Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija ponavljajoče vnetje ušes

ponavljajoče vnetje ušes

zahvaljujem se vam za odgovor. vem, da bi bilo privat varstvo oz. manjša skupina rešitev (če morda kdo ve – ali obstajajo “vrtci” z manjšimi skupinami?), vendar si ga žal trenutno ne moremo omisliti. sreča v nesreči je, da je te mesece lahko z mano doma, se pa bojim, kako bo, ko bom dobila službo.

lep dan še naprej 😉

Vas povsem razumem in vem, kako je težko.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Prebrala sem vse, kar sem na forumu našla o vnetjih ušes, vendar imam drugačen primer.

Sin (v začetku januarja bo star 1 leto) je imel prvo vnetje ušes (večinoma obeh naenkrat) septembra, nato oktobra, 2x v novembru in 2x v decembru. Vsakič so bila ušesa rdeča, ni bilo odseva, ni bilo izcedkov. Vsakič je pediatrinja dala Ciloxan kapljice za 5 dni, nekajkrat je pregled krvi pokazal, da je vnetje virusno. Pediatrinja pravi, da je antibiotične kapljice dala preventivno, da se ne bi razvilo bakterijsko vnetje. Je to splošna praksa?

Vsakič se je najprej pokazalo vnetje, šele po kakšnih 2 dneh se mu je zamašil nosek. Torej zgleda, da zamašen nos v tem primeru ni “kriv” za vnetja ušes. Bi vseeno lahko pomagalo preventivno čiščenje noska s fiziološko in aspiratorjem vsak dan?

Vročina se zadnja 2 meseca ves čas giblje okoli 36,5 – 37,5. Le dvakrat po dva dni je narasla čez 38. Zdi se, da nima hudih bolečin, saj je v vsem tem času samo 2 noči prejokal, ostale noč smo lepo prespali.

Kaj lahko storim, da se vnetja ne bi ponavljala? Ali kljub temu, da je otrok trenutno še ves čas sprehoda v vozičku (in torej ni aktiven), ne sme ven z vročino? Trenutno se izhodom izogibam, kar pomeni, da sva zadnja dva meseca praktično ves čas doma.

Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav!

Ne, dajanje antibiotičnih kapljic pri sumu na vnetje srednjega ušesa (bobniča) nima nobenega preventivnega učinka.
Bobniča sta lahko rahlo rožnata, ni pa to nedvomen znak vnetja. Bolečina, predvsem ponoči, nerazpoloženost, razdraženost/nejevoljnost, lahko vročina, so znaki, ki so sumljivi za vnetje srednjega ušesa. Pri otrocih najpogosteje po nekaj dneh prehlada. Pri katerem vedno čistimo nos. Si predstavljate, da se vi prehlajeni, pa si ne čistite, izpihujete nosu? No, tako se počuti dojenček, ki je povsem odvisen od naše pomoči. tudi pri čiščenju nosu.
Otrok z vročino naj bo doma.
Obolevanje je značilno za otroka po prvem letu starosti, ki vstopi v kolektiv in se prve mesece zdi, da je pravzaprav kar naprej bolan:=(

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

12 mesecna hcerka ima v dveh mesecih ze 5 vneto uho. Ob vnetju je vedno prisoten zamasen nos, obcasno tudi vrocina. Ima izcedek iz useska, problem je levo uho, desno je ok. Na Orl kliniki sva tudi ze bili, kjer so me nekako pomirili, da je to pri majhnih pogosto. Zadnjic ko sva bili, je bilo se vedno nekoliko rdece in so mi rekli, da se se ni pozdravilo. Vzeli so bris za bakterijo in je bilo negativno. Bobnic ni pocen. Prehlade dobi do bratca ( 3 leta) ki je v vrtcu. Vceraj sva bili na sistematiki za 12 mesecev. Vse bp ( visina, teza, vse motoricno ) vse skratka bp. Pediatrinja me je povprasala, ce je bil v druzini kdo veliko bolan, oz. Ce je kdo zgodaj nenadno umrl, v smislu ce ima nasa dojencica slab imunski sistem, ker se ji ta usesa tako ponavljajo. Rekla je, da jo bo napotila na pregled za imunski sistem.  To se mi sicer vse zdi ok, ampak me je res kar prestrasila z temi vprasanji. Drugace je otrok zdrav, razen teh tezav z usesi ni. Resnicno me zanima vase mnenje. Koliksna je verjetnost, da je imunski sistem slab in ce je kaj to pomeni za dojencico.

Ponavljajoča vnetja srednjega ušesa so9 pri malih otrocih pogosta, še posebej, če imajo starejšega sorojenca v vrtcu, ki mu nosi domov prehladna obolenja, ki so najpogostejši vzrok za vnetje srednjega ušesa pri malem dojenčku in otroku. Zato ima čiščenje nosu pri malih otrocih res izjemen pomen, saj kar naprej izcedek v nosu pomeni olajšano pot za vnetje bobniča. Torej močenje (NE IZPIRANJE) s fiziološko, čiščenje ali nežno aspiriranje, tudi uporaba vazokonstriktornih kapljic.

Potem je pomembno vprašanje tudi cepljenje proti pnevmokoku, ki je v tej starosti edini povzročitelj vnetja srednjega ušesa pri mnalem otroku. Ali je otrok cepljen proti pnevmokoku?

Tudi ni za zanemariti, da je diagnoza vnetja srednjega ušesa klinična, torej ni objektivnega dokaza, pač pa tisto, kar zdravnik vidi. Najbolje je, da ga pregleduje vedno isti zdravnik, kajti razlikovanje in interpretacija blago rožnatega, malo bolj rožnatega ali nežno rdečega , zadebeljenosti ipd. je zelo individualno. Torej ni vedno nujno, da gre res za vnetje, če zdravnik vidi blago pordel bobnič. Derjstvo je, da vneto srednje uho boli, zelo boli. In to najbolj v ležečem položaju. Če bolečine ni, je vnetje vprašljivo.

Motnja imunskega sistema bi se kazala z čudnimi vnetji, gnojenji, res je, da lahko tudi s pogostejšimi vnetji srednjega ušesa (predvsem gnojnimi), vendar se po napisanem to zdi manj verjetno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

Hči je stara 5 let in je imela  od decembra že 5x vnetje ušes. Na orl so jo pregledali in nima povečane žrelnice in tudi mandlji so ok. En mesec je dobivala momox in ko je prehlajena dajemo operil. Vmes je bilo 3 mesece s temi pršili vredu, sedaj pa že ima spet drugič v dveh mesecih vnetje. Vedno je bolj kot ne samo rdeč bobnič. Zanima me ali je to normalno, da dobijo otroci toliko antibiotikov zapored in kaj to pomeni za njihovo črevesno floro? Bodo imeli zaradi tega kdaj hujše posledice?

Redno ji dajemo tudi probiotike, inhalacije in etericna olja. Skratka poskusimo vse kar je možno, pa se mi zdi, da je ves trud zaman.

 

Lp

Kar naprej antibiotiki ni ravno nekaj, kar bi si želeli. Če pa pogledamo nasprotje: če ne bi zdravili, bi imela kronično nezdravljeno vnetje srednjega ušesa, posledično zadebeljen bobnič, morda tudi počenega, slabši sluh, torej dolgoročno zelo slaba napoved. Ob antibiotični terapiji dodajajte probiotike.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close