Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo Pomoč pri iskanju bioloških staršev

Pomoč pri iskanju bioloških staršev

lep pozdrav

iz lasnih izkusenj posvojen sem po 18 letih nasel svojo sestro in brata, in potem preko njih sem prisel v stik z starsi, pomagal sem si pa preko faceboka moj nasvet je tak, ce ne veste ne imena ne nič sam kraj dodajte enga al pa vec iz unega kraja verjemite pomagali vam bojo samo delcek vase zdodbe jim povejte pa se bojo sigurno spomnili ker o tem tak na vaseh govorijo full je pa tudi res da je odvisno od njih ce vas zelijo spoznati ce vas vec zanima sem vam lahko v pomoč na [email protected] ,pripravljen sem pomagat kolikor bo v moji moči.lp

Lep pozdrav vsem vam, želim opozoriti na tiste, ki želijo poiskati svoje biološke starše, da jih izberejo iz srca in ne samo ugotoviti, če so podedovali bolezni ali kakšnega drugega razloga …. ni pošteno, da povem in that nezelite sestane z njimi, in ne pustite, da pozabi na njih ne dodamo sol na rano, mislim, da so dovolj kaznovan, govorim iz lastnih izkušenj … lepo pozz iz Bosne

Pozdravljeni!

Naj povem, da sem tudi sam posvojen in sem se po 35-ih letih odločil poiskati svoje biološke starše in s tem tudi svoje pol brate in pol sestre.
Dal sem poizvedovanje po uradni poti preko CSD-ja, obenem pa sem se iskanja matere lotil tudi sam po internetu (oče je že pokojni).
Vsem, ki ste na tej poti,da bi našli izgubljeni košček mozaika življenja pa vam predlagam (v kolikor imate kakršen koli podatek o bioloških starših), obrnite se na župniše iz katerega starš izhaja.
Ne boste verjeli kaj vse se da izvedeti tam.

Jaz sem preko te poti že izvedel marsikaj o mojem očetu in njegovih otrocih, čakam pa še, da izvem še o moji biološki materi.

Vsem, ki iščejo želim veselo iskanje.

Pozdravljeni!

Po dveh mesecih in pol se zopet oglašam na tem forumu, da z vami delim svojo srečo, ko mi je uspelo najti dve moji nečakinji po očetovi strani, ter sestrično po mamini strani.Ko sem izvedel, da je biološka mama poleg očeta tudi že pokojna mi je bilo že to dejstvo, da spoznam sestrično dovolj.
Rad bi dal nasvet vsem tistim, ki iščejo, in imajo vsaj delne podatke o bioloških svojcih, NE OBRAČAJTE SE NA POMOČ NA RAZLIČNE CENTRE!!!

pozdravljeni,imam 37 let,sem poročena in si zelo želim spoznati pravo mamo,ker mi rojijo preveč vprašanj v mislih.ne vem na koga se obrnit .Ime ji je Mirjana Baljak,rojena je 06.07.1955 in rodila me je 18.11.1975.Ime mi je Monika.pokličete me lahko na 051369760.Prava mama je iz dalmacije in rodila me je v Austriji.Za vsako informacijo vam bom zelo hvaležna in L.P.

Zdravo, moja zgodba je identična tvoji. in prvič v življenju čutim da nekdo razume, kaj se skriva za besedo zakaj. a se mi lahko oglasiš lep pozdrav vsem skupaj

Mene pa zanima sledeče:
Sama nisem bila posvojena, rada bi pa našla svojega očeta, kateri je zapustil mojo mamo, ko je izvedel za nosečnost. Vem njegove podatke (po pripovedovanju mame) in da je bil leta 71 baje desetar v mornarici Pula. Zanima me samo kje bi lahko (če se sploh da) najti kakršne koli podatke, na koga se naj obrnem, da izvem ali je res bil tam na služenju vojaškega roka in če je še živ.

Hvala za pomoč, lp.

Pozdravljeni!
Moje ime je Dejan in skupaj s sestro Danijelo že več let iščeva sestro Julijo, rojeno 8.9.1983. Rojena je bila v Jareninskem dolu 55. V posvojitev je bila oddana že po 5. mescih, zato niti ne veva ali je obdržala ime Julija, ali so jo preimenovali. Nekaj časa bi naj živela nekje v Jakobskem dolu pri pesnici, nato pa so se vsi skupaj preselili neznano kam. Obrnila sva se že na CSD, kjer so nama njeni krušni starši pustili pismo, v katerem piše, da je živa in zdrava, da študira v tujini in da ne želijo, da se spoznamo. Od takrat me bega tudi misel, da ji starši za posvojitev niti niso povedali…glede na to, da je “Julija” sedaj stara že 30. let, bi lahko CSD za mnenje, če naju želi spoznati vprašal njo in ne starše….zanima me, če kdo na tem forumu karkoli ve o moji sestri in ali mi prosim lahko posreduje kakršnekoli podatke na [email protected]

Vsem, ki iščete svoje izgubljene koščke mozaika želim veliko sreče pri iskanju!

no za vse ki si želite spoznati biološke starše….
pri okoli 1-2 mesecih so me našli v cerkvi Sv. Jurija 27.12.1983 brez kakeršnega koli podatka zavito v odejo in v evrih nekaj manj kot 2 e…….Posvojila sta me poročena Helena in Josip Guzej iz takrat manjše hiše v Piranu in dober mesec in pol po najditvi sem bila v isti cerkvi krščena pod imenom Mojca, moja botra pa je bila župnijska kuharica, katera me je najdla….pri šestih letih se preselimo v večjo hišo v ljubljani, očetov posel cveti, dobim vse kar hočem, starša me imata neskončno rada, kupimo počitniško hišo v italiji, zasebna šola v Zagrebu 2 leti z odliko , vse z rožicami, pri 16 oče umre in se vrnem v ljubljano, uradno deda prevzame podjetje neuradno ga vodi mama izkaže se da ji gre od rok, podjetje spravi na zeleno vejo , ko doštudiram me zaposli v podjetju…. vse +++++ dokler pri mojih 21. letih 13. maja popoldne pride biološka mama in mojo mamo izsiljuje za denar nehote slišim pogovor in moj svet se sesuje…..od biološke izvem da me je pustila ker je moj oče duhovnik in da je varala moža roma in ima še 2 hčeri in 1 sina….v šoku sem jo pustila da je ostala za nekaj dni, zjutraj sem se zbudila z premetanim stanovanjem, pokradla mi je ves denar, katerega sem imela spravljenega za nov avto in stanovanje v centru ter vso zlatnino in slike iz otroštva…..moja mama je zbolela na živcih in nikoli ozdravela ter kasneje (4.7.2002) umrla ker nisem mogla plačati zdravljenja njenega raka……biološko mamo sem še videla 1x ko je a tržnici prodajala vrjetno ukradeno koruzo a mi ni hotela poznat

mame ki ste se odrekle otrokom preden jim poskuste življenje obrniti na glavo in jih poiskati pomislite kako bi bilo vam in vjetno niti dobrega razloga , ker ste se odrekle nimate za otroka pa boste samo razočaranje kot je bila moja meni

Prava mame je tista, ki te ima rada, ki te posluša in trpi skupaj s tabo ne oseba, ki si ji trplenje!

SEm rene in če ma kdo kakšen nasvet kako najti biološke starše bi bil zelo hvaležen [email protected]

Še en rojstni dan…..
Vsako leto znova se vračam na te strani in berem, berem..vedno znova prebiram temo Anin rojstni dan in si želim, da bi bilo to čudovito pismo namenjeno meni. Stara sem 43 let, pa vendar se vsako leto na ta dan sprašujem, ali misli name? Se spomni, da je na današnji dan povila deklico? Dala me je v posvojitev. Pogosto se spomnim nanjo in se sprašujem kje je, je še živa, je zdrava, ima družino….??
Iz srca si želim in upam, da ni nikoli pozabila name.

Pozdravljeni, mislim da imam polbrata ali polsestro. Mama mi noče nič povedati in mi da samo čudne odgovore. Dejstvo je da je bila 7 leti skupaj s fantom, katerega je planirala poročiti. Ne vem kaj se je potem zgodilo, ker na enkrat je bila poroka odrečena.
In različne zgodbe sem slišala, da je bila mama medtem pol leta zelo “bolana” in potem tudi v bolnici. Datum rojstva moje polsestre ali polbrata je bil 24. August 1973. Ime mame je pa Slavica Kališnik, roj. 20. Aprila 1949 v Ljubljani. Takrat je živela v Ljubljani oz. ji je takrat tudi pomagala prijateljica iz Kranja. Nažalost ne vem kam se obrniti, ker so vse osebe, katere bi nekaj vedle, že umrle. Pol leta kasnej je moja mama spoznala mojega očete, se poročila in skupaj sta se preselila v tujino. Lepo vas prosim za nasvet kaj lahko naredim oz. kam se naj obrnem. Hvala lepa v naprej!

Vem da je bila tema odprta ze nekajj casa nazaj, ampak mogoce je se vseeno kaj upanja za odgovori.. rojena sem bila 15.3.2000 v Celju..ne vem svojega pravega imena, nimam podatkov o bioloskih starsih in vse kar si zelim je da dobim odgovore.. ne vem kdo sem, iscem se,.. prosim vas, vse ki berete, ce imate kaksen predlog, cr veste na koga se lahko obrnem za podatkki mi prosim sporocite..

Saj te ne obsojam, samo vidva še nista pripravljena na posvojitev.

Ajda. Greš na CSD in vse izveš. Če si letnik 2000, imaš čez 2 leti itak pravico vse izvedeti. Zna pa boleti, kar izveš.

Pozdravljeni!
Med branjem foruma sem zasledila vašo zgodbo,pa me zanima kdaj ste rojeni. Z možem namreč že več let iščeva njegovo sestro, ki je bila leta 1983 oddana v posvojitev.
Odgovorite mi lahko na mail [email protected]
Lep pozdrav!
Tadeja

Vsem posvojencem, ki iščete svoje biološke starše, svoje korenine svetujem, da napišete Vlogo za pravno podlago vpisa v rojstno matično knjigo vašega rojstva, na podlagi česar ste dobili nove posvojiteljska starše. K vlogi priložite kopijo svojega rojstnega lista. Vlogo pošljite na tisto UE matično knjigo rojstev kjer ste se rodili, to vam piše na vašem rojstnem listu. Tako boste prišli do vseh Odločb o posvojitvi, zapisnikom o sklenitvi posvojitvene pogodbe. Na tak način sem pomagala posvojenki najti njene dokumente. Nato odidete na CSD LJ Center, ali napišete njim VLOGO ZA VPOGLED VAŠEGA POSVOJITVENEGA SPISA. Ta Csd je bil do 1977 edini, ki je delal posvojitve za celo Slovenijo pod vodstvom Elektronski Zupančič. Veliko spisov ne najdejo v Arhivu, imajo pa Indeks o posvojencih otrocih. Če bi me kdo potreboval pri iskanju svojih bioloških staršev, me pokličite 040 843 750.

Vsem posvojencem, ki iščete svoje biološke starše, svoje korenine svetujem, da napišete Vlogo za pravno podlago vpisa v rojstno matično knjigo vašega rojstva, na podlagi česar ste dobili nove posvojiteljska starše. K vlogi priložite kopijo svojega rojstnega lista. Vlogo pošljite na tisto UE matično knjigo rojstev kjer ste se rodili, to vam piše na vašem rojstnem listu. Tako boste prišli do vseh Odločb o posvojitvi, zapisnikom o sklenitvi posvojitvene pogodbe. Na tak način sem pomagala posvojenki najti njene dokumente. Nato odidete na CSD LJ Center, ali napišete njim VLOGO ZA VPOGLED VAŠEGA POSVOJITVENEGA SPISA. Ta Csd je bil do 1977 edini, ki je delal posvojitve za celo Slovenijo pod vodstvom Elektronski Zupančič. Veliko spisov ne najdejo v Arhivu, imajo pa Indeks o posvojencih otrocih. Če bi me kdo potreboval pri iskanju svojih bioloških staršev, me pokličite 040 843 750.

Na tvojem mestu, bi napisala dopis – vlogo na Upravno enoto – rojstna matična knjiga v tisto mesto kjer si se rodila. To imaš napisano na svojem rojstnem listu – KRAJ ROJSTVA. Napiši da želiš, da ti pošljejo vse Odločbe o posvojitvi, kar je bila pravna podlaga za vpis tvojega novega rojstnega lista. Kopiraj svoj rojstni list in jim pošlji skupaj z dopisom. Tako boš dobila vse Odločbe, Zapisnik o sklenitvi posvojitvene pogodbe. Na Odločbi boš videla kateri CSD te j dal v posvojitev, če ti še kaj ne bo jasno, stopi do tistega CSD in jih z DOPISOM zaprosi za VPOGLED V SVOJ POSVOJITVENI SPIS!

Na tvojem mestu, bi napisala dopis – vlogo na Upravno enoto – rojstna matična knjiga v tisto mesto kjer si se rodila. To imaš napisano na svojem rojstnem listu – KRAJ ROJSTVA. Napiši da želiš, da ti pošljejo vse Odločbe o posvojitvi, kar je bila pravna podlaga za vpis tvojega novega rojstnega lista. Kopiraj svoj rojstni list in jim pošlji skupaj z dopisom. Tako boš dobila vse Odločbe, Zapisnik o sklenitvi posvojitvene pogodbe. Na Odločbi boš videla kateri CSD te j dal v posvojitev, če ti še kaj ne bo jasno, stopi do tistega CSD in jih z DOPISOM zaprosi za VPOGLED V SVOJ POSVOJITVENI SPIS!

New Report

Close