Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Posledice po Ablaciji

Posledice po Ablaciji

Pozdravljeni
Prosil bi uporabnike foruma, ki so tudi že imeli Ablacijo, če me lahko kdo kontaktira glede izmenja ve informacij glede počutja in posledic po ablaciji. Hvala za pomoč.

lp

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdrav
Ali nihče, popolnoma nihče, nima nikakršnih posledic po ablaciji?

lp

Težko sprejemam trditev v vašem dopisu, ni pa povsem izključena.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdrav
Zanimivo, sprašujem zato, ker so se problemi, ki so prej bili občasni, zdaj po ablacijah pojavljajo pogosteje. Če to opredelim časovno, prej mogoče enkrat na teden, zdaj vsak dan. Problem je , ker to traja že dobra dva meseca? Odgovor zdravnikov, da to naj nebi imelo nikakršne zveze z ablacijo teško sprejmem. Nebi se spuščal v strokovne- medicinske debate, rad bi še dobil kakšen odgovor od človeka ki ima podobne izkušnje, in ki je iste stvari doživel, pozitivno ali pa negativno.Seveda so tudi vaše izkušnje še kako dobrodošle iz medicinske prakse, gospod doktor, tako da ne zameriti na dvomih ki jih imam glede uradne trditve zdravnikov.
lp

Pozdrav
Rad bi dobil odgovor na vprašanje glede počutja po ablaciji.Pri meni se dogaja da je stanje po dveh ablacijah slabše, govorim o problemih ki so bili prej, recimo tedenski zdaj vsakodnevni. Čas od posega pa je že dva meseca, trditev zdravnikov da to ni od ablacije, ne verjamem povsem. Zato sprašujem tukaj na forumu, če ima kdo podobne izkušnje in kaj narediti, če lahko kaj?

lp

Skušal sem najti tekst v katerem ste opisali motnjo, ki se pri vas, po ablaciji, ponavlja intermitentno. Z vprašanjem zakaj se ponavlja se ste, morda, že obrnili na več zdravnikov ali na zdravnika, ki je pri vas opravil ablacijo. Napisali ste, da zadovoljive razlage do sedaj še niste dobili. Izgleda da je motnja brez hemodinamskih posledic. Zato upam, da bo spontano prenehala. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

zaradi katere vrste tahikardije ste imeli RFA – (ablacijo) ?

Na splošno pa lahko težave trajajo kar lep čas…, tudi nekaj mesecev. Če pa se pojavlja ista motnja, zarado katere ste imeli ablacijo, veliko bolj pogosto, kot pred ablacijo, potem bi lahko to pomenilo, da ablacija ni bila uspešna, oziroma so še ostala žarišča. Zelo pogosto je potrebno več ablacij, da se povsem odpravi težave. Pa tudi ostali dejavniki vplivajo…vrsta motnje srčnega lista, kako zdravo je srce…itd….
Ampak, potrebno je počakati, sama sem skoraj po enem letu občutila, da mi je ablacija zmanjšala težave.
Zbadanje – špikanje, težka sapa….itd….
Do sedaj sem imela 2 ablaciji….,

L.p.

Pozdrav
Problem je bil v ekstrasistolah-bradikardija. Zdaj se pojavlja tudi tahikardija, kar prej naj nebi bilo. Najbolj moteče je kašljanje že dva meseca, še bolj grozno je ko se pojavi slabost, nemoč. sem že več kod 6 mesecev na bolniški, kar tudi psihično ni pozitivno. Predlog je za antidep. ali pomirjevala? Zamenjal že več zdravil, pa nič. Kondicija nula, saj ne veš kdaj te bo slabost obšla in zardi česa?

lp

Zaradi kašljanja je indiciran pregled pri pulmologu (stranski učinek zdravila za nižanje krvnega tlaka ?). Glede motenj srčnega ritma svetujem kontrolni pregled pri kardiologu. Eventuelno kontrola krvi in ustrezna terapija po priporočilih internista in psihiatra.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zaradi kašljanja je indiciran pregled pri pulmologu (stranski učinek zdravila za nižanje krvnega tlaka ?). Glede motenj srčnega ritma svetujem kontrolni pregled pri kardiologu. Eventuelno kontrola krvi in ustrezna terapija po priporočilih internista in psihiatra.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni
. Pri pulmologu sem bil na pregledu, vse ok. Zdravila zamenjal, pa še vedno isto. Pri zadnjem problemu -obisku pri kardiologu, napisal Neobstoječa ventrikularna tahikardija? Zraven je še napisano Dilatativna kardiomiopatija? Mi lahko na preprost način razložite te dve stvari. Kašelj in dušenje se predvsem pojavlja iz aktivnega stanja v mirujoče, ali pa pri čepečem položaju ki je več kod minuto ali pa večkrat zapovrstjo vstaneš in počepneš? Hvala za ogovor
lp

Pozdravljeni,

imate kar nekaj težav.
Bradikardija- se lahko pojavlja kot stranski učinek zdravila npr. betablokatorjev, antiaritmikov…V redkih primerih se bradikardija pojavlja, če je bil med ablacijo poškodovan sinusni vozel…..,če ablacija poteka v bližini sinusnega vozla…(to so besede aritmologa)
Tahikardija – lahko se razvije nova vrste tahikardije….
Je pa tako…., tahikardije motnje ritma, predvsem atrijska fibrilacija, je težko obvladljiva težava, tudi z ablacijo. Pogosto je potrebno več ablacij, pa še to ni zagotovilo po trajnem uspehu.
Potem ko imamo bolniki toliko težav, slabega počutja, strahov…, pa se lahko pojavijo še psihične težave, ki pa imajo podobne simptome, kot težave z aritmijo.
Na vašem mestu, bi čim prej opravila pregled Holter 24, ali, če bi uspelo, da vam v ZD posnamejo tahikardijo na EKG. Kot veste so v SLO dolge čakalne dobe na napotnico, zato lahko holter opravite tudi smoplačniško. Potem pa, čim prej, vzpostavite kontakt z aritmologom, ki vam je izvajal ablacijo in mu posredujte izvide holterja, ekg….Le tako boste izvedeli, kaj se sedaj dogaja po ablaciji. Ker pa je tudi do ritmologa, predvsem na polikliniki v UKCL, težko priti, vztrajate v sprejemni pisarni, da morate čim prej do aritmologa, ker imate težave.
Vsekakor bodite vztrajni, ker v slovenskem zdravstvu je to nujno potrebno.

Lep pozdrav in srečno.

Meni po hibridni ablaci je sinusni ritem v mirovanju od 60-75, pri obremnitvi do 90 / minuto.
Odlično se počutim. Zahvaljujem se dr. Matvžu Janu in dr. Geršaku katera sta opravila hibridno ablacijo. Še zmeraj imam staro težavo, da občasno iztiri pritisk iz normalnega 80/130 na 95/170. Takrat tudi naraste utrip okorog 80, pri tem ostane sinusen. Ali ima kdo kakšne izkušnje z občasno povišenim tlakom.

Drago Mitrović

Težave navedene v vaših dopisih dopuščajo misliti na možnost, da so posledica organske prizadetosti srca, vendar izvid kardiologa tega suma ne potrjuje. Ostane sum, da so motnje posledica stresnih vplivov pri zdravljenju katerih je pomembno sodelovanje psihiatra. So morda duševne stiske glavni glavni sprožitelji težav? Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close