Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni!

Hvala za odgovor, niste bili prepozni 🙂 zanima me naslednje, ali je kakšna možnost za zanositev v mojem primeru, ki je opisan zgoraj…pa, če dodatni zaščito uporabljam samo 7 dni, potem nič več?

Hvala.
Lp

Pozdravljeni,

imam vprašanje v zvezi s pozabljeno tabletko. Jemljem KT Yasminelle (malo več kot pol leta). Včeraj sem pozabila vzeti 7. tabletko, in sicer v prvem tednu jemanja po menstruaciji. 6 tabletk sem torej vzela normalno, 7. pa sem vzela 24 ur prepozno, zato sem danes vzela 2 hkrati (7. in 8.). Spolni odnos sem imela samo 4. dan prvega tedna jemanja, po tem ne več. Zanima me, ali je možnost za zanositev velika? Koliko časa moram uporabljati dodatno zaščito?

Najlepša hvala!

Možnost zanositve je majhna. Še 7 dni uporabljajte pregradno kontracepcijo.

Pozdravljeni,
že 3 leta jemljem KT Yaz. V četrtek(zadnji dan drugega tednav pritisnem omotu) sem pozabila vzeti tableto, ravno tako pa sem jo pozabila vzeti tudi v petek(prvi dan tretjega tedna). V soboto(danes) sem imela spolne odnose. Obe tabletki pa sem vzela v soboto(danes) ob 8.00. Ker navadno tabletke jemljem ob 23.00, sem 1 tabletko vzela 21 ur prepozno, drugo pa 9 ur prepozno… Zanima kolkšne so možnosti za zanositev?? Ali naj raje vzamem dnevno tabletko??

Možnosti za zanositev so majhne, sploh pri tabletah Yaz. Dodatne zaščite ne potrebujete.

Pozdravljeni!
Včeraj sem pozabila vzeti tabletko daylette iz 3 tedna, zato sem jo vzela zdaj z skoraj celodnevno zamudo, ob redni uri pa bom vzela še naslednjo. Spolni odnos sem imela nazadnje v sredo, brez kondoma. Naj sedaj na koncu izpustim placebo tabletke in grem na naslednji paket in če je še potrebna dodatna zaščita? Je kakšna možnost zanositve?
Najlepša hvala!

Da, izpustite placebo tabletke in nadaljujte z naslednjim zavojčkom. Dodatne zaščite ne potrebujete. Možnost zanositve je majhna.

Pozdravljeni

Yarino jemljem že skoraj 2 leti brez presledka. Ta teden pa se mi je zgodilo, da sem pozabila vzeti sobotno oziroma 6. tabletko. Vzela sem jo nato v nedeljo (minilo je več kot 12 ur), a sem isti dan imela spolni odnos. Ali lahko zanosim? In če, a se mi splača potem vzeti jutranjo tabletko?
Najlepša hvala!

Če ste vzela v neďeljo sobotno in nedeljsko tabletko, urgentne kontracepcije ne potrebujete, a še 7 dni uporabljajte kondom.

Pozdravljeni!
Imam en problemček, ki me zadnje dneve zelo muči, in sicer. 24.7 sem rodila in imela približno po osmem tednu tudi prvi ginekološki pregled po porodu. Ker sem takrat še dojila sem dobila kontracepcijske tablete cerazzette. Tudi z spolnimi odnosi sem začela šele po prvem ginekološkem pregledu. Približno v desetem tednu sem dobila prvo menstruacija ki je trajala malo manj kot dvajset dni. Danes je že 32 dan in naslednje menstruacije ni. Naj pa povem da sem vmes parkrat pozabila vzeti tableto. S partnerjem nimava dodatno zaščitenih spolnih odnosov, vendar sperme nikoli ne izlije vame. Včeraj sem naredila tudi test nosečnosti s clearblue vendar je bil test negativen. Je možno da sem zopet noseča.

Hvala za odgovor

Če še polno dojite, je verjetnost zelo majhna. Je pa ob KT Cerazette pogosto tako, da so menstruacije zelo blage ali pa jih sploh ni.

V prvem tednu sem pozabila vzeti tri tabletke. Sedaj pa ne vem kdaj naj jih zacnem jemati?
Vzela sm prve tri tabletke nato pa tri pozabila. Ko sem to opazila nisem nadaljevala z jemanjem iz te skatlice. Takoj nasledni dan oz ze ponoci sem dobila menstruacijo. Med dnevi ko sem pozabila vzeti kt nisem imela spolnih odnosov. Kdaj naj spet vzamem kt ?

Lahko kar takoj začnete z jemanjem NOVE škatlice in 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

Spoštovani, g.Pušenjak!

Danes sem opazila, da sem včeraj pozabila vzeti kontracepcijsko tabletko yasminelle v 3tednu (še 3imam). To se mi še nikoli ni zgodilo, zato potrebujem tudi Vaše mnenje.

Torej, pojem do konca še te tri in v tem tednu, če imam spolne odnose tudi potrebujem dodatno zaščito, če ne želim zanositi – kajne? A danes pojem 2, a le 1 pozabljeno?
Lahko pa potem, tudi začnem kar z nasl.omotom, kajne – v tem primeru, še potem potrebujem dodatno zaščito čez celi mesec?

Kaj vi predlagate?

Najlepša hvala!

Na tem forumu ni dr. Pušenjaka:-) Danes vzemite 2 tabletki in potem naslednji dan se preostalo. Nato ne delajte premora ampak kar nadaljujte z novo škatlo.

Pozdravljeni, imam eno vprašanje:)
Prejšni mesec sem pozabila vzeti zadnjo torej 24. tabletko.. jemlem Yaz. Nadaljevala sem takoj z naslednjim ovojem,vmes pa imela zelo pogosto rjavi izcedek, zaradi bolečin v jajčnikih sem šla do ginekolginje,jajčniki so bili vredu, svetovala pa mi je naj sredi tablice naredim 4 dnevni odmor in nato začnem novo. Od nove tablice nisem imela nobene sledi o rjavem izcedku.
Ko sem zaključila s tablico se mi je ko bi morala dobiti menstruacijo pokazal rjavo-rdeči izcedek,nato pa šele čez nekaj dni krvavitev,zelo blaga- le ob športnih aktivnostih. Sedaj pa se mi enkrat na dan vsujejeju krvavitve,ki niso tako šibke, izcedek rjavi pa je še prisoten- jemlem pa že 13.tabletko. Klicala sem k ginekologu in sestra mi je rekla,da so te krvavitve še od pozabljene tabletke. Je to res možno? Brala sem tudi, da če začneš tako krvaveti,da so lahko tabletke tudi prešibke.
+ naj povem,da imam tudi zelo napete prsi,bradavičke še vedno,po skoraj enem letu uporabe kt, je to normalno?
Najlepša hvala za odgovor?

Če vas skrbi, naredite test za nosečnost. Ob takem “zmešanem” jemanju so krvavkasti izcedki možni a ne pomenijo manjše zašite.

Pozdravljeni!
Jaz bi imela 2 vprašanji. Jemljem tabletke yaz in me zanima če je normalno da mam ob jemanju teh tabletk šibkejšo M kot sem jo imela predno sem jih začela jemat… Pa zanima me, ker jih jemljem vsak dan ob točnem času, če je kaj narobe s tem da jo vzamem kako uro poznej?

Hvala za odgovore!

Ponavadi so krvavitve ob jemanju KT šibkejše. Če z jemanjem tabletke ne zamudite več kot 12 ur, je učinkovitost zelo dobra.

Pozdravljeni,

tabletke Yaz jemljem že 7 mesecov. Prejsni teden sem šla na dopust in pozabila škatlico tablet doma. Med dopustom nisem jemala tabletk in nepričakovano dobila menstruacijo in sicer 5 dan po zadnji vzeti tabletki. Takoj ko sem prišla domov sem začela jemati novi paket Yaz tablet in starega zavrgla. Prvo tabletko paketa sem vzela na tretji dan menstruacije. Sem zaščitena? V teh dneh nisem imela spolnih odnosov.

Hvala za odgovor.

New Report

Close