Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Povprečna višina in teža

Povprečna višina in teža

fantje, kar sami si poglejte v tabele rasti in izračunajte, formula je objavljena v tej temi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

mene pa se nek zanima ali mogoce vete v petek sem bil pri ortopedu in mi je rek da se mi kosti v kolkih in bokih sploh niso zacele razvijati oz rasti glede na mojo visino ali mogoce vete kolko bi se naj zrasto ?

Ortoped naj ti kar sam pove, kaj je mislil, kajti tega se ne da razložiti. Kaj je mislil, da se ti kosti niso začele razvijati, res ne vem, kajti v tem primeru pač ne bi imel kosti in ne bi hodil.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

živjo zmotu sm se str sm 14 let in velk 175 oče je velik 185 mati pa 162 cm.sem v 9 razredu in sem na koncu 8 razreda meril 167 v 5 razredu pa sem meril 151.hvala za odgovor

Kljub temu velja zgornji odgovor. Poglej in izračunaj si sam.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

:)))

Tanč, vsaka čast :))

sm probov pa se mi stran noče in noče naložit imam neko napako na raćunalniku in vas še enkrat lepo prosim da mi izračunate končno višino.prosim in v naprej hvala

ali res da bildanje ustavlja rast?

Upam, da si tudi v šoli tako vztrajen. Genetska predispozicija po višini staršev je 179,5 cm. Trenutno rasteš med 90. in 95. percentilo (kar pomeni, da je manj kot 5% tvojih sovrstnikov večjih od tebe). Glede na to, da je bila tvoja višina skozi na najvišjih krivuljah, lahko pričakuješ, da bo tvoja končna višina okoli 188 cm. Če nisi še proti koncu pubertete.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Na splošno lahko tudi tako rečemo, ker je to pretiran in pretežak šport za mladostnike, ker telo porabi gradbene snovi in energijo za tvorbo mišic, rast v višino pa se zmanjša, ker za rast enostavno ne ostane dovol beljakovin, maščobj. Zato bildanje, fitness svetujemo proti koncu oz. po koncu rasti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Tole pa zanima tudi mene. Sem gledala po tabeli in je sin izven svojih vrstnikov.

Sin je star 12 let in 10 mesecev, visok je 183cm, št. čevljev ima 47.
Lansko leto ob tem času je bil visok 170cm, letos spomladi je začel mutirati, ima že poraščeno splovilo (dobro leto), pod pazduho in po telesu nič dlačic (oče poraščen, jaz za žensko malo), od spomladi pospešena rast dlačic na nogah, pospešeno raste nekje eno leto. Prej je rastel cca 5-7 cm na leto.

9 let- 153
10 let-159

Glede na najino višino z možem, naj bi imel 190cm (jaz 178, mož 190, možev brat 198, moj oče 190), a mene skrbi, da bo zrastel v višave, če je že sedaj tako visok. Nimam travme zaradi višine, se mi pa vseeno zdi, da povprečno življenje zahteva veliko več prilagoditev od nekoga, ki je višji od 2m in me to skrbi (že samo posteljo potrebuješ večjo, da ne govorim ooblačilih inobutvi in …), pa konec koncev ko si mlad ni problema, ko pa se staraš, te zaradi višine lahko tare več težav s hrbtenico in še čem.
Trenutno ima velike težave z motoriko, koordinacijo gibov, kar rešujemo z ukvarjanjem s športom – meni je popolnoma jasno, da se mora telo prilagotiti spremembam in me to ne skrbi. Skrbim za zdravo prehrano, da dobi dovolje “gradiva” za zdravo telo, zdaj ko so potrebe povečane. Skrbi me le, da ne bo “preveč” zrastel. Torej kaj lahko pričakujem glede sinove višine, se bo rast umirila ali lahko pričakujem, da bo končna višina tudi tako izstopala ter na kaj naj bom še pozorna, da mu olajšam obdobje rasti in pomagam pri prilagajanju telesa.

Fant je vseskozi okoli 13-20 cm nad svojimi najvišjimi sovrstniki. Že višina pri 9 letih je bila 13 cm nad največjimi, sedaj pa verjetno kar močno odstopa.
Visoka rast nas pravzaprav malokrat skrbi, bolj zaskrbljujoča je nizka rast. Glede na visok genetski potencial in glede na to, da je že skozi višji od najvišjih, je tudi kakšna bolezen, ki bi povzročala hitro rast, nemogoče (to bi se zgodilo hitro, v največ letu, imel pa bi druge znake).
Glede te rasti ni kaj storiti, dobro je, da je že vstopil v puberteto, kajti pričakuje se, da tako hitre rasti ne bo več. Ampak okoli 200 cm pa vseeno lahko pričakujete:=)
POmembno je, da skrbi za redno telesno aktivnost, odsvetujemo pa fitnes in težke športe, kajti njegove mišice, narastišča mišic, tetive, so še šibke in bi težak šport res povzročil vrsto težav, ki bi se vlekle v odraslo dobo in povzročale kronične težave. Ko pa bo rast končana, je potrebno delati ne krepitvi mišic, takrat predvsem fitnes.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor.

Ja, vedno je bil za glavo večji od sošolcev, že od vrtca naprej.

Trenutno trenira košarko (kar ugodno vpliva tudi na njegovo samozavest :)) ), fitnesu se res izogibamo, pa tudi teku (zaradi kolen), nadomestimo ga pa s kolesarjenjem in občasno s plavanjem.
Kaj pa prehrana? Trudim se za zdrav jedilnik, vključujem vse od balastnih snovi, sadja in zelenjave do mlečnih izdelkov, beljakovin in OH – temeljim na raznovrstnosti s čim manj konzervansi, maščobami, sladkorji… Bi zaradi rasti sin potreboval več kalcija? Več česa drugega? Tukaj sem čisto mrzla, ob omembi kalcija mi prvo in edino pade na pamet mleko, potem pa nič več…

Prehrana vb tem obdobju mora biti pestra, da zajame vse potrebno. Primerne količine beljakovin (meso, jajce, mleko), maščob (za tvorbo hormonov), ogljikovih hidratov (za energijo), vitamini in minerali (dodajanje Plivit D3 2 kapljici dnevno bi bilo zelo primerno), skratka, pestra mešana hrana.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

mene sam zanima kak se na tote tabele rasti racuna oziroma ne vem kako razbrati mi prosim razlozite

Hvala. Bom prehrani dodala še Plivit D3 – kupim sama v lekarni ali so samo na recept?
Najlepša hvala za odgovore.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

ja sej sam kak pol tote percentile pa to gledas jas se nic ne spoznam heh.

Poiščeš to, da si fant, na strani, kjer so fantje od 2-20 let (stran 5).
Poiščeš svojo starost na osi x in višino na osi y. In vidiš recimo., da je točka, kjer se križata, nad zgornjo debelo črto (in če greš po tej črti na desno do konca tabele, piše na tej črti npr. 95). To pomeni, da si na 95. percentili-95% fantov je manjših od tebe, 5% je večjih. Torej si zelo velik. No, če je to tvoja krivulja (npr. če v 5.r., 8.r. 1.letniku skozi višina vztraja na 95. percentili, kot temu rečemo, bo takšna tudi na koncu. In potem za starost 20 let samo odčitaš, koliko bo višina na 95. percentili.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

[živjo star sem 14 let in me zanima kok bom še zrastu (zdj sm u 8 razredu)

v 8 razredu 170cm

v 5 razredu 155cm

lp DOMEN

New Report

Close