Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina povejmo katero pasmo psa imamo………..ali katero drugo žival pač

povejmo katero pasmo psa imamo………..ali katero drugo žival pač

Zdravo!

Dragi Svetilnik01.Upam, da si že gdaj videl kakšne mladičke, ali kotitev.
To je zame res nekaj posebnega in nevsakdanjega, zato sem vesel.
Pa seveda tudi zaradi tega, ker naša mačka ni mogla skotiti mladičev in sedaj ko jih je, vem, da jih je zmožna:)

Drugače pa Tasmanski Vrag:
Ja mačkom najti primerne domove, to res ni hec.In tudi, da najdeš primernega lastnika so me že opomnili in se tega tudi sam zavem.

Seveda bom lastnike iskal na čim večih krajih.(aja…hvala za informacijo, da morajo biti v leglu 12 tedniv.Do sedaj še nisem vedel točnega časa.)

tisto o mačjem WC-ju…pri nas (no v celi vasi) mački hodijo na WC največkrat na naš vrt.(mene to ne moti, mami pa tudi ne toliko).Naša ima svoj poseben kotiček v mehki zemlji pod borovnicami, zato se mi zdi, da jih bo navadila hodit tja na potrebo.(Če pa bodo istrebke zakopavali po kotih…ja imamo pa zato očite, kajne?-hehe.)

o razglistitvi pa na žalost res lahko samo sanjamo.

Za očeta vemo zato, ker je skos letal za našo, pa še eden od mladičev je izrezan očka(pa še tisti mačon je med najmočnejšimi v vasi, zato si je našo tudi priboril)

Za plakate si mi dala pa zelo misliti, super iddeja.Mislim , da jo bom kar uresničil:)

lp Anže:)

biolog, samo nekaj bi pripomnila, ker o tem pišeš Svetilniku01:

mnogi ob kotitvi mačjih mladičev kljub temu, da so mladiči krasni in ljubki in lušni, ne čutimo nobene posebne vznesenosti. Pa ne zato ker ne bi bili krasni in ljubki in lušni, ampak zato ker je mačk toliko preveč in ker se pri vsakem novoskotenem mladiču vprašamo, kje bo pristal in kaj se bo zgodilo z njim in njegovimi potomci.

Še enkrat bom omenila, kar sem že mnogokrat – zato nenehno “težimo” s kastracijo in sterilizacijo. Ker je skrbnik živali DOLŽEN poskrbeti, da se njegova žival ne pari nanadzorovano in da ne prihaja do kotitve nezaželjenih mladičev (kar mladiči, ki jim bo potrebno iskati domove, seveda so). Ko pa mladiči enkrat so tukaj, je seveda skrbnik živali dolžen poskrbeti, da je za njih primerno poskrbljeno in, seveda, da se ne množijo dalje. Kaj pomeni v številu bodočih brezdomih in zavrženih mačk eno samo leglo, dobro ponazarjajo številke: mačka in njeni mladiči, v primeru, da ne bodo sterilizirani/kastrirani, v samo sedmih letih ustvarijo populacijo 420.000 -ih mačk.

Sama oddajam zavržene (ne mladičev mojih mačk, se razume, ker so vsi sterilizirani/kastrirani) mladiče vedno in izključno s posvojitveno pogodbo. Mladič gre v nov dom socializiran, vsaj prvič cepljen, razglisten, razbolhan, pogoj za posvojitev je kastracija/sterilizacija (v kolikor še ni). v vašem primeru bi vsekakor priporočila, da je pogoj posvojitve vsaj kastracija/sterilizacija, da ne boste s tem leglom prispevali k x-temu številu brezdomih mačk, ki jih je, ponavljam, že sedaj preveč.

Pa sporoči, kako gre mačjim malčkom in kako uspeva iskanje posvojiteljev. Vsekakor upam na najboljše možno zanje in njihovo mačjo mamo.

Iz tega sledi: če ti otroka povozi avto, le glej, da nikoli več nimaš drugega, zakaj pa nisi dovolj pazil nanj! bedarija!

oprostite Milanko, toda kaj ni ta primerjava čudna?
Mislim otrok in maček-v tem primeru to ne gre skupaj.

Tasmanski Vrag:
V tvojih postih mi daš res orank misliti in mi supr svetuješ, hvala!
(Toda recite kar hočete…Že s tem, da se na tem forumu toliko zanimam za mačke, mislim, da kar veliko naredim za njih in upam, da vidite, da mi ni vseeno za katerokoli žival.(To velja bolj za druge ki to berejo, ne zate Tasmanski Vrag:)))

Bom pa res po tvojem nasvetu dal pogoj kastracijo/sterilizacijo za posvojitev muckov.
Kaj pa je to Posvojitvena pogodba?(kakšna je, kaj je v njej, kako do nje prideš…?)

Tukaj najdeš primere posvojitvenih pogodb:

Najlepša hvala…jo bom uporabil!

lp Anže:)

Dal boš pogoj? Sterilizacijo oz. kastracijo? Ti si mi pravi! Že tako jih boš težko spravil v promet, s pogoji jih pa sploh ne boš! Pa jih daj sam kastrirat oz. sterilizirat, pa bo!

Štefan:
-Ja sem tudi jaz pomislil na to, da me bodo imeli s temi pogoji “povn kufr”. Nekateri bodo to vzeli tako, kot sem napisal, toda morda bodo pa nekateri s tem videli, da mi ni vseeno za mucke in ga bodo morda posvojili.

-Drugače pa delam to delam 1., tako, da bom sedaj videl kako bo, s temi mucki, pa bom vedel za drugič, če kaj ne bo prav. (Če seveda ne bodo šli v promet, bom pa odstranil te pogoje.)

-Bi pa uprašal, če je kastracija/sterilizacija pri mladih muckih kaj cenejša?

SAJ NI NIHČE REKEL DA NIMAŠ RAD ŽIVALI ŠE DOBRO DA SO TAKI KOT TI KI IMAJO RADI MAČKE TODA PROBLEM JE KER JIH NA DAŠ KASTRIRATI MUCKOV JE ŠA ŽE TAKO PREVEČ

NIČ NI CENEJE TE VETERINARSKE BARABE NO ZA VEČINO TO VELJA TI ZA PET MINUT VZAMEJO 55 EVROV

biolog, ne bi bilo boljše za mačko, za njene mladiče in, koneckoncev, lažje in ceneje za vas, če ne bi bilo tukaj več “drugič”? Če bi mačko in mladiča, ki ga boste obdržali, sterilizirali/kastrirali in primerno skrbeli zanju naslednjih 15+ let? (Mačke živijo 15-20 let, samo toliko, seveda jih večina te starosti nikoli ne dočaka, ker njihova oskrba in življenski pogoji niso primerni).

Veš kako težko je najti dobre lastnike za mačke, veš kako težko je sploh najti koga zainteresiranega za navadne, nedodolgodlake, ne-bele, ne-modrooke mačke, kaj šele nekoga, ki je kot posvojitelj primeren? Ne verjamem, da ti je vseeno, če bodo ti mladiči poginjali za kugo, pod kolesi avtomobilov ali jih bodo zavrgli in bodo imeli nove in nove mladiče kot prostoživeče, nikogaršnje mačke, dokler ne bodo končale pod avtomobilskimi kolesi ali podlegle poškodbam ali bolezni?

Vem, da ti uradno (kot mladoleten) nisi skrbik živali in da tudi ne moreš finančno podpreti realizacije odgovornega skrbništva. Ampak nekega dne boš in če si/boš začel že zdaj razmišljati o tem, kaj je odgovorno skrbništvo in kaj ne, je to lahko samo dobro.

ja,ja,ja,ja,ja….vsega tega se zavedam.
Mucki res niso dolgodlaki, beli ali modrooki…so preprosti, prisrčni mačji mešančki, z drobnim smrčkom, majhnim repkom…
Za nekatere teli res niso kaj vredni mački, toda kakršen koli maček je si zasluži le najboljše (zdej boste rekl:”ja gdo se zdej oglaša”) in pa seveda primernega lastnika.

Če pač ne bom našel pravega lastnika, ali sploh koga, ki bi jih hotel uzeti, bom lastnik JAZ!(No pa sej sem že prosil neko gospo, da mi pomaga pri iskanju, ker ima s tem iskušnje…ali je kaj narobe če isto prosim še tebe Tasmanski Vrag?-Če hočeš že toliko dobro našim mačkonom(in vsem ostalim)…evo sedaj imaš priložnost:)

ps.:(imam pa kot mladoletna oseba dolžnost skrbeti za:
-želvi, ki jima lovim hrano JAZ osebno.(vodne polže, žabe, paglavce…..)
-celoten ribnik z okolico(pri rožah mi pomaga mami)-verjemite je usak dan kaj za naredit okoli.
-paličnjake(boste zdej rekl:”ja kaj je pa to kaj takega?!”)-ja je če moraš hoditi 500m stran po sveže robidove liste, v kateremkoli vremenu:) (no pa sej sem optimist, tako, da mi to ni tolikšen problem)
-za sprehode psa(za hrano poskrbi oči, čistočo oba)
-mačkone(za hrano poskrbi oči, za skoraj vsakodnevno crkljanje jaz:))
-hrček-No vsaj to žival ima pa moj preljubi bratec čez(fjuh)(pa še to mu moram jest grozn velik svetovati, saj dobesedno nima pojma o živalih)

-(pa dejte, če imate interes do naših muckov, ali če koga poznate, ki bi imel kateregakoli mačka…sporočite.)

za vse se že v naprej zahvaljujem
Anže:)

biolog, da se razumemo – to so lastniške mačke, katerim mora želeti dobro njihov lastnik, verjemi, da imamo vsi, ki se s tem ukvarjamo, več kot dovolj dela in stroškov z vsemi brezdomimi in zavrženimi. Pri iskanju domov za mladiče lastniških živali pomagam samo v primeru:

1) da je mačja mama po tem sterilizirana in je to njeno zadnje leglo
2) da se mačje mladiče oddaja pri primerni starosti, veterinarsko oskrbljene in s pogodbo, ki “predpisuje” sterilizacijo/kastracijo pred prvo gonitvijo (tako kot skoraj vsi, ki delamo kot prostovoljci na tem področju, oddajamo najdenčke, v enako dobro razmere, se razumene)

Seveda vem, da so s tem povezani stroški in je potrebnega veliko časa, ampak to je v bistvu problem lastnika mačke, ki ni poskrbel (kot bi v skladu z zakonom moral) za sterilizacijo lastniške mačke.

Vse ostalo je po mojem mnenju samo še en dodaten korak k večanju katastrofe na področju mačje problematike. Ker bo nek prostovoljcev ali prostovoljka sicer v kratkem strgal s ceste te iste mačke v povoženem stanju, jih vozil na evtanazijo, ker bodo preveč bolne ali poškodovane ali iskal domove za njihove mladiče iz nevemkaterega legla že.

Imaš pa zahteve, res:)

Verjemi, da bi mucke z veseljem steriliziral/kastriral, cepil, razglistal…vse.
Samo kaj ko oči ni za to, sam pa tudi nisem bogataš, da bi vse to plačal.
Če bom vestno zbiral vsak evro, za mačke, bom mogoče zbral toliko, da bi se dalo mamo do naslednje paritve sterilizirati.Nič več.(pa še to ne verjamem).Kvečemu, če bi še malo bratca nahecal, ker je “profi” v finančnih zadevah(kaj bo ko zraste-hehe:)) pa bi se mogoče dalo še za tistega mačona, kiga bomo obdržali poskrbet.
Veliko delam na tem…bomo videli kako bo.

lp Anže

Kako lahko pišeš o tem, da mačkom želiš najboljše, če si pripravljen ukiniti prvotne pogoje, v kolikor “ne bodo šli v promet”?
Malo se zamisli, kaj to pomeni.

Ni precej jasno, da so več kot potrebne? Naj sicer vsako pomlad in jesen pomagamo oddajati nešteto legel LASTNIŠKIH mačjih mladičev? Ob vseh bredzomih. Nemogoče.

Seveda je drago imeti leglo mačk, seveda je potreben čas in ogromno angažiranja, da mačji mladiči najdejo nove domove – zato pa ponavljamo, da je potrebno mačke sterilizirati/kastrirati. Ker je cena posega mnogo nižja od primerne oskrbe enega samega mačjega legla.

In če je ne boste sterilizirali, kaj bo potem? Imeli boste vsaj dve mački, ki se bosta, če bosta različnega spola, po možnosti parili med sabo in mladiče dvakrat letno. Ali štiri legla letno, če obdržite samico. Kaj boste z vsemi temi mački? Kako boste poskrbeli zanje, če je denar za oskrbo živali problem?

No, tu se žal konća vzhičenost nad “čudežem kotitve”. 🙁

vEŠ KAJ, TUDI BREZ VSEH TEH TRAPASTIH POGODB SE DA NAJTI DOBRE GOSPODARJE ZA MAČKE. TAKO DA NEHAJTE ŽE ENKRAT NAKLADAT!!

SICER PA, ALI BOŠ HODIL GLEDAT, ČE SO MAČKO RES DALI STERILIZIRAT OZ. KASTRIRAT ALI KAJ? NEHAJTE GA SRAT!!!!

vEŠ KAJ, TUDI BREZ VSEH TEH TRAPASTIH POGODB SE DA NAJTI DOBRE GOSPODARJE ZA MAČKE. TAKO DA NEHAJTE ŽE ENKRAT NAKLADAT!!

SICER PA, ALI BOŠ HODIL GLEDAT, ČE SO MAČKO RES DALI STERILIZIRAT OZ. KASTRIRAT ALI KAJ? NEHAJTE GA SRAT!!!![/quote]

Pogodbe ne potrebuješ, potrebuješ pa pogoje, sicer ne moreš izbrati primernega skrbnika.

In, seveda da preveriš, kako je z mačko, če je že sterilizirana/kastrirana itd.. Sicer pa zares skrbni posvojitelji sami pokličejo in povedo 🙂

Sicer je pa rešitev, da se z vsem tem ni potrebno ukvarjati, zelo preprosta – poskrbiš (s sterilizacijo, kastracijo ali osamitvijo), da mačka nima mladičev.

ahaa.Točno tako, ja.
Prejle sem že mel nekaj napisan, pa se mi je vse zbrisalo…uglavnem, zadeva je takšna:
-Mislim, da mi bo nekako uspelo, do naslednje kotitve sterilizirat mačko.
(očita bom že prepričal, da me bo peljal tja)
-za mačkona, ki ga bomo obdržali bom do njegove 1. gonitve 10000% zbral denar, za kastracijo.(Samo uprašam, gdaj pa spolno dozorijo??)
(Se pravi, da je za tedva mačka poskrbljeno)
-kako pa je sedaj z drugimi tremi?
Povejte mi kaj bi Vi naredili na MOJEM mestu.(na mojem, ne vašem.Se pravi, ne mi pisat:”cepil,kastriral,razglistal…bi jih-to bi naredili na vašem mestu)

čakam PRIMERNE komentarje(Seveda če boste dobro napisali, dali uredu iddeje, jih bom uresničil.Tasmanski Vrag mi je že svetovala letake, pogodbo. Še kaj?)

lp Anže:)

biolog, mladiče lahko oglašuješ tudi na bolhi (ampak pričakuj miljardo neprimernih klicev, sem pa že našla odlične posvojitelje tudi za mačke, ki sem jih oglaševala tam, vendar je bilo vmes ogromno neprimernih klicev).

Spolno mački dozorijo nekje do šestega meseca starosti, tudi prej (lahko tudi pri štirih, petih), zato je dobro opraviti poseg pred šestim mesecem starosti (z dovolj zgodnjo kastracijo večinoma uspešno preprečimo tudi vedenja kot je markiranje).

Imaš digitalni fotoaparat ali pa telefon s fotoaparatom? Predlagam, da si narediš album pri enem izmed ponudnikov (npr. http://www.moj-album.com/) in oglas objaviš na forumih (tukaj npr. odpreš posebno temo za mačje mladiče, ko boš imel prve fotografije, napišeš pogoje oddaje in dodajaš nove fotografije do 12. tedna, ko bodo, upam, mladiči šli v nove domove).

Za kastracijo in sterilizacijo pa predlagam, da izdelaš en hranilnik in ga postaviš doma, vanj pa po malem zbirate denar (vsakič, ko ima kdo v žepu kakšen evro, ki ga ne potrebuje za kaj drugega, ga doda v zbiralnik) in ni vrag, da se ne bo nabralo za oba posega.

Toliko zaenkrat od mene, če se česa pametnejšega spomnim pa dodam.

New Report

Close