Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Poškodovana nosna sluznica in alergije

Poškodovana nosna sluznica in alergije

Pozdravljeni!

Stara sem 20 let in imam velike težave z alergijami. Dobili so mi alergije na veliko stvari (pršica, mačja dlaka, trave, cvetni prah, plesni…), redno jemljem zdravila, tablete Aerius, pršilo za nos Avamys. Tudi alergenom se poskušam izogibati. Ampak imam še vedno eno zelo veliko težavo in to je nenehno zaprt nos, najbolj moteče je ponoči. Težave rešujem z ogromnimi količinami fiziološke raztopine, vendar tudi to vedno ne zaleže. Zato v obdobjih, ko moram biti naspana zaradi študijskih obveznosti ali ko potujem uporabljam kapljice Olynth. Kljub temu, da se dobro zavedam, da se stanje po uporabi le teh še poslabša, so včasih edina rešitev. Pred kratkim sem jih spet uporabljala dalj časa kot bi smela in spet trpin zaradi zelo pordele in boleče nosne sluznice. Skrbi me, da sem si jo preveč poškodovala in zanima me ali je mogoče, da se bo sluznica sčasoma popolnoma obnovila. Uporabljam tudi mazilo Nisita. Ali obstajajo kakšne kreme, ki še pospešijo obnovo?
Lepo prosim za odgovor. Hvala in lep pozdrav!

New Report

Close