Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Povprečna višina in teža

Povprečna višina in teža


Po trenutni višini in rasti v preteklem letu lahko pričakuješ višino okoli 190 cm. Genetska predispozicija je 181,5 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

okej hvala za odgovor me pa še nekaj zanima a bi mi lahko razlozli kaj pomeni genetska predispozicija? drzi prva višina ki ste jo napisali 190 ali druga 181,5

lp

Genetska predispozicija pomeni izračun predvidene višine iz višine staršev.
Po tabelah rasti, po katerih rasteš (vnašamo višino po starosti) pa rasteš hitreje in po teh tabelah bo končna višina večja od genetske predispozicije.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

zanima me moja končna višina, zdaj pri 12 in 10 meseceu sem visoka 171 cm in sm z svojo starost ze precej razvita. maja mama je visoka 170 cm oče pa 191 cm. v petem razredu sem bila 158 cm v 6 164 in v sedmem 167 cm menstruacijo ze imam vec kot pol leta, sramne in pazdusne dlake ze od petega razreda in zanima me koliko priblizno bom se zrasla oz. kdaj priblizno se bo rast ustavila. prosim vas za odgovor 🙂

Morda bi pri razredih raje napisala točno starost (v petem razredu stara točno koliko?, v sedmem razredu stara točno koliko?) Brez teh podatkov lahko samo napišem, da bo tvoja končna višina zelo verjetno tam pri 175 do 177 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Stara sem 13 in visoka sem 163 imam pa 60kg. Zanima me, če imam preveč kilogramov in, če se vredu razvijam?

Iz ene same meritve ni mogoče sklepati , kako se razvijaš. Trenutna višina je nad povprečjem, teža pa še malo višja, vendar ne odstopa preveč.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lp. Star sem 15 let in 8 mesecev. Visok sem 165 cm, oce je visok 178, mama pa 155. Zanima me moja koncna visina. V pri 12 letih in 2 mesecih sem imel 142, pri 13 in 2 mesecih 145, pri 14 in 2 mesecih 152, pri 15 in 2 mesecih pa 160 cm.

Po rastni krivulji (rast je med 10. in 25.percentilom), je pričakovana končna višina 170 cm. Po izračunu glede na višino matere in očeta pa 172,5 cm.
Odvisno je tudi od tega, v kateri stopnje pubertete si. Če si že mutiral, si močno kosmat, se morda celo briješ, bo rast počasi končana. Če pa si še precej nekosmat:=), nisi mutiral, se ne briješ, boš dlje rasel in boš mogoče zrasel tudi na 175 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

da

Lp. Sem 16 letni fant in zamima me moja koncna visina oz koliko casa bom se rastel. Oce je velik 178 in mama okoli 153. Od 14 do 15 leta sem zrasel 8 cm, do 16 leta pa 6cm. Prej sem rastel po 3-5 cm na leto. Sedaj merim 166 cm.
Hvala.

Po krivulji rasti izgledea, da bo tvoja končna višina okoli 170 cm, po genetskem izračunu, glede na višino očeta in matere pa okoli 172 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

star sem 12 let in sem velik 158 cm. aprila sem bil 155 v petem razredu pa 148. mami je visoka 168 oči pa 191cm. Koliko bom velik pri petnajstih? Pa moja končna višina? tehtan 40 kg

Lep pozdrav!

Zanima me koliko bom še zrasel in sicer trenutno sem visok 187,5cm in sem star 17 let in pol. Višina mojega očeta je 190cm, mame pa 170cm. Sicer treniram košarko in nikoli nisem imel hitre rasti. Je pa moj oče imel zelo pozno rast in sicer je v 19 letu zrasel za 5cm.

Pri 13 letih sem bil visok 176cm
Pri 15 letih sem bil visok 183cm
Zdaj 17 1/2 let in imam 187,5 cm

Že vnaprej se zahvaljujem za vaš odgovor.

BunkyBunk:
Terenutno tvoja rast poteka po 90.perc.krivulji in brez upoštevanja številnih drugih dejavnikov, boš pri 15.letih visok 180 cm, končna višina pa pričakovano 186 cm. Po višini staršev je izračun končne višine 185,5 cm.
Vendar na rast vplivajo še številni d5rugi dejavniki, zelo pomembna je dolžina rasti pred vstopom v puberteto. Dlje ko traja, daljša je rast.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

MV72:
Po krivuljah rasti je pričakovana končna višina 189,5 cm. Po višini staršev je izračun 186 cm. Vzorec rasti očeta je pomemben, morda bo pridodal še nekaj cm pri končni višini.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Mam 13 let okul 160 cm pa 50 kg mami je vlka 162 cm oci pa 195 cm pa me zanima kok bom kej vlk pa a je normalna teza pa visina

Težko razumljivo, ampak upam, da sem prav dešifrirala. Stara si 13 let, visoka si okoli 160 cm in imaš 50 kg. Mami je visoka 162 cm, oče pa 195 cm in te zanima ali je tvoja višina normalna za starost in koliko je pričakovana višina po koncu rasti.
Trenutna višina in teža sta normalni, obe malce nad povprečjem. Po krivuljah rasti je pričakovana višina okoli 166 cm (vendar je zelo pomembnen podatek, kdaj si dobila menstruacijo).
Po višini matere in očeta pa je izračunana pričakovana višina 172 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Tudi mene zanima, ce oz. do koliko naj bi se zrasla, ker mi je to pombno za sport, ki ga treniram. Stara sem 13 let in 8mesecev in sem velika 171 cm in tezka 52 kg. Menstruacije se nimam, prsi so se mi sicer zacele razvijati, ampak sem bolj kot ne se zmeraj “ravna”, dlake po spolovilu imam.
Starsi niso prevec veliki, oce je velik 178 cm, mama pa 171 cm.
Pri 12 letih in 3 mesecih sem imela 164 cm.
Pri 11 letih in 1 mesecu sem imela 158 cm.
Hvala!

glede na dinamiko rasti in odsotnost polnih znakov pubertetnega razvoja lahko pričakuješ telesno višino okoli 175 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close