljeni!

V 1. tednu (5.dan) jemanja tabletk sem pozabila vzeti KT Yaz. Vzela sem jo 10h prepozno (namesto ob 15h ob 1h zjutraj naslednji dan). Istega vecera, kot sem pozabila vzeti KT sem imela nezaščiten spolni odnos.
Ali kljub zamudi, manjši od 12.-ih ur, obstaja možnost zanositve?

Hvala za odgovor, Stella

@”Stellika”: verjetnost je zelo majhna, sploh pri KT Yaz.
@ flower123: pri vsaki neobičajni krvavitvi ob jemanju KT je pametno narediti test za nosečnost.

New Report

Close