Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Ortopedija Poškodba pri prometni nesreči

Poškodba pri prometni nesreči

Spoštovani,

12. junija sem imela prometno nesrečo v kateri se mi je voznik osebnega avtomobila zaletel z zadnje strani. Diagnozi sta bili Distensio MM Colli in Contusio Toracis. Opornice za vrat nisem dobila. Bilo mi je predpisano lokalno hlajenje in razgibavanje doma. Po dveh dneh hudih bolečin sem šla spet k zdravniku kirurgu, ki mi je predpisal en teden mirovanja, temu bi naj sledilo razgibavanje doma. Na kontrolnem pregledu pri drugem kirurgu (deset dni nazaj) so me ponovno slikali, kirurg je napisal, da imam gibljivost levega ramena 90 odstotno (abdukcija), RTG: izravnana lardoza. Skratka predpisal mi je fizikalno terapijo z katero začnem v ponedeljek. Pregledal me je tudi ortoped, ki mi je v slovenskem jeziku razložil da imam natolčeno vretence in natrgane in pretegnjene mišice. Sedaj 4 tedne po poškodbi me pa vsi sprašujejo zakaj nisem dobila opornice na urgenci, takoj po poškodbi (to me sprašuejjo zdravniki, ki so me pregledali naknadno, nimam nobenega komentarja na to). Moram rečt, da imam zelo močne bolečine v predelu leve lopatice (boli me mišica), ključne kosti, ravno tako z leve strani, bolečine v vratu in omejeno gibanje glave v desno stran. Imam resnično močne bolečine, ponoči ne spim, zadeva traja že en mesec, pa več sploh ne vem kaj naj naredim??? Namesto, da bi mi bilo vsak dan bolje in lažje mene zadeva še evdno zelo boli. Prosim za vaš nasvet… Ali je potrebno opravit še kako preiskavo razen RTG? Kam naj se obrnem? Hvala za vaš nasvet in ob enem se opravičujem za tako dolg mail.

Lahko noč,
Teodora

Najprej je potrebno povedati, da pri navadnem zvinu vratne hrbtenice – torej kadar so pretegnjene le mišice in vezi ovratnica ni nujno potrebna oz. je bolje, če jo pacientu ne damo. Slaba stran ovratnice je namreč, da zaradi opore, ki jo daje vratu mišice med nošenjem zelo oslabi. Ko jo odstranimo so zaradi oslabelosti mišice pogosto še bolj boleče in zdravljenje se podaljša. Kar zadeva rehabiulitacijo po takšni poškodbi je vsekakor priporočljivo, da je ta vodena in je nedvomno uspešnejša kot če vrat razgibavamo sami doma. Priporočil bi vam, da torej opravite vodeno fizikalno terapijo za vratno hrbtenico. V kolikor bi težave tudi po tej perzistirale pa bo verjetno potrebna še podrobnejša diagnostičnba obdelava, za katero pa se bo lahko odločil zdravnik šele po natančnem pregledu glede na vaše težave.

mag. Martin Mikek, dr.med. Specialist ortopedije Artros, center za ortopedijo in športne poškodbe Tehnološki park 21, stavba D, 3. nadstr. 1000 Ljubljana Tel: 01 518 7063 / 01 518 7064

New Report

Close