Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje povečan rumenjakov mehurček

povečan rumenjakov mehurček

Pozdravljeni,
S pomočjo IVF mi je uspelo zanositi. Na današnji dan traja nosečnost 6 tednov in 3 dni. Danes sem imela ultrazvok, kjer je ginekolog ugotovil, da je rumenjakov mehurček prevelik meri 8mm. Ostali podatki, ki so zapisani na izvidu so:
– v uterusu en GO velikosti 17x17mm, v njem RM velikosti 8mm, ob njem odmev ploda s CRL 6mm, Utripi +, srčna akcija je normokardna. CK ohranjen in zaprt. Predeli adnexov b.p.

Zaradi velikosti rumenjakovega mehurčka so me čez en teden ponovno naročili na ultrazvok.

Precej me skrbi zaradi prevelikega rumenjakovega mehurčka in ne vem kaj naj pričakujem naslednji teden. Kaj je vzrok za prevelik rumenjakov mehurček in kakšne so lahko posledice tega ter kaj lahko pričakujem?
Vem, da bi morala to vprašati danes v ambulanti, ampak sem bila povsem zmedena, ko sem slišala, da nekaj ni vredu. Mogoče še pripišem, da jemljem 3x dnevno 2mg estrofem in 3x dnevno estima 200mg (vaginalno).
Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

New Report

Close