Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Povprečna višina in teža

Povprečna višina in teža

zdravo sem star 13 let in visok 173 zanima me koliko bo moja pricakovana telesna visina ata je vlki 183cm mama pa 165 cm??hvala za odgovor

Genetska predispozicija je po podatkih višine očeta in matere 180 cm končne višine, po tabelah rasti si za 13 letnega fanta 3 cm nad 95. percentilo in če ne bo večjih presenečenj, je pričakovana končna višina okoli 191 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

ja zdravo spet jaz.zanima me ce bi zacel kaditi pa to za koliko centimetrov bi bil prikrajsan in po kolkem obdobju kajenja?

No, od kajenja ti bo zrasel rep, kosmat in nazaj obrnjen:=)
Čisto resno pa ti na to vprašanje ne znam odgovoriti in tudi mislim, da ga ni, ki bi znal.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Dr. Tanč, s tem zadnjim odgovorom, prisežem, da ste me nasmejali in vsekakor ga bom uporabila pri svojem otročku, ko bo v takem obdobju, da bo razmišljal o kajenju. No, vem pa da tudi po pitju kave zraste rep 😉

Lep prazničen vikend in naj ne bo preveč deloven!
Lp

Pozdravljeni
Mene pa zanima rast mojega sina.Ob rojstvu je bil velik 49cm,pri šestih mesecih66cm,pri dvanastih mesecih74,5cm, pri osemnajstih mesecih79,5cm,sedaj pri treh letih pa 91cm.Jaz sem visoka162cm sinov oče pa 160cm.Zanima me kolikšna bo približna njegova končna višina.Za odgovor se vam zahvaljujem.

Dečkova višina je pri treh letih na 10. percentili, vseskozi pa je rasel okoli 25. percentile. Genetska predispozicija iz višine matere in očeta je 167 cm, po tabelah rasti, če bo sledil 10. percentili pa 167,5 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

zdravo zanima me koncna visna za dva moja soigralca ki sta dvojcka stara 13 let ata je velik 184cm mama pa 173cm prvi fant je velik sedaj 163cm drugi fant pa 152cm.hvala za odgovor

Morda pa bi si kar sami pogledali v tabele rasti. Za starost pogledaš, kje je sedaj njegova višina in potem slediš do kočnane rasti ter pogledaš. Lahko tudi izračunaš: višina matere + višina očeta deljeno z 2 + 6 cm za fante.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

kaj mi lahko prosim bolj na enostaven nacin povete ali pa ce mi date ta link od tabele rasti aja ne razumem kako bi izracunal visino starsov saj potem bi itak dobil 3metre?mi lahko prosim pojasnite

Link imaš med pripetimi temami, TABELE RASTI. Poiščeš boys 2-19 years.
Višina = (višina matere + višina očeta) :2 + 6 cm. Matematika??

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

to razumem hehe samo kaj pa ce sta razlicno velika to igra kaksno vlogo?

ali pri koncni visni igra vlogo tudi visina ki jo ima zdaj in kako vem koliksno vlogo ima v primerih

mene pa zanima kaj upocasni ali nasploh ustavi rast ?recimo kaksna zdravila ali kaj?

aja in ce veste katera hrana najbolj pomaga pri bolj hitri rasti ali to obstaja recimo mleko ali pa kaj takega?

S to formulo izračunaš pričakovano (genetsko) končno višino. Ne razumem, kdo ima različno velikost, a mama in oče? To je normalno, ne?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Seveda, če je nekdo pri 14 letih 5 cm večji od največjega sovrstnika, bo najverjetneje tako tudi po končani rasti. To ima poleg genetske predispozicije, največo napovedno vrednost.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zakaj bi rast ustavljali? Če misliš, zakaj nehamo rasti, potem pač nehamo, to so notranji dejavniki, ki vplivajo kot kaskada eden na drugega, v končni fazi pa se zaprejo rastne cone na dolgih kosteh in rast se ustavi. Največjo vlogo imajo pri tem spolni hormoni.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Normalna mešana hrana, zadostna količina beljakovin (meso 3-4x tedensko, mleko, maščobe, ki so nujno potrebne za tvorbo hormonov, sadje, zelenjava, ogljikovi hidrati) – skratka normalna mešana hrana.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

živjo sevede me zanima moja končna višina str sm 14 let visok 174.na sm v 9 razredu in sm na koncu 8 razreda meril 168 cm.oče je velik 185 mati pa 160.hvala za odgovor

New Report

Close